Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá anyukámat...

Hogyan vegyem rá anyukámat hogy lovagolhassak?

Figyelt kérdés
Nagyon, de nagyon szeretnék lovagolni. Már tudom is hogy hova szeretnék. 1500Ft egy óra, úgy hogy nem túl drága. Anyukámnak felvetettem, hogy járhatnék oda, de szerinte "túl drága mulatság" lenne, hogy szó szerint idézzem. Pedig nem is! Van 20000Ft-om, a felszerelések nagy részét megbírnám venni, és már a lábszárvédő meg is van. Egy hónapnyi lovaglás 6000Ft lenne, az olyan drága? És nem is értem, tavaly még ő mondta hogy sportolnom kell valamit, mert abbahagytam a táncot, amit őszintén utáltam. :( Hogyan vegyem rá? És nem is azért lenne olyan drága, mert pénz szűkében lennénk, olyan átlagosak vagyunk.
2011. okt. 1. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szükséged van mozgásra, mert a sok tanulás után ez is kell

természetben lenni

a lovak társaságát élvezni

tartáshibák javítása

fegyelem tanulása


ahogy leírod, nem is tűnik soknak, főleg h megveszeda felszereléseket.

nincs túl messze?

Egyébként az is lehet h félt nem?

2011. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nagyon jó látni, hogy ennyire komolyan akarsz tényleg lovagolni járni, nem pedig azért, mert az jól néz ki, meg mit tudom én milyen indokokkal, mint a divatlovasok.

Szerintem érvelj anyukádnak. Mondd el azt, amit most ide leírtál, mert ez nagyon jó ár, akár hogy is vesszük, ahogy mondod, ez elvileg nem lenne érvágás a családodnak.

Magyarázd el neki, hogy ezzel sportolhatsz, hogy nagyon szeretnéd, hogy kapcsolatot építhetsz. Mind lovakkal, mind más emberekkel. Nincs annál jobb, mikor imádsz egy lovat, és ő is szeret téged. Fontos szerintem az is, hogy beteg, mind lelkileg, mind testileg fogyatékos gyerekeket is lovagoltatnak, mert a lovakkal nagyon különleges kapcsolatot lehet kiépíteni.

Emellett kis felelősséget is tanulsz, hiszen, ha olyan helyre mész, ott besegíthetsz a lovak körül. De csak ha rajta ülsz is, akkor is valamilyen szinten felelős vagy érte.


Remélem segítettem valamennyit, írd majd meg mindenképpen, ha anyukád válaszol.

2011. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 x) ***** válasza:
53%

Valószínűleg félt... egyébként az egy dolog hogy lovagolni meg az is egy másik hogy lovazni. Mert ha komolyan gondolod a lovaglást akkor előbb-utóbb saját lovat is akarsz majd az pedig tényleg pénznyelőgép. Amúgy meg nem kell oda olyan nagyon fölszerelkezni egy lábszárvédő és kész... (meg esetleg kobak bár én soha életemben nem hordtam és mégis élek)

Inkább ismertesd meg anyukáddal a lovakat, nézzétek meg együtt a lovardát (de egyébként az sem mindegy hogy milyen minőségű a lovarda, szakképzettek-e)

2011. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! szerintem nem félt, mert már nyáron is voltam kétszer lovastáborban. Ezért tudok valamennyire lovagolni (már a vágtát kezdtem el tanulni) ha felhozom neki a témát, rögtön másról kezd el beszélni...ha meg csak megkérdezem, a válasz: nem...és mást nem is mondd, akárhogy kérdezem. Amúgy szeretnék lovat, de tudom, hogy úgy sem kapok, elég az hogy most kaptam egy kiskutyát, én megvagyok vele is, tudom, mekkora pénz, és felelősség lenne egy saját ló. Beletörődtem már évek óta, hogy csak felnőtt koromba lehet. Nem hiszem hogy félt, mert már tavaly nyáron is megrugott egy ló (az én butaságom volt) és teljesen megnyugtattam, hogy semmi bajom, és hogy lesz rajtam kobak, ezért a fejemmel sem lesz baj. :)
2011. okt. 1. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt is mondanám neki, hogy neked a lovaglás a hobbid, kikapcsol, feltöltődsz lelkileg. Az osztálytársaid cigire és hétvégi bulizásokra sokkal többet költenek, mint te a lovaglásra, de téged az nem vonz, kicsit sajnálod is azokat, akik csak önpusztító életmód által tudnak szórakozni. Lehet, hogy emiatt kinevetnek majd, de te tudod, hogy jó úton jársz, és nem költöd olyan haszontalanságokra a pénzed, amivel csak ártasz magadnak, és értelme sincs. Minek? Csak hogy elmondhasd, milyen jól berúgtál a hétvégén? Inkább egész héten arra gondolnál, milyen jót lovagoltál, és várod a következő alkalmat.

Én és a vőlegényem sosem voltunk részegek, nem szórtuk el a pénzt cigire, sokat túrázunk, lovagolunk (kétszer is levittük őket 40 km-rel arrébb egy hagyományőrző táborba), a lovak révén sok, hozzánk hasonlóan egészséges értékrendű fiatallal barátkoztunk össze, akikkel a mai napig tartjuk a kapcsolatot, összejárunk. Neked is lehetőséged lesz megválogatni a barátaidat, hiszen a természetszerető, lovagló emberek közt kevesebb a züllött életet űző, aki belevinne a rosszba, s már fiatalon kiégnél. Sok sikert!

2011. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 AM33 válasza:
Ennyi hasznos válasz után nehéz mit írni. Mégis: próbáld meg leírni érzéseidet anyukádnak, ha szóban nem akar nyilatkozni, s témát vált! Kérdezz rá, miért mehettél kétszer is táborba, ha most meg teljesen elzárkózik mindentől. Vagyis, kérj konkrét indokot, hogy tovább tudj lépni. Fogalmazd meg érzéseidet, vágyaidat, kötődésedet a lovakhoz, azt, mekkora feltöltődést jelent a számodra, hogy nem csupán egyszerű fellángolásról van szó részedről. Sok sikert!
2011. okt. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!