Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hackamore-t hogy használják?...

Hackamore-t hogy használják? Mi a funkciója? Mennyivel különbözik a csikózablától? Hogy hat a lóra?

Figyelt kérdés
Csak simán érdekelne. Amúgy csikózablával lovagolok.

2011. nov. 6. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
az orcsontra fejt ki hatást nem a ló szájára.Funkciója ugyanaz mint a zablának csak sokkal erösebb .Ha rosszul van használva eltudja törni az orrcsontott ,az ,hogy hogy hat alóra ez lótól függ de van amelyikre nem jól.
2011. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt is ugyanúgy működnek a segítségek, mint a csikózablánál?
2011. nov. 6. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Főleg tapasztalatlan lovasok vannak abban a tévképzetben, hogy a hackamore mennyivel humánusabb mint egy sima csikózabla.

Ez hatalmas tévedés.


Mondjuk egy mechanikus hackamore erősebb mint egy feszítő. Simán lehet vele orrot törni. Eleinte westernlovasok használták, elrontott szájú lovakra.


Én személy szerint nem szeretem, és kevés ember kezében látom szívesen.

2011. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha a szársegítségekre gondolsz akkor igen csak itt még finomabban kell hozzányulni.
2011. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az utólsó előttivel. Láttam én már lovat nem egyet, aki zablával gond nélkül dolgozott, aztán a lökött gazdája "humánusságból" hackamore-t rakott rá, a ló meg az első szármozdulatnál hanyatt vágta magát, annyira rossz volt neki.

Finom, puha kézzel zabláva irányított ló tuti jobban jár, mint amelyiknek az egész orrát próbálják letörni...

Az a baj, hogy mostanában divat lett átesni a ló túloldalára lókímélés ürügyén. Én zablát használok, de bátran meg merem mutatni bármelyik lovam száját, olyan finom puha mindnek. Sőt, a lovaim készségesen nyitják a szájukat kantározáskor, már maguk hajolnak oda a zabláért. Ha olyan nagyon rossz lenne nekik, talán tiltakoznának, nem???

2011. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ezzel azzal is lovaglok (csikózabla és hackmore) mind kettő szinte ugyan az csak annyi hogy hackmorenál elég az ujjam mozdítani, de kezdő lovasnak nem valóó!!
2011. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!