Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Ti melyik lovat vennétek meg? :

- Egy kancát aki 3 éves múlt. Rossz szokásai a rúgás(néha) , csípkelődés , és harapás (néha). De szinte melletted nőtt fel.

vagy..

- egy teljesen ismeretlen lovat.


2011. dec. 23. 17:17
 1/8 anonim válasza:
A kancát még le lehet szoktatni, és fiatal. Ha csak néha csinálja ezeket, akkor pláne. A másik lóról nem lehet többet tudni? Kora, képzettség, valami?
2011. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyiksejó választás. Egy normálisat vegyél, lehetőleg már betanítottat.
2011. dec. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A másikat úgy értem, hogy ismeretlen , hogy pl. a lovasok.hu-ról vagy ilyesmiről.
2011. dec. 23. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik se, ha első ló. Olyat kell venned ami a lovas tudásodnak megfelelő. A 3 éves kanca még leszoktatható, de feltehetőleg egyéb rossz szokásai is kialakulhatnak egy tapasztalatlan lovas keze alatt.

Belovagolt, jól képzett, kanca, vagy herélt lenne ideális. Inkább herélteket szoktak ajánlani, kb. 8 éves körülit, aki biztos, nem ijedős, megbízható, és rossz szokásoktól mentes. Na meg persze egészséges. Mindenekelőtt magát a lovat nézd, legyen bármilyen fajta, kanca, herélt, stb., és lehetőleg szakembereket is kérj meg (állatorvos, edző, versenyző, tapasztalt lótartó), hogy segítsenek a vásárlásnál.

2011. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

OMG:)


Szerintem nézz körbe, én nem vennék olyan lovat akinek rossz szokásai vannak, igaz még fiatal, nevelhető, de... nem tudom, én nem venném meg.

2011. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megnézném a másikat! Lehet, hogy nem ismered, de lehet hogy nem harap, stb.. ezzel a lóval még meggyűlhet a dolgod! :D
2011. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha csikót veszel,pl olyan 1-2 éves lónál fiatalabbat, és melletted nö fel, akkor valószínuleg nem fog megrúgni és nem lesz makacs meg ilyesmi. Valószínüleg.
2012. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a problémás lovat választod, akkor sok bajod lesz még vele. Nem mondom, hogy nem lehet leszoktatni, és kezdőknek lehetetlenség boldogulni egy ilyen lóval, de tény, hogy sok problémád lesz még vele. Sokkal jobb lenne egy olyan ló, ami megbízható, és akivel öröm lenne a lovaglás.
2012. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!