Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettegek újra iskolába menni....

Rettegek újra iskolába menni. Nem akarom hogy megint mindenki rám támaszkodjon. :S Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy tavaly lettem "gimis" (6 osztályos). Akkor is nagyon féltem az új osztálytársak meg új környezet miatt. Önmagamat adtam, így próbáltam beilleszkedni de azt hiszem túl jól sikerült. Én mindenkivel próbálok kedves lenni mert ez vagyok én. Megértő vagyok mert tudom hogy mindenki hibázik, nem is egyszer. Próbálok mindenkit felvidítani és mindenkin segíteni mert szeretem ha az emberek mosolyognak. Talán emiatt a tulajdonságaim miatt van az hogy az összes osztálytársam hozzám jön a problémáival és várják hogy segítsek. Mindenki minden titkát elmondja nekem. Mindenkit mellém akar ülni és mindenki a barátom akar lenni. Ha valami baj történik tőlem várják a megoldást. Úgy tesznek mintha én lennék az aki mindent megtud oldani és mindenkin segíteni tud. Csak az a baj hogy minden gondot rám terhelnek és még a sajátjaim is ott vannak. A nyáron nem találkoztam senkivel. És boldog voltam ebben a 2 és fél nyugis hónapban. De szerdán megint suli és félek hogy ismét olyan lesz mint tavaly. Megint mindenki rám támaszkodik. Mit tudok csinálni?

14/L


2010. aug. 29. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük.
2010. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
te tiszta dilis vagy!!!! tudod h hány embernek nincs egy barátja sem????
2010. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sz@rd le a problémáikat
2010. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is erre gondoltam hogy jaaj de szörnyű, népszerű vagy, jaj!:D de ha belegondolunk nem ez a helyzet.:s

nehéz, mert azt sem akarod hogy csalódjanak benned, meg azt sem hogy rádmásszanak mi?:s szerintem finoman utasíts mindenkit vissza és akkor megszokják hogy már nem vagy olyan könnyen kihasználható..

2010. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sztem ők nem használnak ki téged, hanem mivel te ilyennek mutattad magad, h mindenkinek osztod az észt, ezért fordulnak hozzád minden szarral. ha nem így tettél volna akkor ők sem nyaggatnának. 2. vok
2010. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kezdj panaszkodni nekik.
2010. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
pl. én nagyon örülnék, ha ilyen helyezedbe kerülhetnék!!! adj hálát, h ennyien szeretnek, h ennyi barátod lehet. mondd el nekik finoman, h neked is szükséged van néha egy kis magányra, h magaddal is foglalkozhass :)
2010. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy voltam. Íme pár tipp ami nálam bevált:

1.Ne rágódj azon ami nem a te bajod. Persze ha azonnal tudod a jó megoldást akkor mond el.

2.Finoman tudasd a kérdezővel (mármint nem veled :D) hogy most nagyon sok dolgod van és majd máskor.

3.Ha nemért a szépszóból légy durvább.

4.Ne mindig a legjobb választ add. (Mármint ne mondj el mindent had gondolkodjon ő is.)

2010. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudni kell néha nemet mondani. Meg mondjuk megmutathatnád a gyengébbik énedet is nekik, talán előbb-utóbb megértik, hogy te sem tudsz mindent. :)
2010. szept. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!