Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha már értek a lovagláshoz és...

Ha már értek a lovagláshoz és nem kell már nekem oktatás akkor kell fizetni azért, hogy én csak úgy kijárok lovagolni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 1. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A lovaglás egy szolgáltatás, amit te igénybe veszel, tehát fizetni kell érte. Nem csak az oktatást kell megfizetni, hanem a ló munkáját is. Nem tudom mennyi idős vagy, de esetleg besegíthetsz a lovak ápolásában, almolásában, és akkor kapsz kedvezményt, esetleg jutalomképp lovaglást. De ez általában akkor működik, ha már ismernek téged egy lovardában. Amúgy én 17 éve lovagolok, és nem merem azt állítani, hogy nekem már nem kell oktatás. A lovaglást egy életen át tanulja az ember, csak idővel rutint szerez..
2008. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Több, mint 20 éve lovagolok, van itthon 28 saját ló, versenyzek, de nem merném azt kimondani, hogy nincs szükségem oktatásra, hogy én már "értek" a lovagláshoz. Vannak olyan tanítványaink, akik lovagolnak iőnként úgy is, hogy nem kell fizetniük érte, de olyankor sem maguktól csinálják a dolgot, hanem mondjuk úgy, hogy én kérem meg, hogy mozgassa át egy kicsit valamelyik lovat, mert nem lesz rá időm, ilyenkor azt is elmondom, mennyi ideig és milyen munkát várok tőlük.

Az is teljesen igaz, hogy a lovaglás egy szolgáltatás. A lovat tartó gazdának komoly pénzben van az a ló, akire te felülsz, jogos, hogy az élvezetért fizetni kell. Egyébként is, jó gazda nem adja csak úgy oda a lovát állítólagos hozzáértőknek, nem csak az értéke miatt, bár az sem csekély, hanem azért is, mert szereti, ragaszkodik hozzá, partnerként és nem alárendeltként kezeli.

Egy igazán hozzáértő lovastól nem olvashatnánk olyan kijelentést, hogy nem kell oktatás, mert ért hozzá.

2008. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

éN IS egyetértek...bár én csak 6 éve lovazok...és nem is versenyszinten... nincs rajtengedélyem se, de hidd el, h meg kell érte dolgoznod h lovazhass...én is megtapasztaltam...akkor lovazhattam csak, h kiistálloztam, megetettem, letakarítottam, kiosztottam a zabot, stb..

most ott tartok h megkértek h lovászkodjak egy helyen, és van egy saját lovam is, akit több-kevesebb sikerrel probálok megnevelni...:)

dés a lovaglást senki nem mondhatja h megtanulta...senmki sem tudja megtanuni igazán...akkor mondhatnád h megtanutál lovagolni max ha 80-90 éves lennél, még mindig lovaznál, és mindent tudnál róluk...

a jó lovas meghallja ha beszél hozzá a ló...a még jobb lovas pedig azt is mikor a ló már csak suttog...:):):)

2008. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én még csak 3 éve lovagolok,de előtte megszakításokkal kb 1 évig,és én úgy szoktam csinálni,hogy a tanáromnak segítek bármikor,amikor csak kihív a tanyára.Most volt terhes,és nem lovagolhatott,ezért kimentem hozzá és segítettem neki,ellátni a lovait.Volt már olyan nekem is,hogy egy héten keresztül mindennap kijártam hozzá több órára,és akkor csak lovagoltattam(persze csak úgy hogy fogtam a lovat,és körbe-körbe sétáltunk),de mégis kaptam érte egy ingyen lovaglást.Am gratu az előttem szólóknak:) én is már megcéloztam a több mint 20 éves lovaglást:Dés majd természetesen ha eljön az ideje,lovat is szeretnék!
2009. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
igen. mert ha úgy vesszük "kölcsönveszed" a lovat amíg lovagolsz.
2009. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
nincs ilyen h nincs szükséged oktatásra mindig van mit tanulni. de megértelek.izgisebb lenne már ha nem papol ott valaki. és igen. MÉG TÖBBET kell fizetni. =/
2010. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
ez vicces kérdés. a másik nem azért tartja a lovat ,hogy idegen odajöjjön és kedve szerint lovagoljon..
2010. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
79%

oktató nélkül nem tudsz rendesen és nem is érdemes lovagolni:) szerintem....

biztosan ,hogy kell fizetni:P

2010. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Lehet hogy tudsz már felügyelet nélkül lovagolni ha elég idős vagy de azért fizetni is kell érte.
2011. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

ha nem a saját lovadon természetesen fizetned kell.,azaz:

a lóért kell fizetni,másrészről nem is engednének ki egyedül

2011. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!