Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lehetnek ilyenek az...

Miért lehetnek ilyenek az emberek? = (

Figyelt kérdés
Miért vágják le az lovakat, miért teszik ezt velük?? Még haláluk órájában is megkínozzák őket. Hova lettünk?? Mi vagyunk a lovasnemzet?? Nem úgy néz ki! Annyira gonoszak az emberek! Véleményeteket kérném! Nagyon el vagyok keseredve:'(
2011. dec. 27. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez van (sajnos).

Azért teszik ezt velük mert mondjuk bakkolt egyet a ló és ugye bosszút kell állni..

Lettünk..igen ez fejlődött sajnos idáig.

Nem mi már nem vagyunk lovas nemzet!..

Véleményem: Nem szeretem, de ki kell mondani. A lóvágás nem feltétlenül olyan rossz.. És nem is ellenezném ennyire, ha a lovak nem látnák ahogy a társuk szenved..nem éreznék a fájdalmat, nem szenvednének. És már nem azért de több 100.000 lovat importálunk az olaszoknak.. Ha magyar ló és levágják akkor vágják le magyar országon és adják a menhelyi kutyáknak a húst.

Amúgy ha érdekel a dolog, nyugodtan lépj be.: ;) [link]

2011. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Már bocsánat de még mindig lovas nemzet vagyunk és jó esetben leszünk is! Régebben is most is és sajnos nagy valószínűséggel a jövőben is lesz kereset a lovak húsára ezért lesznek olyan emberek akik bűntudat nélkül beadják vágóba a lovaikat és lesznek olyanok is akik bántják, kínozzák őket. De lesznek olyanok is akik emelik a magyar lovasport színvonalát és jó hírét a lovastudásukkal. Persze tehetünk ellene de megszüntetni teljesen nem tudjuk az ilyen hasonló rossz dolgokat...vannak az országban ilyen elfajzott emberszabásúak akiket most nem nevezek nevén mert sokan felháborodnának miatta.

Azért vagyunk lovas nemzet mert a genetikánkban, a vérünkben van a lószeretete és a hozzá szükséges érzet amit egy kis gyakorlással elő is lehet hozni! Ne jöjjön nekem senki azzal hogy magyaroskodok, a magyaroknak igen is a vérükben kell hogy legyen. Lovas nemzet vagyunk (még) és erre büszke is vagyok, de beárnyékolja ezt az olyan emberek akik mint holmi vágóállatként tekintenek a lovakra . Sajnos most ez is van....:(


13/L

2011. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem mi a problémád. Most jöttél rá, hogy a lovakat levágják? Vannak olyan lovak, akiket kifejezetten erre tenyésztenek. És szerinted, mit csináljanak a beteg állatokkal? Vagy az elpusztultakkal. Én se szeretem ha levágják, a lovakat ok nélkül. De ha jobban megnézzük, akkor csak azért sajnáljuk, mert sok időt töltünk velük. Ha tehénen lovagolnánk és lovon nem, észre se vennénk, hogy a lovakat, levágják, viszont annál jobban fájna a szívünk a teheneinkért. Ez van. Ez nem volt egy világ megváltó kérdés. Kínában például a kutyát is megzabálják a lóval együtt. Olyan mint nekünk a sertés.
2011. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Mert te kérdező, hagynád szenvedni? Nem kínozzák azok őket. Nem úgy kell nézni mint egy embert, sose szabad úgy nézni egy állatra. Fáj neki nyilván. Na és a csirkéket? Szegény csirkék, azokat nem sajnálod? Edzőm például aláírta a lóútlevélben, hogy elfogyasztható a ló ha történik vele valami. Ez csak a te döntésed, hogy a sajátodnak mi lesz a sorsa, de máséba nem avatkozhatsz bele. Itt lenne a sok lótetem a nyakunkon.
2011. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Persze ha beteg, de mi van azokkal a lovakkal akiket azért visznek a vágóba mert nem tudják eladni, kiöregedtek, elvadították és úgy gondolják jobb a könnyebb út, hát vigyük be a vágóba, vagy csak netán megunták de amúgy makk egészséges...Szerintem ezek nem érdemlik meg.

Amúgy meg mi is tartunk csirkéket és szoktunk is vágni belőle de én mindig sajnálom őket...és sosem tudnék levágni egyet sem...:/

2011. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Most hallottam olyanról aki el akarta adni a lovait, de nem tudta a csikókat, még a cigók se akarták megadni az árukat ezért levágta őket és eladta kolbásznak, többet keresett rajtuk, mint ha élve adta volna el őket.

Vannak ilyen emberek is.... Állítólag nagyon finom a lókolbász és sokan keresik.


Én nem adnám el húscélra a lovam.

2011. dec. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
A magyar lovas nép, régen a lovakból élt. Nem csak közlekedési célokra használták, hanem a tejét, bőrét használták, húsát ették és esszük a mai napig, csak nincs elterjedve annyira. Ez van ezt el kell fogadni. Mondjuk az értelmetlen mészárlást én sem támogatom. Mellesleg a lovakat manapság áramütéssel ölik meg, ami fájdalommentes, gyors halál.
2011. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

A magyar lovas nép, régen a lovakból élt. Nem csak közlekedési célokra használták, hanem a tejét, bőrét használták, húsát ették és esszük a mai napig, csak nincs elterjedve annyira. Ez van ezt el kell fogadni. Mondjuk az értelmetlen mészárlást én sem támogatom. Mellesleg a lovakat manapság áramütéssel ölik meg, ami fájdalommentes, gyors halál.



Teljes mértékben egyetértek veled!

2011. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem magával a levágással van baj, hanem ahogy. Tény, hogy csak azért vagyunk így oda rajta, mert foglalkozunk velük, és szeretjük őket, és inkább eszünk marhát, sertést, csirkét. Ha egy tehenet nevelgetnél születése óta, akkor azt nem ennél soha, és a ló olyan lenne, mint a sertés kb. Az meg megint tény, hogy aki nem lovazik, nem jelent neki ez semmit, ha szereti, akkor eszi a lóhúst vígan. És igazából azzal sincs baj, hogy "levágják" őket, a mód a probléma. Valaki írt itt egyszer olyat, hogy látott valami olyat, hogy a vágóhídon a lovak zöld füves karámban voltak, mintha a legelőn lennének, odamegy egy ember, bevezeti, és lelövi. A ló nem érez semmit, nem fáj neki, és nem kínozzák már egy hónappal előtte is, nem szállítják országokon keresztül, nem verik meg, stb. Szóval az oké, hogy van nagyon sok állat, akikre ez a vég vár, minden fajból, a baj a móddal van. Ha fájdalommentesen tudnának végezni velük, akkor szerintem senkinek semmi ellenvetése nem lenne, ha tudod, hogy a lovad szépen kényelmesen elviszik egy ilyen helyre, és ott van egy karámban, aztán FÁJDALOMMENTESEN végez vele valaki. De mikor tényleg elszállítják őket, kaja és víz nélkül össze vannak tömörítva egy kicsi helyre sokan, akkor ott már baj van, nem csak a levágással. De ez a legolcsóbb módja sajnos, és ebből van üzlet. Mi csak annyit tehetünk, hogy a lovainkat nem adjuk vágóba, és ha van módunk, akkor vágó elől mentünk lovakat, ha megtehetjük.
2011. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hessza


Nekem nem az a bajom, hogy levágják őket, de akkor előtte ne kínozzák őket, meg ne ok nélkül tegyék. Ha nem tudnak róla gondoskodni, vagy nevelni azt a szegény állatot, akkor könyörgöm ne adják be vágóhídra. Biztos van más megoldás is. Annyi lovat meg lehetne menteni....

2011. dec. 27. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!