Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyikben jobb lovagolni?...

Melyikben jobb lovagolni? Lovaglócipőben vagy csizmában?

Figyelt kérdés
léci ha tudod indokold is meg nekem :P
2011. nov. 2. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csizmában számomra kényelmesebb. Nem tudom miért, talán kevesebb vele a macera elég boka zokni is hozzá. Kényelmesebb is.
2011. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a gumicsizma (lovagló gumicsizma) a lehető legkényelmetlenebb, és nehéz benne szépen lovagolni.


A lovaglócipő egy lábszárvédővel elég kényelmes és jó megoldás, ha jó a lábszárvédő :) (megfelelően tapad, tartja is valamennyire a lábat, de le tudod engedni a sarkad.


A lovaglócsizma lehet a legjobb, nekem sajnos még nem volt felesleges 40000-em hogy vegyek egyet magamnak :(

2011. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a lovaglócipő sokkal kényelmesebb. (: Amugy is utálom a csizmákat :D Versenyezni meg még jó ideig nem fogok..
2011. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen csizmában, egyszer kölcsön kaptam egy cipőt utána vásárlásnál felpróbáltam a csizmát is meg cipőt is és hááát érezhető a különbség, hogy melyik tartja jobban a lábat. Mondjuk attól is függ, hogy mennyit szánsz rá.
2011. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat :)

annyi lenne még a kérdésem h a lovagló gumicsizmáról vélemény? :D ha valaki tud írjon :)

2011. nov. 2. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:

A lovagló gumicsizma szerintem egy nagy kalap kaki. :)

Valószínűleg nem fog feszülni a vádlidon, így a lábadon nem tart semmit, ellenben küszködhetsz vele éveket, mire leerőszakolod magadról x)


Ha már lovaglócsizmát veszel, akkor bőr hatásút-félig bőrt-bőrt, és mindenképp hátul cipzárosat, vagy fűzőset.


Amúgy meg inkább javasolnám a lovaglócipő-lábszárvédő összeállítást hobbira. :)

2011. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Már írtam. Szörnyű.

Próbáltam is, meg láttam is benne lovagolni embereket, egyik sem tudta leengedni a sarkát, ami eléggé fontos lenne. Inkább vegyél ugyan annyiért egy lovaglócipőt, aztán később vegyél mellé egy lábszárvádőt, mert a lovaglócsizma max trágyázni jó...

2011. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos, ha valaki lovagló gumicsizmában nem tudja leengedi a sarkát, ahogy előttem írták, az tanuljon meg lovagolni. Ettől függetlenül nem kedvelem, csak olyankor használom, ha full sár van, mert olyankor sajnálom a rendeset.

Nekem van jó minőségű csizmám is, cipő+chasem is, a csizmát nem nagyon használom hétköznap, ahhoz elég drága mulatság, a cipőt praktikusabbnak tartom, főleg nyári melegben. Amikor leszállok a lóról és lenyergelem, csak ledobom a lábszárvédőt is, feltűröm a nadrág szárát, máris szellősebb. Amíg leápolom a pacit meg felnyergelem a következőt, legalább nem rohad le a lábam a csizmában.

Télen viszont csakis a thermo lovaglócsizma jöhet szóba, mert nekem még abban is képes lefagyni a lábam, másban végképp...

2011. nov. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi azoknak akik válaszoltak sokat segítetek :)
2011. nov. 3. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!