Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyákkal kapcsolatos kérdés?

Kan kutyákkal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Olyan (hül.ye) kérdésem van, hogy ha két kan kutya együtt van sétáltatva (de nem élnek együtt, csak olykor-olykor találkoznak), akik egyébként elvannak egymással miért van az, mikor a fiatalabb kan (másfél éves) jelöl valamit, akkor az idősebb (három éves) ugyan megszaglássza, de nem jelöl rá.

Ez azt jelentené, hogy a fiatalabb kan dominánsabb pozícióban van?


Köszi a választ!


2011. dec. 5. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Először is: Nincsenek hülye kérdések.


Másodszor: Három dolog jöhet számításba.


1. Az, amit te mondtál. Az idősebb úgy van vele, ő a valaki, nincs szükség itt arra, hogy jelezze a területét.

2. Mivel együtt élnek, nem bántják egymást, tehát az idősebbik nem érzi veszélyeztetve a környezetét.

3. Két fiú kutya? Nem melegek :)

2011. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Én 2 kan kutyát tartok. Egyik egy 6 éves Tacskó másik egy 6 hónapos Puli. Ugye még a Puli nem ivarérett így mikor oda pisil valahova akkor a tacskó rájelöl de így még a Puli nem érdekli meg az még amúgy is nem rendes kankutyásan pisil.

Az egyik ismerősömnek van egy 6 éves kan Magyar vizslája. Itt a vizsla a domináns és ezt már a Tacskómnak többször meg is mutatta. De mégis folyton egymás ellen jelölgetnek. Mindig felül jelölik a másikét. (mikor kifogyott a pisijük még akkor is emelgetik a lábukat) De ők mindig felül jelölik egymást.

2011. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

:D

Lehet, hogy a 3. válasz a jó válasz.. :D

2011. dec. 5. 18:31
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)

Én sem láttam még ilyet, hogy ne jelölnék felül egymást a kutyák.

Itthon nekem is van még egy kanom, de ők állandóan rájelölnek "egymásra".

Viszont az ismerősöm kanja nem jelöl rá... és nekem ez teljesen új.

2011. dec. 5. 18:33
 5/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az elsőnek osztom a véleményét.
2011. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akiteki ***** válasza:

Szerintem az öreg nem veszi komolyan a fiatalabbat. Úgy van vele, hogy elvan a gyerek, ha játszik. :))

Akkor lenne domináns a fiatal, ha folyton felüljelölgetné az öreget.

2011. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Valószínű a dominanciát már lerendezték, ezért képesek egyáltalán együtt sétálni. A kutyák nem úgy működnek ám, hogy mindenkinek minden pisijét azonnal felüljelölik, csak az idegbajosan dominánsak csinálják ezt, a többi általában megelégszik a kedvenc helyei jelölésével.
2011. dec. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
milyen az az idegbajosan domináns?
2011. dec. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8. válaszoló: idegbajosan domináns pl. az én öreg szukám. Mindent felüljelöl, de mindent ám, területen kívül-belül! És felemelt lábbal pisil, mint egy kan. Nem érdekli, hogy elméletileg ő van hátrább a rangsorban, amikor a másik szukám nem néz oda, odaoson és felüljelöli. Kicsit komplexusa van a szentemnek.
2011. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 compactegon ***** válasza:
stafford szukám mindent felülír pisivel, ha csak 3 csepp marad is a 5-6. jelölés után, akkor is tolja :D
2011. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!