Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz lábra vágtázás?

Rossz lábra vágtázás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég butuska kérdés, de mégis... Honnan tudom, ha a ló rossz lábra vágtázik? Mert érezni nem érzem =/ Legalábbis múltkor elvileg rossz lábon mentünk, és úgy szóltak, mert én semmit sem éreztem... Ha a belső első jön előrébb, akkor jó lábon vágtázik?

És ez nyeregből is rendesen látszik?

Köszönöm


2011. dec. 2. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a belső lábbal kell előre lépnie,akkor vágtázik helyesen,ha nem érzed,akkor nézz le a lábára és látni fogod,én érezni szoktam,ha jobb lábra megy,mivel akkor furcsább,de csak nekem
2011. dec. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a helyes lábsorrend vágtában: külső hátsó, belső hátsó és külső első egyszerre, belső első, lebegés. vagyis a belső lábát mindig előrébb nyújtja, jól írtad. ezt látod a nyeregből, ha lenézel a vállára, azt láthatod, hogy a belsőt mindig előrébb dobja. egyenes vonalon kezdőként még nem fogod érezni, hogy melyik lábon van éppen, de pl kanyarban elég kényelmetlen kiülni, olyan érzés, mintha kifelé dobná a háta a csípőd.


arra figyelj, hogy beugratásnál ne nézd a vállait, mert akkor hajlamos leszel előredőlni és leterhelni a vállait - ahhoz viszont, hogy elkezdhesse a vágtaugrást, meg kell emelnie az elejét

2011. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
első vagyok,nekem is úgy tanították,hogy hátra kell dőlni,hogy az első lábairól levegyük a terhet és be tudjon ugrani vágtába
2011. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm mindkettőtöknek, fel lettetek pontozva! :)
2011. dec. 2. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Én sem érzem, hoyg mikor jó láb, azért le szoktam nézni, és ha A BELSŐ VAN ELÖL, AKKOR MINDEN OKÉ :d
2011. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is!
2011. dec. 2. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincsmit, és bocs, véletlen nyomtam be a caps lokot. :D
2011. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond, fel sem tűnt :P
2011. dec. 4. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!