Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglócipő vagy lovaglócsizma?

Lovaglócipő vagy lovaglócsizma?

Figyelt kérdés
melyik a jobb és miért,előnyök hátrányok is érdekelnének

2011. dec. 15. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mennyit lovagolsz. Mivel én több lovat is lovagolok egy nap, számomra kényelmes, főleg nyáron, hogy leszállok a lóról, leveszem a lábszárvédőt, feltűröm a lovaglónadrág szárát, lazábban vagyok, amíg leápolom a lovat, előveszem a következőt, stb. Sőt, mivel napjaim nagyrészét lovaglónadrágban töltöm, így két edzés között nekem kényelmesebb a cipő. Meg kicsit sajnálom is a csizmát tönkrevágni, hiszen hol a trágyát lapátolom, hol lovagolok, hol edzést tartok, akadályt pakolok, etetek, itatok, stb. Minden alkalommal meg átöltözni hülyeség.

Ha hobbilovas lennék, vagy csak egy lovam lenne, akivel foglalkozom, akkor talán a csizmára voksolnék. Egy jó csizma kényelmes, strapabíró, biztonságos viselet, ha napi néhány óránál nem hordod többet, sok évet kibír, feltéve, ha megfelelően ápolod is.

2011. dec. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én lovaglócipő párti vagyok. Van hozzá egy hasított bőr lábszárvédőm hobbira, elegánsabb megjelenésre egy bőr csizmaszár.


A csizma elég húzós árban, ápolni kell, még akkor is amikor nem használod, a lovaglócipőnél meg jó, hogy tényleg nyáron csak leveszed a lábszárvédőt és már lazábban vagy, illetve az utóbbit könnyebb vinni, ha pl utazol.

2011. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit lovagolsz..

Versenyre szebb a csizma otthon (igaz én sima sport cipőben lovaglok (szőrén)) de akkor cipő. ;)

2011. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cipő azért is jobb mert az télen-nyáron egyaránt jó,a csizmába meg nyáron belefő a lábad... Én cipőre szavazok! ;)
2011. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a cipóre voksolok. Gondolom mostanában kezdtél lovardába lovagolni. A gumi lovaglócsizma nem túl kényelmes lovaglláshoz, 50ezrest meg szerintem nem érné meg venned. Ezért cipő.
2011. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!