Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok adni valami tanácsot?...

Tudtok adni valami tanácsot? Vágta miatt

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve lovagolok. Nemrég próbáltam a vágtát futószáron egy közeli lovardába. Kengyellel, kengyel nélkül se ment. Ahogy a ló ugrott volna be vágtába ott már megijedtem aztán már vissza kellett fogni a lovat ügetésbe mert csúsztam volna le.

Állítólag jó az egyensúlyom, de most nem tudom mi volt. A ló se a leggyorsabb, szépen, lassan, nyugodtan vágtázik.

Tudtok adni valami tanácsot, hogy ne féljek és , hogy egyensúlyba tudjak maradni?



2011. nov. 18. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg megfeszíted a derekad, és ezért kipattogsz a nyeregből... Voltige hevederrel próbáljatok, ott úgy tudsz kapaszkodni, hogy nem kell előredőlj, mint mikor a kápát fogod, ráadásul máshogy ültet, mint egy nyereg...
2011. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az előző válaszadóval, voltizs! :)
2011. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
valószinüleg felhuzod a térded és elöre dölsz ,szorítsd a térdeddel és a comboddal a lovat,nyomd le a sarkad,enged le a lábad ,lazítsd el a derekad valamint próbáld kihuzni magad. Elöször ez természetes ,hogy félsz mindenki így van vele,3-4 alkalom és megszokod.
2011. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És gondolj a centrifugális erőre is. Ha elkezdesz vágtázni körön, akkor kicsit jobban befelé kell dőlj.
2011. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem szabad befelé dőlni, mert akkor a ló alánk lép, hogy se Ő se Mi ne veszítsük el az egyensúlyunkat. Bocsi az OFF-ért :)
2011. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kihagytam:

és ezáltal egyre kisebb körön fog vágtázni.

2011. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
belső ülőcsontott kell terhelni
2011. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vágát nem kell gyakorlni beleülsz a nyeregbe és élvezed...csak nyugodt lovon alkalmas kezdő lovasoknak...a vágta..
2011. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!