Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a csaj meg mit csinál?

Ez a csaj meg mit csinál?

Figyelt kérdés

az egyik ismerősöm ismerőse. most néztem a facebookon. kicsit meglepődtem. KOBAK NÉLKÜL! A KEZÉT KELL NÉZNI FŐLEG!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


az oké hogy engedsz a kézzel, de ekkorát nem kéne...

mi a véleményetek?


2011. dec. 8. 18:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez a "stílus" annak az eredménye, hogy mindenféle edző, felügyelet és segítség nélkül maga tanult ugratni.
2011. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Az ugrási stílus..háát.

De kobakot én se hordok SOHA!!

2011. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Hát igen,az sem túl jó,hogy nincs rajta kobak(bár néha én sem veszek fel),de vagy még nagyon kezdő az ugratásban,vagy magától "tanulta"...
2011. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nekem már mentette meg az életemet az hogy MINDIG használok kobakot. Nem a fejedet, hanem az életedet véded vele. Az más dolog hogy kevésbé néz ki jól...
2011. dec. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Egyébként azért ad neki ennyi szárat mert a ló túl közel került az akadályhoz. Ezért előrébb van és több szárat kell hogy adjon az átlagosnál. Ilyen helyzetbe került az: 1., 2., 5., képnél. A többinél csak annyi a hibája hogy kapaszkodik a ló szájába és nagyon meg van emelve a keze és előre van tolva nagyon. A csuklója törik több helyen, az ülése nagyjából rendbe. Amúgy amikor oda rakta azt a rudat ami meghatározza az elugrás helyét a ló mindjárt jó helyről ugrott. A kobak téma nem mindenhol kötelező, sok olyan lovardát ismerek ahol nincs se edző se kobak használati kötelezet.
2011. dec. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nekem is mentette már meg az életem! :)
2011. dec. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nekem a szárral nem stimmel valami. Nem valami speckó dolog és azért ilyen "furcsa"?
2011. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ő egy olyan lovas akinek vagy saját lova van vagy saját bejárása, és nem olyan h 60-90 percet mérik stopperrel aztán meg kidobják és fizessen.

Szerintem egyszer-egyszer felpattan szórakozni, már rég óta csinálja látszik h nem fél és biztosan ül a lovon, mintha oda született volna.

2011. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

" A kobak téma nem mindenhol kötelező, sok olyan lovardát ismerek ahol nincs se edző se kobak használati kötelezet."


A kobak nem azért kell, hogy megfelelj a lovardai előírásoknak, hanem hogy a koponyacsontod helyett a kobak törjön. Csúnyán vérzik ám, meg fáj is, meg ha kiesik az agya az embernek, akkor elromlik. De ha csak megütöd is, olyan vérrög keletkezhet, ami elzárja az agy egy részét, és mondjuk életed végéig egy magatehetetlenül fekvő csorgó nyálú zombi leszel.


Lehet edző nélkül is lovagolni, hobbizni, terepezgetni, én is úgy csináltam, de időről-időre érzem a hiányát a szakértő segítségnek.


Persze mindenki úgy szúrja el a saját életét, ahogy akarja, de onnantól kezdve, hogy egy állatért is felelős, már nem csak róla szól a dolog!

2011. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Na álljon meg a menet, ezek p..csa kis 70-80cm-es akadályok, amiken akkorát "könnyít" a csaj, mintha két métert készülne ugrani. A ló persze hogy nem tud odakerülni normálisan az ugráshoz, ha ilyen lovasa van! Amúgy meg nobel díjat kéne adni neki - mármint a lónak - hogy hajlandó abból ugrani, amit ez a csaj csinál vele. A kezét az első képeken nem tudom, miért rakta oda, ahova, leginkább azért, mert kapaszkodnia kellett valamibe és az előre csúszó martingál nyakszíjat használja kapaszkodóként, ugyanis a szárat egyáltalán nem fogja. Ahol meg fogja, ott olyan gyalázatosan, hogy minősíthetetlen. Ennyire béna kézzel a kezdők sem szoktak rendelkezni, jól látszik, hogy egy bevésődött rossz szokásról van szó. A lónak meg olyanokat tép a szájába ugrás fölött, hogy szegény pacinak elég lehet elviselni...
2011. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!