Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás akár a munkám is...

A lovaglás akár a munkám is lehet? Így eljuthatok odáig?

Figyelt kérdés
Amelyik lovardában most vagyok (és a lovam is ott van) ott sok lovas dolgozik. Az ő feladatunk lelovagolni a lovakat, és versenyre vinni. Én is ilyen munkát szeretnék. Tudom, hogy még fiatal vagyok, és minden ilyen korú gyerek világbajnok akar lenni, de én komolyan gondolom. Az ő edzőjük edz engem is. Nagyon szeretem ezt csinálni, és akarom is! Küzdök azért, hogy oda juthassak! Majdnem minden nap lovaglok, és 1héten több ugróedzésem is van. Megvan a rajtengedély elméletem. Tavasszal leteszem a gyakorlatot is. Jövőre megyek nyárimunkára, de még nem tudom, hogy mi lesz a dolgom. Mindenesetre csak 1dolgot tudok biztosan, hogy NAGYON AKAROM EZT! Természetesen lesz egy foglalkozásom is, ha nem jönne be, vagy valami miatt abba kellene hagynom. Szerintetek lenne arra esélyem, hogy én is itt dolgozzak?
2011. nov. 2. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van rá esélye. Ha ügyes vagy, és jóban vagy a helyiekkel, főleg a főnökkel (nem felületesen, hanem tényleg, szóval ha beleillesz a csapatba), akkor általában beépülsz annyira, hogy ott dolgozhass.
2011. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a főnökkel jóban vagyok, de keveset látom
2011. nov. 2. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Egyre figyelj: tényleg legyen valami más szakmád, mert ha közbejön valami kellemetlenség, attól még meg kell élned valamiből.

Kellemetlenség alatt értek akármilyen eü alkalmatlanságot, mely miatt hivatalosan egyáltalán nem lehetsz lóközelben, és nem alkalmaznak sehol. (Természetesen NEM csonttörést értek ezalatt)

2011. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
természetese. írtam is :D ha minden oké akkor vagy jogi vagy közgazdasági egyetemet végzek, dehát addigmég...
2011. nov. 2. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezalatt csak azt értettem, hogy a sulit a lovazás mellett azért ne hanyagold el. Tudom, mert tipikus dolog.
2011. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából anyuék folyton azt hajtogatják hogy az iskola az első, és nem engedik elhanyagolni. Nem úgy érzem hogy az az első, de jó tanuló vagyok és ezt meg is szeretném tartani.
2011. nov. 2. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Jogot vagy közgázt akarsz végezni, de lovaglásból akarsz megélni??? Nagyon fiatal lehetsz még... :-)

Lovagolni csodálatos, versenyezni is az, de hidd el, nagyon kevesen tudnak hosszú távon megélni a lovaglásból és egyáltalán nem keresnek vele sokat.

A legjobbak - Hargitay János, Schaller Gábor és társaik - akik még olimpiára is kijutottak, ők élnek lovaglásból, baromi nehezen, már tropák az ízületeik, hajtják magukat napestig.... Tuti ezt akarod??? Nem hiszem. Ráadásul ma államilag nincs támogatva a lovassport, tehát ha versenyezni akarsz, az saját költségen fog menni. Márpedig ha olyan szintre akarsz jutni, hogy mások megfizessenek azért, hogy a lovukat lovagolod, bizony nem B kategóriás szinten kell teljesíteni.

Akkor jársz legjobban, ha lesz belőled egy jól kereső ügyvéd vagy közgazdász, akkor a fizetésedből kényelmesen eltartasz 1-2 saját lovat és mehetsz kedvedre versenyezni.

Akik lovaglásból próbálnak megélni, nem nagyon tudnak még családot is alapítani. Ha meg igen - Schallernek pl. van felesége, gyerekei - akkor is kínlódósan, van saját lovardája is, edz, bértart, csikót képez, a felesége is ezt csinálja, plusz Gábor a fél országot bejárja minden héten, mert megy edzést tartani mindenfelé.

Romantikus elképzeléseid vannak, valószínűleg alig lehetsz tizen -egy-két éves, ez ebben a korban rendben van, de jobb, ha reálisan látod a lehetőségeidet.

2011. nov. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előzővel értek egyet, amíg tanulsz, lovagolj minél többet, lovagolhatod mások lovait is, kereshetsz is vele, de inkább csinálj egy rendes jól kereső munkát, ami mellett a hobbid lehet a lovazás. Ha abból kell megélned, akkor olyan kompromisszumokat kell kötnöd nap mint nap, hogy rövid úton belefásulsz. Akkor már nem a ló lesz az első, mert élni kell, a gyereknek enni kell. Valaki ezt elbírja, valaki nem. Vagyis, nagyon kevesen bírják el.. Ismerősök közül 10-ből 9 abbahagyta, aki csinálja, az is kényszerből.

Én is úgy döntöttem, hogy egy szép ködös reggelen egy sétálós tereplovaglás többet ér, aztán ledolgozom a 8 órámat, megkapom a kis fizetésemet, és annyi.


Ellenben, ha bevállalós vagy, külföldön több lehetőség van, ott jobban megbecsülik a munkát, hozzáértést.. Persze ott is sok helyen rabszolgát keresnek, de ha jó helyre kerülsz, akkor sok ajtó ki tud nyílni. :)

2011. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olvasni egy könyven hogy jó lovas szakmához pénz kell először mert eztán majd az kamtozni hogy lesz majd neked sok pénzed. De ha nincs sok pénz először akkor kár belefogni mert nem sok minden lesz az egészből!
2011. nov. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. nov. 3. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!