Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van gerincvédőd? Megbántad,...

Van gerincvédőd? Megbántad, hogy megvetted? Azóta volt, hogy "életet mentett"?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs, de nem is bánom, hogy nem vettem. Van egy olyan tulajdonságom, hogy mindig az oldalamra esek. De előtte sem, eszembe se jutott.
2011. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nincs gerincvédőm, soha nem is volt, sőt, még csak kölcsönbe sem vettem fel lovagláshoz ilyesmit. Nem mondom, hogy felesleges cucc, legalább is annak, aki rendszeresen ugróedzésre vagy terepre jár, pláne ha fiatalabb, menősebb vagy ijedősebb lovat lovagol, de nekem egy nagyon nyugodt, idős lovam van, és hozzá majdnem teljesen felesleges az ilyesmi, arról nem is beszélve, hogy én sem versenyzek, kizárólag hobbi szinten lovagolok. Még kobakot is csak akkor veszek, ha nagyon-nagyon muszáj, mert engem speciel sokkal jobban zavar, ha rajtam van, mint amennyi védelmet adni tud. Akkor már inkább nem veszek fel kobakot, de legalább normálisan látok előre és nem zötyög össze-vissza a fejemen.

De rám ne hallgass, én csinálom rosszul, rendes edző kobak nélkül fel sem teszi ló hátára a tanuló lovasát, terepre meg pláne nem viszi ki, szóval hordj csak szépen nyugodtan kobakot is, meg ha gondolod, akkor gerincvédőt is. Én szeretek veszélyesen élni. :D

2011. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nincs.

És már hallottam olyanról h a gerincvédő esés közben széttört és az állt bele a kiscsaj gerincébe...:SSSS

Nem lehet már eldönteni h mi a jó...:/

2011. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nincs és nem is kell nekem, vagyis nem érzem szükségességét. 10 éve lovazom terepen, néha ugratok, de sose éreztem, hogy szükségem lenne rá. Igaz az utóbbi pár évben lett ilyen felkapott a "teknőcpánél", előtte jóformán csak külföldön hordták, illetve a millitary lovasok.

Nem mondom, hogy nincs értelme, de engem csak akadályozna.

2011. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs, mondjuk én kobakot sem hordok. A gerincvédőről nem hallottam még ilyet, hogy az okozott kárt, de a kobakról igen. Felszakította a csaj homlokát. Mondjuk nekem nem ezért nincs.

Biztos van olyan eset, amikor jól jön, vagy jól jött volna, de szerintem ez nem gyakori.

2011. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én ha ugrok, akkor szotam gerincvédőt felvenn, és terepre is szoktam. Igaz nyáron bele lehet sülni, de akkor olyat veszek ami csak a hátat véde, télen meg jó melegen tart az ami elől-hátul véd. Már nem egyszer jól jött amikor köves talajin estem, esetleg ráestem az akadálly rudjára. Szóval nem bántam meg :)
2011. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Nincs nem bántam meg hogy nem vetem. (10 éve lovaglok, minden nap)
2011. nov. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van kobakon és gerincvédőm is, nálunk alapból nem lehet felszállni kobak nélkül, ugratni és terepezni meg gerincvédőben kell. És szerintem ez így van jól... Lehet hogy még nem estél komolyabban, de BÁRMIKOR megtörténhet BÁRMI akár a saját, legnyugisabbnak hitt lovad is hirtelen megugorhat úgy, hogy nem számítasz rá és úgy leesel, hogy komolyabban megsérülsz... Még a régi lovardámban egy kislány gerincét mentette meg a gerincvédő, esett egyet, a hátára egy kőre. Nagy szerencséje volt, hogy rajta volt.
2011. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az autóban bekapcsolom a biztonsági övet, motorra csak bukósisakkal ülök, lovagláshoz felveszem a kobakot, ha ugrok vagy terepezek, a gerincvédőt is. Azért találták fel ezeket a védőfelszereléseket, mert életet menthetnek, tehát használom. A gerincvédőre akkor szoktam rá, amikor militaryzni kezdtem, azóta mindig hordom ugróedzésen is, terepen is, versenyen is. Olyat még nem hallottam, hogy bárkinek kára származott volna belőle, hogy viselte ezeket, olyat viszont nem egyet, akit megmentettek volna.
2011. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon tapasztalt lovasok nem hordanak semmi ilyesmit, kobakot sem. Viszont megéri, hidd el, ha abban biztonságban érzed magad, már megéri venni. Nem hiszem, hogy nagy kárt okozhatna, mivel a páncélos műanyag pikkelyekből áll, ami nem valószínű, hogy eltörik, mivel nem egy merev valami, a mellény pedig egy vastagabb valamilyen kemény, hőre lágyuló szivacsféle anyag, szóval az sem tud eltörni. Kobak mindenképpen jó, tényleg csak azok nem hordanak, akik tizenéve lovagolnak, és nem esnek sosem... Van olyan ismerősöm, 19 éves, kobak nélkül lovagol, két éves kora óta, saját csikót ő lovagolta be, szóval elég tapasztalt ehhez az egészhez, nem hord kobakot, jóformán csak úgy esik lóról, ha lovastól esik...
2011. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!