Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak ilyen testalkattal...

Vannak ilyen testalkattal rendelkező ló fajták?

Figyelt kérdés

Jó állóképességű, masszív lovacska. Nem muszáj hogy valamiben jeleskedjen. Vaskos testalkatú, de ugyan akkor kifinomult mozgással rendelkezik. Nem hidegvérű. Jó lábszerkezete van. Nincs kosfeje!

Nem westernbe használják vagy nem jellemző westernben. Ja és hát igen, legfőképpen lovaglásnál alkalmazzák!


2011. okt. 25. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem igazán vagyok képben a lovakkal, inkább külső szemlélő vagyok jó néhány nagy lovas osztálytárssal. Nekem ő ugrott be elsőnek: [link]
2011. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a sodri. Masszív, de elég finom felépítésű, jó mozgású egyedei is vannak.

Természetesen nem mind, eléggé heterogén "fajta"

2011. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már majdnem mondtam, hogy appaloosa vagy quarter horse.

De akkor pl. ott van a criollo, akire ezek jellemzőek.

2011. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Criollo, Hucul, Sodrott

és esetleg a Tinker, vagy a Haflingi de ezek gyakran makacsok:)

2011. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen marmagasságot nem akartam írni de nekem a hucul tetszett meg először, csak aztán 145 cm-ig terjedő marmagasságával az én 160 cm-el nem sokra megyek! Az a baj hogy criollo-t is westernben használják. Tipikus cowboy ló. Nem írtam de én szeretnék egy ilyen lovat, csak sajnos nem tudom hány ilyen felépítésű fajta létezik de abból a párból amit ismerek nem megyek sokra!
2011. okt. 25. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is először a sodrott jutott eszembe. A leírásodnak teljesen megfelel. Vagy esetleg a fjord. :)
2011. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sodrott, nóniusz (azok között is van, amelyiknek nem annyira kifejezett a kosfeje), valamint a zugcsikók között is akad jó néhány szép testalkatú, jó lábszerkezetű ló.
2011. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!