Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló havi...

Mennyibe kerül egy ló havi szinten tartása?

Figyelt kérdés

NEM szeretnék lovat venni, csak érdelődök mert ilyenekkel még nem nagyon vagyok tisztában.

Állatorvosnál oltások mennyibe kerülnek? Milyen oltás kell? Milyen időközönként?

Takarmányból miből mennyi kell? Átlagban azok mennyibe kerülnek?

stb.

Köszönöm!!


2011. dec. 21. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok, de főleg akkor, ha nincs saját istállód, és bértartást fizetsz. Kivéve ha az istállóban használhatják a lovad, akkor elengedik a tartási költséget vagy csak kevesebbet kell fizetni. Havi szinten több tízezer forintba kerül.
2011. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kovácsát, ha csak körmöli, akkor 6 hetente minimum 4000, oltások, félévente 8000 körül, féreghajtó szintén félévente 3000 körül. Ezek a pest körüli, viszonylag olcsó, de jó árak :) (mmint jól dolgozik a kovács)
2011. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
nekem van ismerösöm havi 200-250 ezerben van neki.
2011. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. nem tudom hogy hol tartja az ismerősöd, de az kegyetlen sok...
2011. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

250???? Az nagyon durva, hol tartja azt a lovat és mit csinál vele????

Vidéken 35-40 ezer a bértartás, ha nincs saját földed, ahol megtermeled a takarmányt, akkor otthoni tartás sem jön ki sokkal kevesebbe,25-30 körül nagyjából.

Oltás 10 köeül per félév, féreghajtás pasztától függően3-10 ezer, kovács is nagyon változó, körmölésért tudok olyat, aki 5 ezret, de olyat is, aki 10-et kér, nagyjából 6-8 hetente illik körmöltetni.

Egyéb költségek bármikor adódhatnak, egy esetleges betegségnél az állatorvosi költség akár nagyon durva is lehet.

2011. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
havi szinten bértartással, edzéssel, vasalással, féreghajtással 70ezer körül jön ki, ha versenyzel, akkor a csillagos ég a határ
2011. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Budapesten tartom a lovam, a XVII. kerületben. A bértartás 45.000 forint. Fél évente van féreghajtás és oltás. Most volt, december elején, 11.000 volt a kettő együtt. Emellett körmölni 4000-ért körmölik négy lábra, én nem patkoltatom.

Plusz még ahányszor megyek kis répa, kis alma, kis nasi, ami így nem sok, de havi szinten már az is összeg.

Meg mondjuk én még minden hónapban veszek valamit. Vagy neki, vagy magamnak. Nadrág, ostor, kötőfék, kikötő, nyeregalátét, patára kence, jutalomfalat, ilyenek. De ezekkel meg úgy vagyok, hogy amikor jut rá, akkor. Ha nem, nem. Már minden megvan igazából.

2011. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!