Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak Parellizés útján lehet...

Csak Parellizés útján lehet JÓ kapcsolatot kialakítani a lovakkal? (beszélgessünk) 30/F

Figyelt kérdés
Újabban nagyon elterjedt módszer lett a Parellizés, a csatlakozás, és még sorolhatnám a többit. Arra buzdítják a lovasokat, hogy felejtsék el az eddig tanult módszereket, és kövessék a természetes lókiképzés módszerét. De kérdem én, hogy ha a lovammal soha az életben nem csináltam csatlakozást, soha nem alkalmaztam a 7 játékot, as mégis ennek ellenére bízik bennem, saját maga jön oda, hogy rátegyem a kantárt, követ engem mindenféle csatlakozás nélkül, soha az életben nem akart ledobni, pedig én lovagoltam be, akkor miért szakítsak a módszereimmel? Soha az életben nem Parelliztem, egyszerűen csak szerettem a lovam, és az magával hordozta azt, hogy figyelembe veszem az ő igényeit is, és úgy viszonyulok hozzá, mint egy társhoz, és nem úgy, mint egy eszközhöz. Semmi bajom sincs a Parellizőkkel, de attól még, hogy én a klasszikus de mégis lóbarát kiképzésben hiszek, még nem vagyok állatkínzó. Mondjon ki mit akar, a természetes lókiképzés sem erőszakmentes. Azért, mert vannak klasszikus stílusban lovagló lovasok, akik a lovukat egy eszköznek tartják, még nem kellene elítélni a klasszikus lovaglási stílust. Láttam én már olyan szabadonidomítót, akik szó szerint zsarnokoskodott a lova felett, vagy csak azért Parellizett, mert az a divat, és hogy mindenki az ő hátsóját nyalja. Egyre jobban azt veszem észre, hogy simán lenéznek, és alkalmatlannak találnak a lóval való közöd munkára, mert NEM Parellizek. Mit gondoltok erről?

2011. nov. 23. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Most igazából hosszan rizsáztál a semmiről. Parelli, Monty és valahány név még a naptárban; a pénzről szól. Menj el a két napos tanfolyamra súlyos tízezrekért, hogy elmondják azt, ami benne van egy közönséges etológia tankönyvben. Csakhát az emberek többsége piszok lusta, nem utolsó sorban hülye, és soha nem fog rájönni saját kútfőből arra, hogy lehúzzák. És a lehúzást nem arra értem, hogy nem kap semmit, merthát ezek használható módszerek, csak volna ingyen alternatíva is. Nameg persze mennyivel divatosabb parellizni...
2011. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell parellizz. Bízik benned a lovad, örülj neki, ha valaki leszól, mondd, hogy te így is többet értél el vele, mint amit ő valaha is el fog. Szerintem az próbálja a parellit, akinek nem elég jó a kapcsolata a lovával, hiszen mint látod, te megvagy a lóval, szeret, bízik benned, így nincs szükséged "más technikára". Viszont gondolj bele, ha most lennél 20 éves, lovagolnál három éve, kapnál egy lovat, hogy kezdj vele valamit, szinte 0 tapasztalattal, te nem próbálnád ki? Sokan szerintem ettől várják az eredményt, vagy csak simán kíváncsiak, de abban biztos vagyok, hogy akinek enélkül is tökéletes a kapcsolata a lovával, annak nincs szüksége ilyenre.:)
2011. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem parelliztem soha mégis ha 2 napig nem lát a lovam akkor tiszta hiszti meg ideg
2011. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem érdekel a Parelli-módszer, bár még annyira nem ástam bele magam, de úgy gondolom, ad néhány használható ötletet. Én azon a véleményen vagyok, hogy nem kell feltétlenül Parellizni ahhoz, hogy kölcsönös tiszteleten és szereteten alapuló kapcsolatod legyen a lovaddal. Sajnos nagyon sokan tekintik eszköznek a lovat, ezért nem is bánom, hogy a Parelli egyre jobban terjed, mert ez talán némileg visszaszorítja az erőszakot.
2012. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!