Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartanak az emberek...

Miért tartanak az emberek panelbe kutyát?

Figyelt kérdés

Ahova lépek mindenhol sz@r van,hol kisebb hol nagyobb,egyszerűen undorító!!!A kisfiammal csak úgy tudunk sétálni ha szlalomozunk:(

Ez ennyire jellemző?

Budapest,lakótelep


2011. dec. 26. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Na én meg ezektől a kisgyerekes anyukáktól vagyok rosszul, akik azt hiszik, hogy nekik MINDENHOVÁ joguk van bevinni a gyerekük és ahol ők megjelennek, onnan a kutyások azonnal tűnjenek el.
2011. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát önmagában a kutyatartásban nem lenne probléma, ha az emberek tisztában lennének legalább az alapvető velejáróiról a kutyatartásnak, mint pl. hogy felszedjük az ürüléket a kutyánk után...
2011. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Álljon meg a menet!!

Azért a játszótérre meg az utcára csak jogom van lemenni gyerektől függetlenül is!Felháborító ez a sok sz@r!Legalább annyit megtenne minden gazdi hogy eltakarítja ha már bevállalta a kutyát a panelbe!!!!

2011. dec. 26. 17:36
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Első!

Én is kutyás vagyok (csupán 4 "apróságom" van), de én sem szeretném, ha a gyerekeim sz.rba lépnének a játszótéren vagy akár az utcán...

Sőt, még én sem szeretek sz.rba lépni...

2011. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Hát... nem akarok veszekedést generálni, és nyilván az első hozzászóló se a kisgyerekek ellen akart beszélni, csak a hozzáállásról, de azért nyilván a világot mégis csak az embereknek találták ki és nem a kutyáknak...

Amúgy lehet kutyát tartani kulturáltan panelban is (az más kérdés, hogy a kutyának mennyire jó), és lehet kulturáltan sétáltatni is...

2011. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

"azért nyilván a világot mégis csak az embereknek találták ki és nem a kutyáknak..."


???


Miért is az embereknek találták ki a világot??:O

Ezt nem nagyon értem.

Az emberek csupán túlságosan ránőnek a természet fejére!

Bocsi, de a város, amiben élsz, eredetileg erdő volt. Az állatok és az emberelődök élőhelye...

Nem igazán látom, hogy azért, mert kicsit szerencsésebben(?) fejlődtünk, miért lenne minden élőlény alánk rendelve?

Egy sz.ros kis baktérium nélkül is életképtelenek lennénk!

Ne becsüld alá a többi élőlényt, mert igencsak sokat köszönhetsz nekik...

2011. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek többsége, ahogy kiteszi a lábát a lakása ajtaján kívülre, átvált nemazenyémmitérdekel módra. Nem csak a kutyások ilyenek. Lásd a sok eldobott szemetet,lerakott lomos zsákokat, stb.

A kertes házas övezetben is nagy divat kiengedni a kutyákat az utcára, ne az udvarban szarjon felkiáltással.

2011. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Én is haragszom a rengeteg, felelőtlen(!) kutyatartóra, akik megveszik a gyereknek, mert kikönyörgi, aztán nem foglalkoznak vele többet...

Tele van a szomszédság ilyen kutyákkal, teljesen elvadultak, ha kiszabadulnak a kertből (márpedig kiszabadulnak!), akkor támadnak, de még kerítésen keresztül is a szívrohamot hozzák folyton az emberre. (Nem példa nélküli az sem, hogy harapnak a rácson át.)

Az állandó ugatásról nem is beszélve. A szomszéd kutya szó szerint folyamatosan ugat, éjjel-nappal őrjöng, nem lehet tőle aludni, beszélgetni, semmit.

Ürülék is van az utcán bőven.


Félreértés ne essék, szeretem az állatokat, a kutyákkal sincs általában semmi bajom. De talán lehet, hogy nem kéne "kötelezően" minden családnak kutyát tartani, jó lenne, ha csak olyan vállalná ezt a felelősséget, aki képes aztán az állatot megfelelően gondozni és nevelni. Ne az utcának/szomszédoknak kelljen már szívni csak, hogy valakinek kutyája legyen, mert az olyan "cuki"!

2011. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én amúgy falun lakom, és kifejezetten nagy probléma, hogy nincsenek közterületen elhelyezett kukák.

Így hiába szedem össze a piszkot, hazáig nincs hova kidobnom.

(Csak az erdőben nem szedem össze, mert ott előbb lépsz muflonsz.rba, mint a kutyáéba... na meg finom hami a gilisztáknak...:D)


Nem mindenhol ilyen tirpákok ám az emberek, csak ez az ország valamiért annnyira GYP-s...:(


De szerencsére egyre többször hallom, ahogy kutyás oktat ki kutyást a nagy kakikérdésről...:)

2011. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Akiteki ***** válasza:
100%

Az emberek csak elárasztották a Földet és mindent tönkretesznek rajta. Sajnos a többség azt hiszi, hogy neki találták ki a világot. A nagyvárosok jó példa erre. Alig 7 éve, hogy elköltöztem Pestről, de már fóbiám van, ha néhány óránál többet kell a városban tartózkodnom. A nagyüzemi sertéstelep kellemes környezet az lakótelepnek hívott embertároló központokhoz képest. A füstös-mocskos belvárosról ne is beszéljünk.

Persze ez nem mentesít senkit az alól, hogy szedje össze maga után a szemetet, de ez nem csak a kutyaszarra vonatkozik. Mikor még Pesten laktunk, a kutyám nem egyszer hozott ki a bokorból használt óvszert, véres betétet és szaros pelenkát. De ha egyszer nem szedtem össze az ürüléket a kutyám után, tuti hogy valaki azonnal meglátta és kaptam a fejemre.

2011. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!