Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a csaj meg mit csinál?

Ez a csaj meg mit csinál?

Figyelt kérdés

az egyik ismerősöm ismerőse. most néztem a facebookon. kicsit meglepődtem. KOBAK NÉLKÜL! A KEZÉT KELL NÉZNI FŐLEG!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


az oké hogy engedsz a kézzel, de ekkorát nem kéne...

mi a véleményetek?


2011. dec. 8. 18:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%

Egyszer majd jól pofára fog esni és kitöri a nyakincáját. Semmi ülés, semmi biztonság, eltúlzott könnyítés, abszolút katasztrofális szárkezelés és még sorolhatnám. Kobak nincs, azért nincs, mert ez a leányzó vérprofinak hiszi magát, csak a probléma már ott kezdődik, hogy MIÉRT???? ismétlem MIÉRT?! állt neki egyedül, edző, oktató, felügyelet nélkül ugratni ezzel a szerencsétlen párával, aki egy áldott jó lélek, és tűri ezt a sok balfácánságot - és most nagyon szalonképes voltam - amit a hátán elkövetnek.

Semmi távolság, semmi tudatosság nincs ebben a lovaglásnak nem minősíthető cirkuszi produkcióban, aminek előbb vagy utóbb sírás lesz a vége.

Miért? Mert könnyítés közben annyira előre kerül a nem létező egyensúlya, hogy leterheli vele a lovat, ami majd egy szerencsétlenebb elugrásból akkorát fog bukfencezni, hogy ihaj. A szárakba is alap, hogy bele fog gabalyodni, a csaj meg minimum betöri a fejét, de lehet, hogy a gerincének is ropp lesz, pláne, ha majd felbátorodik és a 70 cm helyett majd 110et rak fel magának. Ráadásul olyan borzalmas ülése van, hogy az már fájdalmas. A kezei meg egyszerűen mesébe illő helyeken vannak. Egyszer a ló pofáját tépi, hogy felhúzza magát, egyszer meg lassacskán a ló fülét húzza velük. Hol a helye annak a kéznek?? A ló szájának az irányában!

OMG, miért van az, hogy a kígyótartáshoz engedély kell, de minden hülye lovagolhat? *elmegy és leissza magát*

2011. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon cavalettit sem látott. Semmi távolság, bűn rossz ülés, nem hogy segítené a lovat, inkább akadályozza. Respect a lóállatnak, hogy ezt elviseli, bár azon se lepődnék meg ha egyszer elunná és nem lenne hajlandó ugrani. Látom a képeken, hogy lovagolnak ott többen is. Nincs senki hozzáértő ott, akár már ugrott rendesen, hogy rászóljon " hé bammeg mit csinálsz?". Az ilyennek hörcsögöt sem adnék a kezébe nem hogy lovat.

Kobakot én is csak alkalmanként hordok, pl télen hidegben a sapkára szavazok, nyáron meg baseball sapi, viszont ha ugratásra adnám a fejem akkor tuti felvenném.

2011. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Azért azt ne tévesszük össze, hogy valaki negyven éves tapasztalattal lovagol be egy csikót, vagy hogy valaki tizenévesen ugratgat nélküle. Nálunk is van lány, 19 éves, aki a csikóját kobak nélkül lovagolja (lovagolta be), viszont azt illik tudni, hogy két éves kora óta lovagol, ebbe született bele, jóformán akkor esik lóról csak, ha lóval együtt esik. Ugráshoz viszont mindig hord kobakot.
2011. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Az első képen poénból van így a keze, vagy tényleg ennyire balf*sz? A többin meg a szárba kapaszkodva marad csak állva, különben visszaesne, és nem könnyítene. Mielőtt valaki kezdi, hogy sarat dobálok mindenkire, és nem kell köpködni, stb, meg hogy mikor leszek én ilyen, oké, még ugrani sem tudok, viszont abban is biztos vagyok, hogy nem kezdenék ekkorákat ugrani, ha fájdalmat okozok vele a lónak, mert nem birok szárat használni normálisan... Az meg hogy kobak nélkül lovagol, na pff. Ha ennyi esze van..:) Az is lehet, hogy nem lovardában lovagol, hanem valakinél háznál, és azért nem kötelező. Nálunk 18 alatt kobak nélkül lóra sem lehet ülni, 18 felett saját felelősségre, van 30-40 éves lovas is, aki nemrég kezdte, ő is hord kobakot. Ugráshoz az edző is, és az imént említett lány is, pedig azért a csajnak is több mint 15 év lovas tapasztalat áll a háta mögött, az edzőnek meg ötven...
2011. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
remélem, hogy csak én vagyok a vaksi... javítsatok ki ha tévedek de én a második képen sarkantyút véltem fölfedezni a lábán o.O a véleményem nagyjából egyezik az előttem szólóakkal. Az ilyeneknek max hintalovon a helyük, az meg, hogy facebook-on a képei alá írogatják, hogy ügyes stb... az ne foglalkoztasson, fogadni mernék rá, hogy a 80%-uk még TV-ben sem látott lovat. Pff... szegény paci :/
2011. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
azért az a locsolócső is befigyel ott a pálya közepén :s
2013. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!