Kezdőoldal » Állatok » Lovak » REV - Nagyon nehéz volt?

REV - Nagyon nehéz volt?

Figyelt kérdés

A Rajtengedélyvizsgával kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

Azok válaszára lennék kíváncsi, akik mostanában, vagy néhány évvel ezelőtt tették le: Nehéz volt, sokakat buktattak meg? Mik a legszigorúbb szempontok, amiket néznek? Inkább a gyakorlat, vagy az elmélet volt rizikós?


2011. nov. 14. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dijugratóra gondolsz? Egyébként nem volt nehéz,bár ez relativ. Nem sok embert buktattak meg kb 2-3at.Az elméleti részben húzol 2 kérdést ami benne van a rev könyvben. Amugy nem nehezek meg viszonylag alap dolgok. Gyakorlatban volt előlovaglás és utána egy 80-90 cm-es pálya.Igazából gyakorlatban amit néznek az a biztos ülés akár kengyel nélkül is,átmentek ,fordulók,ugrásnál az ülés. De nem szigorúak.Szerintem egyik sem volt nehéz de az elméleten senkit nem buktattak meg,segitettek ha valamit nem tudtál ,gyakorlatban is csak a ugró résznél volt akit nem engedtek tovább.
2011. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, díjugratóra gondoltam, köszönöm. :)

És ilyen REV-könyvet hol lehet kapni, elolvasni a kérdéseket?

2011. nov. 14. 19:15
 3/11 anonim ***** válasza:
A lovasszövetségben meg ha jól tudom akkor a Nagylovasban is de ott drágább. A könyv tartalmát meg kell tanulni nagyjából és a hátuljában levő feladatokat kitölteni.A könyvet majd vinned kell magaddal a vizsgára is.
2011. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) !!
2011. nov. 14. 19:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincsmit :) ha még kérdésed van nyugodtan írj!
2011. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2hónapja voltam. az elmélet nagyon könnyű...ha tudsz olvasni és láttál már lovat akkor tudni fogod. az előlovaglásnál inkább a ló testi épségét, és egészséges mozgását néznik, de a lovardai alakzatokad tudnod kell. a díjugratásnál nagyon szigorúak. nézik: ne ugorj ki a nyeregből, ne rángasd a lovat, ne mozogjon a kezed, ne nézz le, mondíg az ugrást nézd, ne csússzon hátra a lábad, nyomd le a sarkad, ne dőljön előre a felsőtested... nálunk több mind 10 embert megbuktattak...
2011. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok: a könyvet a lovasszövetségtől kell megrendelni! tagságit is adnak hozzá!
2011. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket tudod?


A rajtengedély-vizsgán való megjelenés feltételei:



- A vizsgázónak rendelkezni kell tagkönyvvel és a Lovas Szövetségtől kapott igazolási számmal.

- A vizsga díjat, elmélet 2000.- Ft gyakorlat 5000.- Ft, az "Ügyfélkapu" szolgáltatást igénybe véve, előre a Magyar Lovas Szövetség részére be kell fizetni. A helyszínen készpénzt a vizsgáztatónak nem áll módjában elfogadni!

- Regisztrált edző megjelölése

- Érvényes sportorvosi igazolás

- Hivatalos versenyhez illő öltözék

- A kötelező oltásokkal, útlevéllel rendelkező ló.


Vagyis ha nincs edződ (hivatalos) és nem vagy tagja a lovasszövetségnél regisztrált sportegyesületnek, nem is mehetsz vizsgára, szóval ezeket kell először beszerezned.

2011. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. nov. 15. 16:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem nehéz xD Szerintem aki kicsit is olvas könyveket a lovakról és át tudja ugratni az akadályt úgy hogy fent marad a lovon az megkapja a papírt hogy levizsgázott és átment. Barátnőm is így csinálta, borzasztó béna volt pláne amikor leérkezett a ló a földre az ugrás után, majdnem kiesett a nyeregből. xD Díjlovaglóban se volt valami jó. Elméletet azt tudta ezét, átment!
2011. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!