Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha választanotok kellene,...

Ha választanotok kellene, akkor melyiket választanátok és miért? Klasszikus stílus vagy természetes lókiképzés avagy western stílus?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, hogy a lovasok hány százaléka választaná a természetes lókiképzést, és hány százalék a westernt és a klasszikus lovaglást. Nincs erről valamilyen felmérés, vagy valamilyen adat, hogy melyik van többségben, és merre?

2011. nov. 30. 05:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Western vagy természetes.

Klasszikust na azt soha nem választanék, mertbár ott is van fejlődés, de leragat vagy egy évszázaddal, még mindíg komplett hülyének tekinti a lovat.

2011. nov. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Jó lenne, ha már tiszták lennének a fogalmak, de újra és újra feljön ez a téma..

A természetes lovaglás az külön téma, mellette lehet klasszikus stílusban, vagy westernben lovagolni, amit a neve is mutat, hogy stílus.


Első válaszoló: nem tudom, honnan veszed ezt, hogy a klasszikus stílus hülyének nézi a lovat, olvass már el egy Klimke könyvet, vagy pl. Endrődy-t. Lovasakadémia sorozatban mindkettő van.

Mondjuk a western nekem is szimpatikusabb, lazább, szabadabb. De mindkettőben vannak erőszakos módszerek, embertől függ mit választ..

2011. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Onnan veszem, hogy követem a híreket. A FEI pl most vitatkozik arról, hogy vajon megengedhető-e, hogy díjlovaglás közben vérezzen a ló szája. A hangsúly azon van, hogy még vitáznak rajta 2011ben!
2011. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

A természetes lókiképzés, mint a neve mutatja lókiképzés, vagyis lesz egy lovad, aki megbízik benned és elfogad a hátán. Ebből a lóból bármi lehet még, a továbbképzése folytatódhat klasszikus stílusban, illetve wescoban is.

A westen az egy életsítlus is! A környékemen lévő wescosok, azok akkor is kalapot húznak, ha a hivatalba mennek :) De nem csak az öltözködésről van szó, hanem süt róluk ez az életérzés. A western ló kiképzése másként folyik, mint egy angolé, szóval aki az eddig angolban lovagolt lovára wesconyerget pakol annak nem wesco lova lesz, csak ló wesconyereggel a hátán.


Én a természetes kiképzés híve vagyok, majd ezután a klasszikus képzésé, nem feltétlenül zablával (pl hackmorral vagy Dr Cook féle kantárral). Mellesleg mindkét stílust lehet durván csinálni és a lónak kellemesen is, a fő cél mindkettőnél a jó idomítás és az összeszedettség, csak másképp érik el ezeket (meg lehet nézni a western számok közül egy trailt vagy reining-et.

2011. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

A klasszikus stílus egyáltalán nem jelenti azt, hogy kényszer. Én a klasszikus stílust követem, de ha valaki, hát én igenis a lóbarátnak vallom magam, aki mindent megtesz, hogy a lovai jól érezzék magukat.

Klaszikus stílusban lovagolok, de még soha nem volt véres a lovam szája, vagy az oldala, sőt, ütésnyomot sem lehetett soha egyiken sem felfedezni. Viszont ismerem az érzést, amikor vagy egy feladat - most teljesen mellékes, hogy egy akadály ugratása, egy díjlovagló feladat vagy épp egy hosszabb táv legyőzése, hiszen több szakágban is versenyzem - és a ló nem kényszerből csinálja meg, hanem mert élvezi a velem való közös munkát. Szerintem ez a legtöbb, amit egy lónál elérhetünk.

Volt nálunk bértartott ló, akivel a gazdája elvileg parellizett, gyakorlatilag meg semmire sem ment vele, jól láthatóan utálta a ló. Aztán az illető elment fősulira, nem ért rá a lovával foglalkozni, jött a testvére, nem parellizett, klasszikus stílusban, normálisan lovagolt és a ló szinte szárnyakat kapott.

2011. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem bántom a westernt, az egy fajta munkalovaglás. Mindenki azt a stílust választja, amelyik éppen tetszik neki!! Hozzáértés, a stílus ismerete nélkül nem kellene pálcát törni egyik stílus felett sem!! A westerneseknél dívik a bowden zabla és az a fajta sarkantyú, amit a hagyományos angol stílusú versenyeknél már régen betiltottak! A western hú de jó, mert amerikából jött!!!!!!Az angol stílust még mindig elegánsabbnak tartom, mint a westernt.Hogy melyik a lókímélőbb? erről is lehetne vitát nyítani!!!!Visszatérve a díjlovagláskor szétszabott ló szájhoz:ez sem igazán jellemző, mint ahogy az sem,hogy minden western lónak vérzik az oldala.Ezen kár vitatkozni, mindkét tábornak megvannak az érvei, ellenérvei. Egy dolog a fontos, a ló kiméletének szem előtt tartása!!!!!Mindkét stílusnak van mit változni! Egy western stop, vagy akár egy forduló semmivel nem kíméletesebb, mint egy díjlovas programban szereplő feladat. A feleslegesen, a másik cikizése nélküli lovaglás, többet kell, hogy jelentsen, mint az interneten egymásra történő sárdobálás!!!!Nem biztos, hogy hülye az, aki a másik stílus képviseli!
2011. nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Pff... Attól, hogy egy-egy díjlovas agyon cibálja a lova száját feszítővel, nem azt jelenti, hogy mindenki, aki angol stílusban lovagol. Egyébként így már beleköthetnénk abba is, hogy nekem meg az nem tetszik, mikor a hordót kerülgetve a ló galopplovakat megszégyenítő sebességgel rohangál össze vissza, aztán medence csontig koptatva a lábát satufékkel megáll.


Egyébként attól, hogy pl angol stílusban lovagolsz, még bízhat benned a lovad, attól még játszhatsz vele játékokat, foglalkozhatsz vele úgy, mint egy természetes lókiképző, hogy nyeregben lovagolod. Szóval igen, szerintem mindenki elítéli a vérző lószájat, de nem kell általánosítani, szerintem westernben is vannak kifogásolható dolgok. Nem kell általánosítani, minden stílusban tudsz úgy lovagolni, hogy ne okozz fájdalmat a lónak, és hogy bízzon benned, szeressen...

2011. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Magyar 4ever.. :)
2011. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Klasszikus lovaglás és természetes lókiképzés!! :)

Már kicsit unom a westernt, a csapból is az folyik már. :S Bármilyen lovas újságot veszek, tele van westernnel. Nem tudom nekem ez a stílus nem tetszik. Hülyén néz ki ahogy tartja magát a ló, teljesen szétesett pózban van amikor lovagolják. Ráadásul nagyon csúnyán is néz ki!!

Ez az én véleményem nem kell lepontozni, bár nem érdekel!!

2011. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Természetes alapokra épülő angol stílusú lovaglás.
2011. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!