Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fríz lovat mire lehet...

A fríz lovat mire lehet használni? Megéri olyat venni?

Figyelt kérdés
A látványos küllemén kívül "megéri" megvenni? A pénz nem gond egy bizonyos összegig. Elsősorban magáért a lóért venném, csak ezen fajtán belül válogatnák. Kicsit feszélyez, hogy egy mutatós divatlónak tartják, amit a gazadag hozzá nemértők vesznek mutogatás céljából. Költségesebb kitartani, mint más fajtát? Mire lehet használni?
2011. dec. 27. 00:16
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
58%

Hát szerintem a "gazdag hozzá nem értők" akik mutogatás céljából veszik, azok hülyék, és ráadásul ha tényleg nem értenek a lovakhoz, akkor még a lónak is rossz lehet.


Én úgy tudom, hogy a frízt fogatban nagyon szeretik használni, és díjlovaglásban sem utolsó.

Nem tudom, hogy költségesebb-e, de nem hinném, maximum az ápolására kell többet fordítani egy átlag lónál, de nem biztos.

2011. dec. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
82%

Egy újabb kérdés, amit nem értek, hogy minek van feltéve.

Akarsz egy frízt, de gőzöd nincsen mire jó, akkor minek akarsz egy millás (jó esetbe) lovat?

Sportra? Nem, mert nem tudod miben jó. Hobbira? Akkor meg nem mindegy? Ha meg magáért a lóért veszed, szintén nem mindegy?

Mutogatás céljából, ergo.... érted.

2011. dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Akkor elmagyarázom. Attól még hogy megkérdezem még nem biztos, hogy most azonnal megakarom venni. Mindig is ilyet szerettem volna de majd akkor veszünk, ha eléggé felkészült leszek egy saját lóra.
2011. dec. 27. 00:55
 4/43 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ilyen lovat akarok és nekem nem mindegy milyen fajta mert miért ne vegyem azt, amit szeretek ha megtehetem?! Szeretek minden lovat de ha saját lovam lesz akkor csakis frízt szeretnék! Azért mert ez tetszik! Van rá elég pénz de felelőtlenül nem fogok belemenni egy lóvásárlásba csak amikor már meglesz a kellő szakértelmem legyen az akár még tíz év is. Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre akkor ne válaszolj! Piros kezet kaptál!
2011. dec. 27. 01:00
 5/43 anonim ***** válasza:
76%

Még egy hisztis gyerek, aki divatlovat akar magának. Jujj, most én is piroskezet fogok kapni?!

A fríz lovak nagyon jó tehetségű lovak, amiket direkt a szép küllem és mozgás miatt tenyésztettek ki. Mindig vannak kivételek, de alapjáraton nagyon barátságos, normális lovak, de persze a kellő hozzáértést igénylik. Mint előttem írták, díjlovaglásban, fogathajtásban szokták versenyeztetni őket, de már láttam díjugratásban is. Kissé robosztus felépítése miatt nagy eredményeket, olimpiai címet ne várj tőle, de 100-120-ig tud ugrani.A költségekről pedig, ha a ló megbetegszik, akkor mindegy, milyen fajtájú. Max a gyógyszer kerülne többe egy fríznél, mert azt kilónként adják.

Azért azt a 10 évet még várd ki és tényleg fejlődj sokat ezalatt!

2011. dec. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
68%

Neeeem, te nem kapsz, mert te okos is vagy mellé.


Nekem ide is nyomhatsz egyet. Ettől még szerintem te is szimplán sznob vagy. És mellé azt hiszem a válaszomban volt olyan, ami direkt neked szólt. De nyugisan pacsizz le a piros kézzel. Biztos jót tesz a kis sznob lelkednek. Bár szerintem a válaszom azért sért, mert rávilágít a hiányosságaidra.

2011. dec. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem amég itt kell megkérdezned, hogy milyen a fajta addig ne vegyél ilyen lovat! Annyi lenne az egész , hogy beírod a neten, hogy Fríz ló és kiad hatszázmillió találatot. Ott nyugodtan böngészhetsz! :)


De, hogy valami értelme is legyen a mondandómnak. A Fríz ló, jó fogatban és díjlovaglásban is egyre gyakoribb, ezen kívül megjelenése miatt, cirkuszi lóként is gyakran használják. De karaktere és emberhez való ragaszkodása miatt hobbicélra is megfelelő.

Betegségekre, huzatra nagyon érzékeny, úgyhogy ezt tartsd szem előtt.

Nyilván minden szemet vonz a Fríz, és lehet, hogy valaki tényleg ilyet akar, mert hát miért ne. De gondolj bele, hogy nincs-e ebbe valami magamutogatás, hogy nézd nekem mim van. Amire a többi válaszoló is rá akar világítani. Mert akkor nem ajánlom a Frízt.

2011. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
57%
ELSŐ LÓKÉNT, NE FRÍZT VEGYÉL!
2011. dec. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Azért, mert megengedhetem magamnak ezért még nem kellene sznobnak titulálnátok. Nem úgy akarom venni hogy semmi tudásom nincs. Ha meg nektek fáj hogy megbírok venni egy ilyen értékű lovat, mert ebből ez jön le akkor nagyon sajnállak titeket hiszen csak az irigység beszél belőletek! A rendes válaszokat köszönöm a többi meg haszontalan volt hiszen sugárzott belőle az irigység!
2011. dec. 27. 09:42
 10/43 anonim ***** válasza:
85%

Nem figyelj. Mióta lovagolsz? Milyen szakágban? :)

És itt senkiből se az irígység süt, ugyanis akik lovagolnak azok nyilván nem a pénztárca alját kaparásszák. Szóval azt hiszem, hogy ők is de te is túlzásba estél. Itt senki nem a pénztárcádról beszél, hanem a kommenteid háttérzajáról, ami arról árulkodik, hogy a sok pénzedhez, némi sznob viselkedés is társul. Én inkább szerényebb vagyok ha a pénzemet villogtatom, mint hogy ezt hajtom, az összes kommentembe!

2011. dec. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!