Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért vesznek lovat?

Miért vesznek lovat?

Figyelt kérdés
A ló manapság már inkább státuszszimbólumnak számít. Aki gazdag, és netalán tetszik neki a ló, az lovat vesz, az mindegy, hogy nem ért hozzá, csak legyen neki. Lovardánkba (elég flancos hely), alig, hogy eljön egy gazdag csemete, azonnal lovat vesznek neki a szülők. Jóformán még egyedül nem is tud lovagolni. Meg azt vettem észre, hogy vannak, akik csak azért vesznek lovat, hogy le ne maradjanak, vagy mert szemet szúr nekik, hogy nekem mindig is voltak lovak otthon. A szakértelem jóformán nulla, de ha kedves akarok lenni, akkor is nagyon kevés. És bizony akkor jön a baj, hogy a ló nem akar jól viselkedni, elszemtelenedik, minden hülyeségre rászokik, a lovasa meg persze, hogy a lovat hibáztatja, meg az edzőt, meg az egész világot. Na meg ha már saját lova van, akkor az automata (önállóan megeteti magát, kipucolja a saját boxát, stb.)Akkor még nem is említettem a többit, aki lóháton cigizik, vagy ittasan ül lóra, vagy azt hiszi, hogy övé a világ, amiért lovon ül, és hajlamos azt hinni, hogy az autósok majd tekintettel lesznek rá. Olyan is volt, aki megakarta rúgatni a lovával az autóst, mert az beszólt neki. Én nem tudom miért kell egy olyannak ló, aki nem is törődik a lova sorsával.
2011. nov. 6. 13:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen,igazad van. Aki meg igazán törődne és szeretné a lovat,az meg nem teheti meg anyagilag,hogy saját lova legyen... Sajnos ilyen az élet.
2011. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
1%
Frászt, a ló manapság egyáltalán nem státusszimbólum, azok jelenleg az elektronikai cikkek, illetve az örök kedvenc, a ruhák. A többi meg amit írták kizárólag a rossz példa, ilyenformán hülyeség. Ugyanúgy van gazdag felelősségteljes gazda, mint szegény nemtörődöm.
2011. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
23%
És most tulajdonképp miről szól a kérdés? Hogy van egy elég flancos lovardád?
2011. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, vannak olyan kérdések, ahol nincsen konkrét megválaszolni való, inkább "beszélgetés", véleménynyilvánítás, és EBBŐL KIFOLYÓLAGOS kérdések, amikre aztán majd lehet válaszolni.
2011. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
igen, ez elég baj... én kb 10 éve vágyom arra, hogy legyen egy saját lovam, de sajnos sem anyagilag, sem pedig időbelileg nem engedhetem meg magamnak :( talán majd felnőttkoromra :)
2011. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem szeretnék általánosítani, hogy gazdag nem gazdag, de miért vesz egy lovat egy olyan, aki nem képes vele törődni? Igenis státuszszimbólum, mivel a lótartás nagyon költséges. Nem mindenki engedteti meg magának, ezért ugyanolyan státuszszimbólummá vált, mint a márkás autó, vagy meg a többi.


Nem az én lovardám, én csupán oda járok lovagolni, és kisegíteni amiben csak kell, mivel az a lovarda van hozzám a legközelebb. Azért írtam flancosnak, mert full felvan szerelve: lószolárium, lószauna, lóúsztató, park, karámok, legelők, pályák, jártatógép, stb.

2011. nov. 6. 14:10
 7/34 A kérdező kommentje:

pontosítok: a lóúsztató még készülőfélben van.


ma 14:07 válaszoló: igen, ahogy mondod.

2011. nov. 6. 14:12
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

ez melyik lovarda?

egyébként egyetértek vele.

De van olyan is,aki ért hozzá,csak nem veszi figyelembe,hogy egy ló elél legalább 20 évig,ha nincs semmi baja.

És pl vesz egy 16 éves gyerek lovat és elmegy egyetemre,és a ló otthon marad,és az etetésen kívül lese sz@rják majd a lovat.

Vagy azt hiszi,hogy majd ő mennyi sok időt fog foglalkozni a lóval és tojik a képére,nem törődik vele semmit,az első pár hónap után.

az ilyenektől elkéne venni a lovat és olyannak oda adni aki megbecsülné a lovat,és rendszeresen gondozná,na meg értene hozzá.

2011. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Na akkor megválaszolom a nagy kérdést: azért, mert megtehetik.
2011. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
akiknek nincs pénzük azoknak magas az értékrendjük és vigyáznak arra a kevésre ami van , a gazdagok leszarják ha valami tönkre megy vesznek ujat helyette,a lovakkal is így van a legtöbb ilyen mű lovas akikre az általad leírtak jellemzöek,feltettem énis nemrég egy hasonló kérdést kiványcsiságból de örömel tapasztaltam ,hogy még vannak normális emberek is ebbe a szakmába 2 hülyén kívül mindenki egyet értett velem. Az ilyenektöl elkéne venni a lovat még akkor is ha tele van pénzel ,nálunk is van egy pár tehetségtelen "lovas" aki csak az automata lovakkal tud boldogulni de mégis ők vannak elsösorba kiemelve aki meg tud valamit az meg le van szarva enyi!
2011. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!