Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak méneket lehet együtt...

Csak méneket lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Méneket sem feltétlenül, lehet, hogy kinyírják egymást. Egy mén, több herélttel lehet, hogy elvan, de ott is lehetnek problémák.
2011. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kancákat szokták együtt tartani, esetleg heréltekkel együtt. Méncsikókat szokás együtt tartani a karámban. Kifejtenéd, hogy mire gondolsz konkrétan. Bocsi, hogy értetlenkedek.
2011. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
pontosítok: méncsikókat szokás együtt tartani egy bizonyos korig. Ha a mén jól viselkedik, akkor együtt lehet heréltekkel, de vannak mének, akik annyira agresszívak, hogy megtámadják a heréltet. Nálunk a mén együtt van a kancákkal, de amúgy egy nagyon jóindulatú mén. Ennek a hátránya, hogy nagyon oda kell figyelni a lóra, hogy tudd, hogy mikor számíthass csikóra. Viszont előnye, hogy nagyon jó hatása van a ménre. Sokkal kiegyensúlyozottabb, hiszen kiélheti a ménesbeli szerepét ehelyett, hogy egyedül magányoskodna.
2011. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Utólsóval mélyen egyetértek. Az én csődörkém is akkor volt a legjobb formájában, amikor a kancákkal együtt volt. A csikókat sem kellett elzárni előle, a saját csikóit teljesen elfogadta, sőt, ha valamelyik anyját kivittük dolgozni, addig a karámban "szárnyai alá vette" a csikót, ne legyen magányos. :-)

Viszont ugyanezt a mént képtelen vagyok akármilyen herélttel is összeengedni, mert nagyon durva dolgokat csinálnak. Hatalmas bunyó volt mindegyikkel. Másik ménnel véletlenül sem próbálnám meg, valamelyik tuti nem élné túl.

2011. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
magyarul a mént a kancával bátran összeengedhetem?
2011. nov. 6. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Először is gondold át, akarsz-e csikót, mert ha összeengeded, akkor bizony lesz. Másodszor: csak akkor engedd össze őket, ha nem agresszív a mén a kancával, ha az nem sárlik, illetve ha a kanca nem rúg a ménre, ha az fedezni akarja. Láttam egyszer egy fedeztetést, a kanca rúgós volt, de a gazdája nem szólt róla, így nem raktak rughámot sem a kancára, úgy szétrúgta a mén golyóit, hogy kifordult neki....
2011. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ha a csikó fiatal és a kanca idősebb,akkor kötve hiszem,hogy lehet baj.
2011. nov. 6. 19:22
 8/12 A kérdező kommentje:
és herélteket lehet együtt tartani?
2011. nov. 6. 19:51
 9/12 anonim ***** válasza:

A heréltek el szoktak lenni egymással, ahogy a kancák is, illetve együtt is elvannak. Igaz az elején van egy kis sunnyogás, rugdalózás amíg a rangsor kialakul.

Csődit én nem tartanék kancák közt, mert 2 éves kora körül már be tudja fedezni őket, ilyenkor jöhetnek a nem kívánt csikók (én a minőségi tenyésztésre voksolok). Inkább a kancák közelében tartanám egy masszívabb karámban, így tud érintkezni velük, de mégis tud kicsit "társalogni" velük.

2011. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az utolsóval nem értek egyet, még istállózásnál sem teszünk kancát meg mént egymás melletti bokszban, mert a mén tuti szétszedne mindent, akár komoly károkat okozva saját magában is. Karámban meg aztán főleg, vagy kiugrana, vagy azt is teljesen szétszedné, ha ménről van szó, azt még vaskerítéssel se lehet visszatartani... Meg kínzás is lenne neki, hogy ott van a sok kanca, Ő meg különválasztva. Én azt mondom, hogyha egy ménnel nem akarunk fedezni, akkor jobb kiheréltetni, így nem szenved, és társasági életet tud élni.
2011. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!