Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a Lovaktól. De miért?...

Félek a Lovaktól. De miért? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van okom félni tőlük?

Nagy szeretem őket , nézni is meg ugy közelebbről is, de amikor simogatom nagyon félek tőlük.

Kell vmiért tőlük tartani?

(szoktam mondani annak aki a ló mellett áll hogy "én félek" és mindenki azt mondja hogy nem kell.

De ez nem nyugtat meg, hogy nem kell tőlük félni.

Szerintetek?Ti nem féltek tőlük? Támadott már meg ló titeket?


2011. okt. 24. 16:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

" és sose lehet tudni mikor rúg meg vagy harap meg vagy akármi.."


Igen, erről beszéltem. Manapság már nem érti az ember a lovak metakommunikációját, pedig a ló soha az életben nem tesz semmit figyelmeztetés nélkül. De olyan esetről nem is nagyon tudok, hogy a ló a fenyegetésen kívül mást is csinált volna. A ló nem ragadozó állat, mint a kutya, ha teheti, békés marad.

2011. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Erdekes hogy en attol felek ha ketto vagy tobb lo van korulottem szabadon. Egytol sose.


Amugy tamadni nem szoktak, hacsak nem utod vagod oket zart terben, de olyat csinalnak hogy ok epp massal foglalkozva nekedmenek es felreloknek, de ez csak kisebb eses es fajdalommentes, meg olyat is csinalnak hogy nem kedvelnek es nem is tisztelnek es akkor elkezd csipkedni utannad, de nem szoktak eroltetni a dolgot, es az ujjaid is megmaradnak hacsak te nem erolteted.

Mindenesetre nem art ha tiszteled az erejuket, es odafigyelsz rajuk

2011. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 x) ***** válasza:
Valószínűleg nem ismered a lovakat eléggé. Aki sok ideje foglalkozik lovakkal, nem azért nem fél tőlük mert megszokta őket hanem mert ismeri a jelzéseiket. Tehát a ló minden előzetes jel nélkül nem fog bántani. Főleg ha nem adsz rá okot neki. A füléből, szeméből lehet látni hogy éppen mit fog csinálni. :)
2011. okt. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Remélhetőleg ha minden a terv szerint megy, akkor megyek lovardába. Meg fogom ismerni a lovakat, és legyőzni a félelmem!!!

2011. okt. 25. 13:23
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök, ha segíthettem! :) [Előző oldal végén hosszú válasz]

Nagyon sok sikert kívánok neked, most már máshogyan látod a dolgokat, és hamar rá fogsz jönni, élni sem vagy képes nélkülük.

És semmi se tántorítson el a célodtól, egy esetleges esés, vagy lábadra lépés, gondolj arra, hogy sosem a ló a hibás. Mert ez így van. Ők ösztönösen cselekszenek, nem terveznek el előre semmit, ezért sem lehetnek ők a hibásak, hiszen ha bármit tesznek, nem szánt szándékkal, hanem természetükből, ösztöneikből fakadóan. És ez a legcsodálatosabb bennük... Hogy a mai megjátszott, direkt világban az egyetlenek, akik még igazak... :)

2011. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2011. okt. 26. 18:50
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem fogok félni tőlük, és minden jól megy majd..és biztos nagyon jóó lesz!:)
2011. okt. 27. 20:44
 18/22 A kérdező kommentje:

Na hát voltam lovardában.:)

És nem féltem a lovaktól pedig nagyon nagyok voltak, de lecsutakoltam őket, és simogattam, adtam nekik almát....

szóval minden tök jól ment!:)

2011. nov. 12. 11:26
 19/22 anonim ***** válasza:
ó, gratulálok én erre nem lettem volna képes max. csak azért tettem volna meg mert szeretem őket de én is félek a nagy lovaktól de szeretnék lovagolni ezért welsh pónin szoktam...az nem olyan nagy :)
2011. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Hittél, bíztál önmagadban, és a lovakban, sikerült! :) Csak így tovább, nagyon nagy akadályon vagy túl. :)
2011. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!