Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Vegyem meg és heréltessem ki?

Figyelt kérdés
Az igazság az,hogy lóvásár előtt állok,nem vagyok kezdő,minden nemű lovat lovagoltam már,de több mén tetszik,viszont ahova vinném, oda nem vihetem ménként,,max heréltként.

2011. nov. 6. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
ha jól müködik ménként akkor teljesen értelmetlen lenne kiherélni inkább akkor válasz másik lovat.
2011. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha ménként katasztrófa?akkor heréltként csillapodna?
2011. nov. 6. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak azért ne heréltesd ki. Őszintén szólva én nagyon ellene vagyok a kiherélésnek. Nem az, hogy meghagynák minden lovat ménnek, de egyszerűen nem tudom hova tenni a herélteket. Egy méncsikót heréltünk ki, pedig az aztán ló volt a javából, de muszáj volt, mert rettentően csődörös volt, én meg még akkor kislány, és foglalkozhattam még vele. A mostani ménjeink, szám szerint két testvérpár, ők nagyon rendesek. Az idősebbik már megkapta a fedeztetési engedélyt, a fiatalabbik meg majd most fog vizsgázni.
2011. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
a viselkedése részben a nevelésétöl függ,ha ki is van herélve attol még egy jó darabig távol kell tartani a kancáktól mert még ő mének érzi magát azon kívül egy ilyen beavatkozás után sok gond van vele és rendkívül költséges is.
2011. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miután herélve van egy ló, nem szabad semerre se vinni egy jó ideig... Úgyhogy ha nagyon mént akarsz, vagy nagyon azt a lovat szeretnéd, akit kinéztél magadnak, akkor beszéld meg a gazdájával, hogy megveszed, de még náluk kiheréltetnéd, és egy ideig ott is hagynád. Ha erre nincs lehetőség, és az új lovardába úgy nem viheted, hogy még vannak tökszlii (akkor se, ha megmondod, hamarosan herélve lesz), akkor hagyd, válassz más lovat.


Viszont ha az új lovarda beleegyezik, hogy ménként viszed, és nemsokára kiheréled, akkor is adj neki legalább 1 hónapot az új helyen a herélés előtt, hogy megszokja az új helyet.

2011. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó válaszolónak,csak túl sok kanca van a lovardába
2011. nov. 6. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :)


Értem... Hát nálunk az egész istálló kancákból áll, illetve van 2 herélt is, és egyetlen egy csődör, aki rendszeresen fedez, tehát még dilinyósabb. És mégsincs gond, ha meglát egy kancát, nyilván höhög, röfög, teszi veszi magát, de még a folyosón el is lehet mellette vezetni bármelyiket, csak tempósan kell haladni, meg rászólni, odaállni, ha nagyon hőbörögni kezd.

Próbáld meg megbeszélni a kiszemelt lovardában, hogy tényleg nem hosszútávról van szó, ennyi időt pedig ki lehet bírni egy kis odafigyeléssel.


Ha pedig herélve lesz, akkor majd sétálj vele nagyon nagyon sokat úgy, hogy vezeted, ilyan napi 1-1,5 órákat, hogy a sebe kifelé gyógyuljon. :)

Amikor a régi ménünk (a mostani 2 herélt egyike) herélve lett, még sokáig nem tudta, hogy már nincs neki mivel, úgyhogy tényleg nem lehet azt, hogy herélt, most már minden rendben. 3-4 hónapja lett herélve, most már teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott, figyelmes(!), de bizony volt időszak, amikor nehéz volt vele.

És még jó ideig munkába sem szabad állítani.

2011. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
lehet,hogy meg tudom a tulajjal beszélni,hogy meg kéne hagyni ménként,ha tényleg nincs vele gond
2011. nov. 6. 13:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Hajrá, én sok sikert kívánok! :)
2011. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért vannak ilyen sokan a herélés ellen. Abba belegondoltok, hogy a lónak mi a jobb?
2011. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!