Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csődörben erő a legfőbb...

Csődörben erő a legfőbb érték, kancában a csinosság. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

2011. dec. 16. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz egy lónál csinosság alatt? A csődőr jobbára férfiasabb kiállású, erősebb testfelépítésű, míg a kanca esetleg kecsesebb,és nőiesebb az összes hisztériáival együtt. De fajtája válogatja.A kérdés egyáltalán nem igaz, és ennyire nem lehet sarkítani a kérdést!
2011. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

...a kancának a kecsesség. A csődör domináns, erős csontozatú, bátor, gyors. A kanca alacsonyabb és vékonyabb testfelépítésű nincs annyira erősen izmolva mint egy mén.

Sokkal nyugodtabb és ez a mozgásában is megmutatkozik annak ellenére, hogy a méneknek nagyon szép mozgásuk tud lenni.

2011. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a csődörök bátrabbak?minden csődörre igaz?
2011. dec. 16. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen "meg kell védenie kancáit." És több adrenalin van a vérükbe. Nem fogsz találkozni félős csődörrel. Jó nyilván menekülő állat de olyan dolgokra képes a "szerelméért" hogy nem is gondolnád...
2011. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lova válogatja, hogy melyik a bátrabb, jobb és szebb és erősebb. Lehet neked egy gyönyörű shetlandi póni csődöröd erős, ha jön egy Percheron kanca, ami elhúzza még a városházát is.
2011. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó de a Percheront és a Shetlandi pónit ne hasonlítsuk már össze. Én úgy gondoltam hogy egy fajtán belüli mén és kanca.

Amúgy simán lehet egy Shetlandi sokkal ménesebb és bátrabb mint egy Percheron kanca, csak szegénynek méretéből adódóan nincs annyi ereje.

2011. dec. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezért is mondtam, hogy LÓTÓL függ. Ha fajtán belül nézzük, akkor ott is akadhat olyan eset, hogy a kanca kinézetéből adódóan nem épp a legcsinosabb, vagy a mén gyengébb.


A csődörök nagy általánosságban tényleg erősebbek, de LÓTÓL függ. Meg nekem amúgy is a mének sokkal jobban tetszenek. Na de nem kukacoskodni akarok, csak szerintem tényleg egyén függő az egész.

2011. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!