Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbántad hogy kiheréltetted...

Megbántad hogy kiheréltetted a kutyád? Hogyan zajlott mi változott meg?

Figyelt kérdés

10 hónapos kan kutyus. ( amstaff )

Hétfőre kapott időpontot. Mire figyeljek a műtét után közvetlen ?hány nap alatt gyógyul ? Jobb lesz e neki vagy felesleges beavatkozás?

Mi változik meg benne ?

A kajáját hogyan alakítsam hogy ne hízzon el ?

Hány nap után mehet majd sétálni ?

Nagyon megviseli?

Aki túl van már ilyenen megbánta ?


2010. aug. 28. 13:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
Jobb lesz neki. Nyugodtabb lesz és neked se kell majd érte aggódnod. :]
2010. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az enyémnek szeptember közepére van időpontja! Neki muszáj mert kaptam egy lány kutyust és hát nyugodtabb lesz ő is meg mi is. De ezekre a kérdésekre én is szeretnék választ kapni, főleg az elhízásssal kapcsolatban!
2010. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor majd megosztom a tapasztalatokat!


Az a baj hogy nagyon sokan ellenzik de egy ilyen fajta kutyánál szerintem sokkal szerencsésebb.

Az elhízást ha sokat van mozgatva akkor azt meg tudod előzni. én arra lennék inkább kíváncsi hogyan gyógyul mennyire fáj neki stb...

2010. aug. 28. 13:39
 4/13 A kérdező kommentje:
2010. aug. 28. 13:48
 5/13 anonim ***** válasza:

nekünk bulterrier szuka kutyusunk van ivartalanitva

figyelni arra kell h ne nyalogasa a sebét mi betadinal kentük neki

nekünk 1 hét alat begyogyult a sebbe

szerintem jobb leszneki is meg neki is és semmi képp nem fölösleges

nyugotabb lesz tőle

mi ugyan ugy etetük és nem hizott el de ha félsz tőle akk szerintem futasd többet

mi a műtét utáni napon fitük is futatótra persze jobban figyeltünk rá h ne rőltesse meg magát

nem viselte meg egy picit se csak nem fogja felismerni a saját isijét kakijátszóval hagyni kell h meeg szagládza

és ugy kb kéthétig lesz nemi szerep zavaros de utána nem lesz semmi baj de szerintem a kan kutyád lesz akkor ezel nem lesz semmi baj

és nem bántuk meg

bármi kérdésed van irj nyugotan

2010. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igaz, nekünk szukánk van, de ő most kedden lett ivartalanítva. Közvetlen a műtét után tegyétek le, hagyjátok pihenni, mindenképpen hűvös, csendes helyre. Ráraknak majd egy gallért, amit tíz nap után levesznek, ekkor kiszedik a varratot is, ennyi a gyógyulási idő. Biztosan utána hányni fog, bágyadt lesz, esetleg be is pisilhet vagy kakilhat. Jobb lesz neki, sőt nektek is, megóvod jópár betegségtől és nem fogja kitépni a pórázt a kezedből, hogyha meglát egy tüzelő szukát. A táplálást vissza kell fogni, mivel lustább lesz egy kicsit, így könnyen elhízhat kasztrálás után. Nálunk úgy működött, hogy amint jól lett, szépen sétált a lakásban, evett és ivott, akkor levittük pár percre. Nagyon jót tett neki a friss levegő, volt pisilés, ügyesen sétált, bár tartotta a vissza két méter távolságot, lemaradozott. Természetesen műtét, meg fogja viselni, de kiheveri 5-6 nap alatt teljesen. Nem bántuk meg, nagyon sok a pozitívum: semmi tüzelés, kanoknál sem kelti fel a figyelmet a tüzelés, betegségek elkerülése, játékos lesz jó ideig, akár 5 éves koráig is. Remélem tudtam segíteni, sok szerencsét a műtéthez!
2010. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

az az igazság hogy féltem szegényt :(

de tudom hogy jó dötés lesz még ha sokan ellenzik is.

Direkt szabin leszek egész héten vele hogy ne legyen semmi baj. A gallért nem tudom hogy fogja viselni :) Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért még várok.

2010. aug. 28. 14:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem szukám van ivartalanítva viszont a macskám fiú és azt mondhatom hogy csak jó neki. Élhet gondtalanul. És nem hízott el pedig annyit zabál :D Mozgatni muszáj egy kicsit amikor már jól van, had pisiljen stb, de nem kell annyit mint máskor. Az én macskám egyáltalán nem viselte meg, csak az hogy autóznia kellett. A kutyám sem viselte meg.
2010. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónapja volt ivartalanítva a kan amstaffom(akkor 6 hónapos volt).Egyáltalán nem viselte meg már az altatás után sem volt bágyadt, kedvetlen.Másnapra kutya baja nem volt egyedül a gallér idegesítette, de azt is megszokta.Én már aznap vittem sétálni, mert tényleg semmi tünete nem volt.Azóta egyáltalán nem hízott meg pedig ugyan azt a tápot adom neki(eukanuba).Nem bántam meg.Előtte minden kan kutyát dominált, most már sokkal nyugodtabb bármilyen kutyához odavihetem nem mutat dominanciát.
2010. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítástől nem lsutul el a kutya...

Az enyém ugyanúgy ,és ugyanannyit mozog mint eddig,ugyanannyit eszik és egy grammot nem hízott.


Csak a gazdák képzelik be,hogy jaj lustább,tessék mozgatni.


A kanoknál ez semmi kb. a szukáknál jóval komolyabb műtét.

2010. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!