Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lenne a jobb megoldás?

Melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Ismerősünknek vannak lovai. A kedvenc lovam is eladó. A lóval csak én foglalkozom, lovagolom, kiskora óta ismerem. Külön felszerelésünk van. Azt mondta, hogy ha megveszem a ló 50%-át (a vételárnak a felét kifizetem és a költségek felét én állom) akkor ott maradhat.

De viszont én hallodtam valami eltartási szerződésről is. Az az, hogy csak a ló költségeit fizetem? Vagy mit takar tulajdonképpen?

Nekem papír kell erről az egészről. Mert papír nélkül félek én ettől a dologtól, nem arra gondolok, hogy igenis át fog vágni de a mai világba már sajnos semmi sem kizárt.

Szóval szerintetek az a jobb megoldás a kifizetem a lóvételárának a felét (ebben az esetben olyan 125.000ft-ot és 50%ig papíron az enyém a ló) vagy csak a költségeket fizetem egészbe?

Megjegyzem a lovat csak én használom. Az ismerősünknek úgy kedve sincs már. Lovagolni se tudja hisz majdnem 70 éves. Szekérbe meg nem nagyon szokta őket befogni. Szóval ő csak ellátja őket, meg kiengedi a legelőre, az istállót kitakarítja (bár azt inkább én vállalom) meg stb.

Szóval szinte már kb. enyém a ló csak mondom papírom nincs róla így meg nem valami biztonságos a dolog.


2011. nov. 16. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
egyszerű adásvételi szerződést kell írnotok a megvételnél, illetve majd az eltartással kapcsolatban bértartóit- erre gondoltál az "eltartóival"? ha engem kérdezel, akkor már inkább fizetsd ki a teljes vételárat, és egyezzetek meg abban, hogy a havi takarmányadagjáért mennyit kell fizetned.
2011. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már egyszer feltetted, akkor is azt a választ kaptad, hogy a feles tulajdonosság nem feltétlenül jó megoldás. Miből gondolod, hogy akkor most az ellenkezőjét fogjuk mondani?

Alkudd le az árat, fizesd az egész lovat és nincs tovább gondod.

2011. nov. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!