Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A mai nap után nem merek...

A mai nap után nem merek többé lóra ülni?

Figyelt kérdés

Egy kis lelki biztatásra lenne szükségem.

Sajnos hatalmasat estem ma a lovammal.

És ami az érdekes estem már le lóról sokat, kicsi korom óta lovagolok, de most úgy érzem per pillanat, hogy többet nem, amit nem szeretnék, nagyon nem:S


Szóval az eset. Ki mentem ma a tanyánkra a lovakhoz(szerencsére nem egyedül), apum tett-vett, mondom én meg kimegyek lovagolni.

Érdekes, ha jövünk befelé olyan szinten meg van indulva a lovam, hogy nem igaz, eszeveszett módjára rohan befelé, én ezt hagyom is, mert nagyon élvezem:)

Ma viszont, esik eső, sár van. A tanyánkra bevezető úton van egy nagy, elég éles kanyar, szokás szerint, mint az állat rohanunk be, és a kanyarban elcsúsztunk, nagyon nagyot estünk mind ketten. A ló ahogy elvágódott, ugye azzal a lendülettel fel is pattant, közbe rátaposott a bokámra, ami megepedt.:S Még szerencse, hogy voltunk olyan közel a tanyához, hogy tiszta erőmből ordítottam édesapámnak, és meghallott. Meg, hát a ló közben be rohant a tanyára homlok egyenest édesapámhoz (ez is érdekes:), mintha szólni akart volna neki.


Lényeg a lényeg remélem elmúlik, de úgy érzem ennyi volt, ez hatalmas bukás volt főleg nekem, hát nem vagyok kezdő lovon éltem le a fél életemet, erre én meg felelőtlen módon nem fogom őt vissza, mikor tudom, hogy veszélyes pláne ilyen időben:S csalódtam saját magamban:(


23N


2011. okt. 24. 17:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
és talán nem csak a csalódottság, magamnak sem merem bevallani, de félek is! Félek! Ez mi???? :S:'(
2011. okt. 24. 17:48
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem azér' van mert nagyot estél amekkorát még nem és megijedtél. Ne lovagolj esős, rossz időben és figyelj lovaglás közben. Ennyi. Meg tartsd kordába a lovadat, és nem lesz baj. :) Szerintem. :) NYUGI! :)
2011. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom a mi lovardánkban alap szabály, hogy pályáról, terepről visszafele/odafele sose ügetünk vagy vágtázunk, mert először még hű de jó meg szép együtt ügetgetünk vissza aztán meg hozzászokik és úristen be van indulva a lovam és visz! Sáros talajon meg nem épp szerencsés...

Amúgy a kérdésedre válaszolva: természetes ha ilyenkor félsz, de szerintem miután meggyógyult a bokád egyből rohannál a lovadhoz! :) (Velem is így volt, alig bírtam kivárni... :D)Szóval ugyan úgy érintkezz lovakkal, ha meg nem akarsz felülni rá akkor ápolgasd, futószárazd,legeltesd aztán ha majd újra fel akarsz ülni rá először csak lépésben sok-sok kört majd ha úgy érzed, hogy nem félsz, bátor vagy, fokozatosan (a lelkiállapotodnak megfelelően) jöhet az ügetés és a vágta.

Amúgy meg Jobbulást! :)

2011. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ülj vissza rá mindenképpen, látogasd meg amint tudsz járni, simogasd meg, törődj vele hogy érezze, nem az ő hibája volt. Te pedig nagyon gyorsan kezdd el rehabilitálni magadat a lovon, mert ha most nem ülsz vissza rá, akkor később nem lesz erőd és bátorságod visszaülni rá, tapasztalatból mondom (bár nem lóval kapcsolatos). Bukás, hát bukás, még a profik is hibáznak néha, ez most egy kis "tanulság" volt, hogy más ívben vedd be a kanyart, vagy faralj ki a pacival legközelebb :) Mindenkivel előfordul hogy az érzelmek (ahogy látod a lovat futni és látszik hogy élvezi, ezért meg akarod lovagolni) eluralkodnak rajta, ebből szoktak a balesetek lenni. Legközelebb reálisabban nézd a dolgokat. Az ember könnyen felejt, de a lóval éreztetni kell, hogy nem az ő hibája volt. Addig is nézz videókat arról a módszerről ahogy te lovagolsz (díjugratás, vagy "lósprint" bocsi nem értek annyira a lovagláshoz :) ) és egy idő után újra lesz kedved ahhoz hogy felülj rá és kihajtsad rendesen. Én motorral voltam így.Mentem egy szintén esős napon kb 60-al az autópályán, rosszul váltottam(ugye a profikkal is néha megesik),így rosszul kapta át a sebességet a motor. Estem egyet, felszakadt a homlokom, eltörött az orrom és a motor kormánya kiütötte a fogaimat. Kórházban voltam kb 3 hétig (még "olcsón" is megúsztam) és nem is ültem motorra kb 2 évig. Aztán amikor néztem a TV-t, láttam hogy mennyire jó sport is a motorozás, így hát fogtam magam és felültem édesapám motorjára, mentem egy kört a házunk körül, aztán a város körül, aztán a megyében, majd a fél országot bemotoroztam. Ajánlom az én esetemet példának, hogy az akaraterő számít, és ne az eszközt hibáztasd.


29/F

2011. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

18:00 fú nagyon sajnálom, nem lehetett ez sem egy kellemes élmény:S


Igen tudom, édesapám is mindig ezt mondja, vissza kell ülni, mert ha nem, akkor többet nem is mersz.

Kis koromban, ha leestem és nem akartam vissza ülni, ő minden további nélkül felkapott és feldobott a ló hátára, amiért akkor nagyon utáltam, de most már hálás vagyok neki érte:)


Én nem hibáztatom a lovat, nagyon szeretem őt, amit lehet megyek ki hozzá. Ez az egész az én hibám volt, mert hiába pofázott édesapám, hiába, hogy ne hagyjam rohanni befelé, mert baleset lesz a vége...hát az is lett, megint igaza lett:S


Köszi, én igyekszem gyógyulni, baromira fáj ám basszus:S nem vagyok normális:S

2011. okt. 24. 18:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon-nagyon nagy butaság volt amit csináltál:

-hazafele nem rohanunk, még akkor sem, ha a ló is meg te is szeretnél. Inkább élvezd azt, hogy szépen, veszekedés nélkül vissza tudod fogni a kívánt jármódba

-sárban nem vágtázunk, mex homoks talajon, de azon sem igazán

-kanyarban sem annyira illik, simán szembejön egy autó, aztán viszontlátás


Sajnálom ami történ, és bocsánat hogy ilyen kegyetlenül írok, de sokkal nagyon gond is történhetett volna, mázlista vagy hogy ennyivel megúsztad, és a lovadnak se lett baja.


Sztem amint tudsz, ülj fel rá, h ő is tudja h nem félsz (még ha félsz akkor is...) és érezze h nem ő a hibás, mert tényleg nem az ő hibája.

Remélem ezek után kicsit jobban vigyázol magatokra!


22/L

2011. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Elővigyázatosabb legyél, nemlessz semmi gond, elhiszem hogy félsz, nemcsak te bárki más ,egy ilyen esés után de föl a fejjel ,nemszabad abbahagyni.
2011. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez azért volt mert ráhagytad ezt a szokást. Hisze a lovak mindig sietnek hazafele, te pedig ráhagytad. Most is pedig gondolhattál volna rá mikor kifelé mentetek. Másrészt a ló csak haza szaladt mint ahogy azt sokjuk teszi. Most nem csak magadat sodortad bajba hanem a lovadat is. Nem értem miért nem mersz vissza ülni hiszen ez csak a te hibád volt. Ez a bátorítás. Nem a ló csinálta, te engedted. Ha legközelebb nem vagy ilyen felelőtlen nem történik meg! :/ :)
2011. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia,

lovagolsz már jó régen, meg önkritikád is van, úgyhogy kihagynám, amit már úgyis tudsz.

Viszont: a lovad segítségért ment, és valószínűleg hozott is volna, ha nem hallja meg édesapád egyébként is a kiabálást. A lovad ugyanis tudta, hogy elég üres nyereggel megjelennie, hogy tudják, Te bajban vagy. Ezért ment apukádhoz. Okos kis ló az.

Ha ebből indulsz ki, Ő most ugyanúgy fél a következő találkozástól, mint te, ha nem jobban. Fél, mert tudja, hogy bajod lett, és lelkiismeretfurdalása van. Ráadásul fél, mert attól tart, hogy elveszítheti a bizalmadat, a barátságodat. Szegény pacc.

Szerintem, ha nem tiltják kimondottan a dokik, nyugodtan ülj rá. Valaki csak feldob. Melyik bokád? (Nekem ráesett a ló, és a bal volt törve, pedig még csak sár se volt, és lépésben történt... :S) Utána hónapokig úgy közlekedett a ló alattam, hogy a füle végig engem nézett, és a mai napig, ha úgy érzi, nem stimmel valami "ott fent a hátán", megáll. Pedig elég tüzes kis jószág.

Szóval gondolj a dologra úgy, hogy persze, természetesen, rettenetesen sajnálunk Téged is, de mivel Neki (feltételezem) nincs internet hozzáférése, Őt is mindenképpen meg kellene vígasztalni valakinek! Nem akarok ujjal mutogatni, de Te ott vagy a közelben...

2011. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

19:32 egyáltalán nem haragszom, amiért ezeket írtad, hisz teljes mértékben igazad van, és a többieknek is. Ez csak is és kizárólag az én hibám, mert egy nemnormális állat vagyok. Veszélyeztettem a saját életemet, és az övét is.:( Teljesen jogosan hibáztattok engem!


A bal bokám sérült meg, az orvos azt mondta, hogy pihentessem mindenképp pár napig, mert állítólag egy repedés szinte még veszélyesebb, mint a törés, mert egy rossz mozdulat, és könnyen nagyobb baj is történhet.


De engem nem érdekel kimegyek hozzá, igazatok van, neki nincs internet hozzáférése, nem tud úgymond a többi lótól lelki támaszt kérni, rám van egyedül szüksége, én vagyok az, aki meg tudja őt nyugtatni, biztosítani afelől, hogy nincs semmi baj. Ezért ma segítséggel, de megyek, majd édesapámra támaszkodok, vagy ölben visz tök mindegy, csak lennék már ott vele:(

2011. okt. 25. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!