Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetne lazább a...

Hogyan lehetne lazább a könnyűügetésem?

Figyelt kérdés
Már nem most kezdtem a lovaglást, de egy enyhén szólva sz*r helyen kezdtem el lovagolni, ahol semmit se tanítottak rendesen... Utána ki is hagytam 1.5 évet, utána most márc.-ban újrakezdtem de megint egy olyan helyen, ahol oktattak, de rosszul vagy egyáltalán nem... És végre most aug. végétől sikerült találnom egy elismert, minőségi lovasiskolát. Volt rengeteg hibám, amiket már sikerült kijavítani, viszont ami nem nagyon sikerül, az az, hogy tudok könnyűügetni, de olyan darabosan csinálom.. A tanügetésnél szép az ülésem, laza a csípőm, azzal nincs gond, de könnyűügetésnél olyan vagyok mint egy fel-le mozgó fadarab :S Tehát elméletileg jól csinálok mindent, de nem néz ki szépen az ügetésem... Valami tanács?

2011. nov. 12. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
szoríts a térdedel és a combodal többet,amig nem megy addig számold magadba az ütemet ezis sokat segíthet.
2011. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érezd, vett át a ló ritmusát. Hagyd, hogy az ügetése "dobjon" ki a nyeregből. Talán a kengyel hosszal is variálhatnál. Hogy megy a kengyel nélküli könnyű ügetés?
2011. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!