Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges, hogy netről...

Lehetséges, hogy netről tanultam meg vágtázni?

Figyelt kérdés

Kicsit fura kérdés, tudom. 4 éve "lovagolok". Hol ritkábban járok hol gyakrabban. Segítségért cserébe ülök fel párszor 2 lóra, ott nem oktatnak, de egy kisebb lovardában oktatnak. (tehát 5 ször futószáraztam, "csoportban" pedig mondták mit hogyan), de sosem jutottam el eddig a vágtáig, mert nem foglalkoztak velem.

Egyik alkalommal (nyáron)4-en lovagoltunk + az oktató külön. Mondta az oktató, hogy most vágtázzunk. Én csak értetlenül néztem, de mondta, hogy indítsam. Hát fogalmam sem volt, hogy kell végül vágtáztunk, és ki tudtam ülni rendesen, a másik lány, aki már többszöri vágta-próbálkozása volt, nem tudta kiülni, állt a nyeregben vagy pattogott.


2011. dec. 26. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
De hogy érted,hogy netről?
2011. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudhatod az elméletet, de a gyakorlatot nem. Lehet, hogy első vágtához képest jó volt (bár első vágtának nem futószár nélkül kéne történnie, a rendes oktató meg nem lóról oktat, vagy a lóra figyeljen vagy rád, a kettő egyszerre nem megy)

De biztos vagyok benne, hogy még rengeteg hibád van, amit a majd későbbi soksok gyakorlással lehet kiküszöbölni.

2011. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy az elméletet tudod, mármint tudod, mit hová tegyél, hogy itt úgy elmondta valaki, mint ahogy az oktatód mondta volna el, viszont a gyakorlatot neked kell megtapasztalni, mert bemagolhatsz húsz oldalt is róla, ha még sosem csináltad. És a csípődnek meg a lábadnak az internet tuti nem tanítja meg, hogy mit hogyan:)
2011. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elméleti alapokra épülo klasszikus gyakorlati

tudás, amelyet csak évek hosszú, kemény kitartó, szorgalmas munkájával lehet megszerezni, csakis az tesz téged és mindenkit jó lovassá. Netről lehet tippeket összegyűjteni, és tanulni is, de ha fogalmad nincs, hogy mit miért csinálnak és milyen helyzetben, akkor inkább árt, mint hasznot hajt. Amúgy nekem sem mondta senki, hogy hogy kell, mégis ment.

2011. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen 100%, hogy rosszul csináltam, de senki nem magyarázza el a dolgokat, magasról tesznek rám :/

És nem mostanában lesz pénzem külön oktatóhoz menni, örülök, ha a ösztöndíjamból összegyűjtök annyit, hogy kifizessem belőle a koleszt és a többi dolgot. :(

2011. dec. 26. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Nem ítéllek el ez miatt. A lovaglás költséges sport, hiszen ha belegondolok, hogy csak magán a lótartáson kívül mennyit fektettem bele, akkor már milliomos lennék. Az igazi lovas ember onnan tanul, ahonnan csak lehet. Még a falusi bácsitól is sokat lehet tanulni, és a lovardákból is. Mindenkinek megvan a saját tapasztalata és szakterülete, csak tudnod kell kiválasztani, hogy mi a helyes, és mi nem. Sose félj tanácsot kérni más lovasoktól, de nem árt több embert is megkérdezni. Így, hogy nincs pénzed rendes oktatóra, sokkal nehezebb és tisztelem a kitartásod, amiért így is tovább csinálod. Hibázol, és hibázni is fogsz, de nincs olyan lovas, aki profiként született. Azért vigyázz magadra, nehogy megsérülj!
2011. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet valakinek érzéke dolgokhoz....
2011. dec. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!