Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lófajta a legmegfelelőbb?

Melyik lófajta a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Kb.fél éve járok lovagolni.Nagyon szeretnék egy kancát. Olyan lófajtát keresek,amelyik MEGBÍZHATÓ,CSALÁDBARÁT, szereti a sebességet,de azért szófogadó.Fríz fajtán gondolkodtam,de nem tudom igazából melyik fajta lenne a legmegfelelőbb.

2011. nov. 20. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Fríz ne legyen, mert gondolom nem csikóként vennétek meg, és nem bírja jól a gazdaváltást. Hannoveri, holland sportló, esetleg furioso, vagy gidrán.
2011. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
vasaló
2011. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Falun ***** válasza:

Nem vagyok igazán otthon a lovak terén...


De ha megengedhetsz magadnak egy tiszta vérű Fríz lovat, igazán szerencsés ember vagy... :)


Fontos hogy ha lovat is vennél, előtte mind gyakorlatban mind elméletben jobban el kell mélyedni a témában.

Kérd kis profi lovasok tanácsát.

2011. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fél év ez igen, és egy Frízet....Inkább egy kisbérit, vagy valami más félvért. Nem kell itt a puccos dolgok. Pláne ha csak fél éve lovagolsz, nem kell rögtön milliárdokat költeni!!!
2011. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Válassz egy bármilyen magyar félvért, ne fajtát keress, hanem lovat! És semmiképp se te vedd, kérj hozzáértőtől segítséget!
2011. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden ló szófogadó és megbízható ha úgy van nevelve, és lovagolva. A többi meg egyén kérdés. Jézusom fél év lovas ttudás után? Kérd el az iskola lovat. Van egy család úgymond akik kitalálták hogy vesznek egy lovat. Azt most jól megszenvednek vele, mert kiderült hogy a lovat akkor tájt herélték amikor megvették, egy fél éve lovagolnak. Hidd el ennyi lovas tudással nem adnám lóra a derekam.
2011. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak. Lova válogatja, hogy milyen is a paci. Tulajdonképpen mindegy milyen fajta, tőlem még egy andalúziait is vehetsz, de elsősorban a lovat nézd, a viselkedését, a képzettségét, egészségügyi állapotát, korát, nemét, származását (bár a te esetedben ez nem is lényeg), stb. stb. Ha te találsz egy megbízható frízt, amelyik számodra, a te képességeidhez mérten megfelel, akkor olyat vegyél, de tudod a fríz lóhoz azért illene előbb jó lovasnak lenni. A frízek érzékenyek, egyemberes lovak. Érzékeny lelkületűek, és nem utolsó sorban agyon szépek. Sokan az gazdag divatlovasok lovának tartják őket, mivel nem is olcsóak, és a legtöbb gazdag frízt akar a mutatós külleme miatt. Előbb azért tanulj sokat a lovakról, lovagolj szorgalmasan, képezd magad, járj el kurzusokra is, olvass sokat a lovakról, a viselkedésükről, kiképzésükről, tartásukról, stb. A lovaglásod is legyen jó. Tudod, ha megfelelően alkalmazd a segítségeket, stabil az ülésed, akkor sokkal könnyebben tudod irányítani a lovadat, és nem okozol benne kárt. Nem hiába találták ki ezeket, hiszen a jó lovas alatt a ló is szívesebben dolgozik. Gondold végig, hogy mennyi időd van egy saját lóval foglalkozni, hol tartanád, mennyi pénzt fordítanál rá, és kik lennének a segítségedre. Nem tudom hány éves vagy, de ha kiskorú, akkor szükséged lesz a szüleid segítségére is, és a szakemberek, lóval foglalkozó emberek segítségére is. Ne akarj sose egyedül megoldani egy problémát, ha nem vagy biztos magadban.
2011. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Fríz csak azért akartam,mert olvastam róluk és ott azt írták,hogy a fríz egy megbízható,családbarát ló.Az anyukám van oda még rajtam kívül a lovakért(ő nem lovagol) és neki úgy megtetszett a fríz,hogy azt mondta,hogy elkezd lovagolni és vesz egy frízt,vagy egy családbarát sötét színű lovat.
2011. nov. 21. 21:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit régi a kérdés, de ha még aktuális akkor elmondanám a véleményem.

Fél évnyi lovas tudás édes kevés ahoz, hogy valaki lovat vegyen, a kérdés feltétele óta már kb.2,5 éve lovagolsz, de még ez is nagyon kevés!! Én már 7 éve lovagolok de még mindig nem vettem lovat...és már láttam jópár esetet, amelyben a 3-4 éve lovagló emberke vett lovat , aztán 4 hónap múlva el is adta mert nem bírta kezelni (nem neki való volt)pedig csak egy kicsit temperamentumos volt és menős ennyi volt az egész, de neki nem tetszett hogy kicsit vissza kell fogni.....mind1 kezdő volt az illető és ennyi legyen elég. :) Előbb gondold végig, hogy mennyire vagy tapasztalt, ültél-e már kicsit temperamentumosabb lovon, vagy ijedt már meg aladtad ló úgy isten igazából és fent is maradtál? Elég jól lovagolsz, jársz terepre is? Mert akármilyen nyugodt lovat veszel bizony előfordul hogy az sem fog mindig úgy menni ahogy te szeretnéd. Van egy mondás : "Jó időben, jó lovon mindenki tud lovagolni. De az a hős, aki szar időben (esőben, villámlásban) hülye lóval is elbír." :)

Frízet a helyedben nem vennék, mert egy 2 órás terepre pl. nemigazán mehetsz el vele mert nem bírja....az a ló inkább díszló, a milliomosok kertjébe való.... akik csak bemutatókra hordják őket. Persze használják díjlovaglásra is, ha ilyen lovassportot űzöl akkor jó a fríz is mert mutatós, de egy hosszabb szám után a belét fogja húzni a pályán mert nem egy atléta alkatú fajta....

Azt írtad h olyat szeretnél ami szereti a sebességet :) Akkor a helyedben angol telivért, vagy arabot vennék.... azok szeretnek menni, és ne ijedj meg mert az angol telivérről azt mondják hogy idegbeteg, de ez egy tévhit...vannak nagyon aranyos példányok is. Az idegbetegek a versenylovak és nem a hobbi célra használt angol telivérek . :) Sok sikert, ha azóta lett lovad elmondanád hogy milyen fajta...stb. ? :)

2012. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szerintem ha fél éve lovagolsz akkor elöször tudásról álmodozz én 10 éve lovagolok és még most sincs lovam jó mondjuk ha féléven keresztül magánlovagoltatásod volt napi 2x2óra akkor értem de igy nem fél év az SEMMI!!!!!
2014. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!