Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normális ha ropog a lába?

Normális ha ropog a lába?

Figyelt kérdés

Több lónál is észleltem már, hogy ropog a lábuk, de nem tudom hogy ilyenkor az ín, esetleg a porcok ropognak? Ez ellen mit lehet tenni(nem kiegészítő tápra gondolok, hanem valami természetes gyógymódra)? Ha tünetmentes érdemes vele komolyan foglalkozni? Kortól függetlenül kérdezem. Hallottam már 4 éves lónál, és 17 éves lónál is. De most nem a kor függvényében kérdezek!


Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 21. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

a 21 éves lovamnak szokott de fiatal lónál még nem hallotam, esetleg kicsit pihentetni ha nem szűnik orvos

de ha nem sántít akkor nem gáz :)

2011. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
öreg lovaknál szoktak...ha fiatal akkor sokat kell sétálni vele, valószínő, hogy nem mozog eleget :)
2011. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aki tudja a többi kérdésemre a választ, kérem válaszoljon, mert érdekelne! :)
2011. nov. 22. 08:10
 4/5 anonim ***** válasza:
ez ellen nagyon semmit sem lehet tenni. én is cs azt mondom ha nem sántít nincs baj. ha ropog azt jelenti, nincs bemelegdve nem mozog eleget. de ez nem baj. de azért ügyelj rá ;)
2011. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Be kell melegednie az ízületnek. Előfordul az ilyen nem csak öreg lovaknál.
2011. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!