Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Voltatok már több napos túrán...

Voltatok már több napos túrán a lovatokkal?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokszor.
2011. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mire kell figyelni ha több napra készülök?
2011. dec. 2. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Hajjaj, sokmindenre.. Mi érdekel pontosan? MSN-en tudunk beszélni, ha gondolod..


Pár dolog: a ló rendben legyen, körmölés, patkolás. A felszerelés szintén, a repedezett bőrt nem elvinni. A cuccokat magaddal viszed, vagy lesz kísérőautó?

Minimális elsősegély cuccot vinni magaddal, feltöltött telefont, állatorvos, lószállítós száma legyen.

Érdemes kötelet is vinni, ha megálltok, kikötni két fa közé, és hurokkal arra akasztani a vezetőszárat, hogy tudjanak legelni.

Drótot, fogót, jófajta bicskát, ha valamit mégis fixálni kell a felszerelésen.

Vadásztőrt ne, leesel, beleáll az oldaladba.

Térkép, gps legyen. Pl. topomap.hu-n van gps-re is topográfiai térkép, vagy papíron is lehet venni szelvényeket. Ha nyáron mész, kalap, naptej, napszúrás ellen. Vászonvödör lovat itatni, falvakban nyomós kútról pl. Vagy kocsmákban is segítőkészek szoktak lenni, adnak vizet.

Meg még van ezerminden ami nem jut eszembe. :)

2011. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
elvileg nem lesz kísérőautó
2011. dec. 2. 19:55
 5/8 A kérdező kommentje:
célszerű a túra előtt néhány nappal állatorvossal megnézetni a lovat?
2011. dec. 2. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne, cowboy vagyok ;)
2011. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan szervezd meg, mettől-meddig akarsz eljutni, a lónak az adott helyen szervezd le a szállást. Még ha te elalszol is egy hálózsákban a földön, a lónak takarmány kell, abrak, amit nem fogsz tudni magaddal vinni.

Amiket előttem leírtak, az jó, én a térképhez nem szoktam ragaszkodni, mielőtt lóval nekiindulsz az ismeretlennek, úgyis végig kell menni autóval, hiszen millió egy dolog akad út közben, ami a térképről nem látszik, de megnehezíti a közlekedést. Főleg az utóbbi években, pvivatizált erdők, földek, esetleg bekerítve, amit tudnod kell, hol lehet megkerülni, lehetnek olyan területek, amelyek pl. eső után gyakorlatilag járhatatlanok, erre az esetre jó a B terv. Tapasztalt túravezetőként azt mondhatom, ne valódi térképet vigyél, hanem a saját leírásodat! A legjobb tájékozódási pontok síkon pl. templomtorony, víztorony, térképészeti kilátó, vagyis minden olyan magasabb pont, ami messziről jól látszik. Ez néha hegyvidéken is működik, de ott azért előfordul, hogy egy domb, hegy épp takarja. Az én leírásaimban olyan dolgok szoktak szerepelni, mint pl. "egyenesen a fehér tornyú templom felé, de a mezőn a hatalmas öreg fánál útkereszteződés van, ott balra" vagy " a patak hídja elbír egy lovat, ha mégsem akar egy ló átmenni, vagy szeretnénk a vízben gázolni, 200m-rel lejjebb biztonságos a gázló"

Az ilyen térképpel mégy a legtöbbre.

Amit még a listához feltétlenül hozzátennék: bálamadzag! Szintén tapasztalatból mondom, a bálamadzag tartja szerintem még a világot is össze, egyszerűen mindenre jó! :-) Nálunk volt már kengyelszíjtól vezetőszárig minden. :-)

Jó túrázást!

2011. dec. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. dec. 3. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!