Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Távlovaglásra arab telivéren...

Távlovaglásra arab telivéren kívül milyen fajták honosodtak még meg nálunk?

Figyelt kérdés

A kedvelt fajtáimból tudtommal egy egyed sincs nálunk, és az arabot leszámítva csak sportlovakat látok.

Ti tudtok másik fajtáról?


2011. ápr. 8. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az arab vagy a shagya arab a legkitartóbb és leggyorsabb. tehát a legjobb távlovagrásra. egy hidegvérűis elmegy neked 40 km-t de 3 nap kell hozzá. a telivér vagy félvér pedig gyors, de nem tudsz vele órákig menni ezzel a sebességgel
2011. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, de vannak más lovak is, amik így bírják a terhelést. Ráadásul az arabok sivatagi körülmények között verhetetlenek, de vannak hegyvidéki lovak is, amelyek csodásan bírják a hatalmas távokat, abban a környezetben még az arabokat is lekörözik.


Ráadásul valami kicsivel nagyobb marmagasságú fajta jó lenne, mert ismerősöm 204 cm...

2011. ápr. 8. 16:42
 3/12 anonim ***** válasza:
a "hegyvidéki lovak" kicsik.
2011. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De ez már eltérés a kérdéstől :) Egyébként még mindig ideálisabbak, mert több fajta is 10-15 centivel nagyobb marmagasságú, mint az arab. Azért ez is számít :)


Tehát nincsenek terjedőben más fajták...?

2011. ápr. 8. 19:47
 5/12 anonim ***** válasza:

nem tudom mire gondolsz. Milyen fajtára.

távlovagrásra hidegvérű sodrott lo nem jó.melegvérű elmegy, de nem tökéletes. a hosszútávra alkalmas melegvérű sztyeppei lovak kicsik. a spanyol lovak nem valók hosszú távra.

a nemesvérüekben minél több az angol vér annál inkább mnyorsak, de kevésbé alkalmasak hosszú távra.

tehát nem tudom milyen fajtára gondolsz.

2011. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"több fajta is 10-15 centivel nagyobb marmagasságú"

1 mondj ha tudsz! A shagya 155-160cm, annál nem hiszem, hogy magasabb ló kell - egyébként direkt szempont volt tenyésztésénél a méretnövelés.


Amúgy ott van még az akhal-tekini, az ameriaki "western" lovak is elvileg bírják a távot, de az arabot távlovazásba semmi nem übereli.

2011. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
tényleg az arabok a legjobbak, de néhány furioso is jó megfelelő lenne a célnak. Ismerősöm msot vett egyet amit távlovira használtak pont.:D
2011. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk csak az arabot néztem, a shagyát nem, de konkrétan a berberre és a kabardinra gondoltam (154-160, 155-160).

A shagyák biztosan hordoznak egy két méter feletti embert?

Kilóra kb. 96 :S


Másrészt, nekem nem kellenek 160 centis lovak, ezért a kérdés másik része még mindig, hogy jöttek-e már be más fajták is (nem csak egy-két egyed)?

2011. ápr. 9. 14:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Én már találkoztam 165 cm-es shagyaval. Nagyon jók távloviban, ha az ismerősöd versenyezni akar, akkor célszerű lenne beszereznie egy Podium nyerget (iszonyat könnyűek, viszont drágák).
2011. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Zsófi-93 ***** válasza:
Szerintem terepre kitűnőek a western ágban használt lófajták is. És személy szerint nekem azok a fajták kényelmesebbek is mint az arabok:)
2011. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!