Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megtudnám valahogy valósítani?...

Megtudnám valahogy valósítani? Vagy csak egy álom marad?

Figyelt kérdés

4 éve lovagolok. A lovam 4 éves Sodrott herélt. Ügetésbe, vágtába általában rohan..

A neten láttam már több szabadlovaglásos videót, hogy kötőfékkel vagy anélkül lovagolnak szőrén. Nagyon tetszik, minden álmom az lenne, hogy így tudjak a lovammal lovagolni.

Hogy tudnék hozzákezdeni? Szoktam parellizni vele (a 7 játékból csináltunk egy párat) . De nagyon önfejű, nehéz vele együtt működni.


2011. dec. 28. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Én szabadidomítás meg Parelli nélkül egy-másfél év alatt eljutottam oda a lovammal, hogy szőrén kötőfékkel jártam terepre, ugrattam vele. Ő mondjuk nem volt annyira rohanós, de szeret menni.
2011. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Parellit általában olyan lovakkal szoktak akiknek mindegy mit csinálnak velük, ők csak állnak egyhelybe és nem mozdulnak. Most fogalmaznék úgy hogy "bamba" de az sokaknak nem tetszene, és igazából nem is a legjobb jelző. Az én lovam is egy végtelenül önfejű ló, legeltetni se lehet kivinni mert nem marad bőr a tenyereden!
2011. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudnád megvalósítani, na nem a ló miatt, hanem miattad. Ha ugyanis ilyet kérdezel, az egyértelműen elmondja, hogy azt se tudod mit meg hogy kéne csinálni, márpedig akkor idomítani se lehet, ha tanárnak fogalma sincs mit kéne tanítania... Először neked kéne tanulni.
2011. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem először próbáld megtanítani neki, hogy ha te nem akarod, akkor nincs rohanás. Tartsd száron, hajlítgasd, akkor nem tud elszaladni. Én úgy gondolom, csak ez után tudsz elkezdeni vele nyereg és kantár nélkül lovagolni.

És sok sikert hozzá, ismerem a helyzetet, én lovam is ilyen, de már kezdi felfogni, hogy nincs rohanás :)


Utolsó: azért kérdezte. Hogy adjunk neki valami irányt, vagy tippet, aminek majd utánajár, esetleg keres valakit. A te hozzáállásoddal soha senkinek semmit nem szabadna csinálnia...

2011. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a suttogóhívők most le fognak pontozni, de akkor is az a véleményem, hogy egy lovat jól kell idomítani, s hosszú idő és rengeteg gyakorlás árán el lehet jutni odáig, hogy leheletfinom segítségekre is maximálisan reagál. Soha nem parelliztem, de bármikor rá merek ülni a lovamra úgy, hogy max. egy kötőfék van a fején, tudom, hogy akkor fog elindulni, ha én akarom és a hangomra meg fog állni, szár nélkül is reagálni fog a testsúly-comb-és csizmasegítségekre.

Egyébként megnézném én azt az embert, aki mondjuk felül az arab ménemre és kantár nélkül lovagol, vagy parelli játékokat játszik... Szóra engedelmeskedik (nekem!) terepen is, a legelőn bocimód jön utánam, szimatolja a zsebemet, merthogy ott szokott lenni az almája, odajöhetne Monty Roberts személyesen, még azzal is gondja lenne, hogy vezesse ki az istállóból, ez tuti.

Kedves kérdező, ne sajnáld az időt, fáradságot és a pénzt egy jó edzőre, aki megtanít téged és a lovadat is jól együttműködni, jobban jársz, mint ha parelli játékokkal szórakozol, de soha nem fog úgy engedelmeskedni neked a lovad, ahogy szeretnéd.

2011. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inkább egy edző kéne :P

De tényleg, egy jó edzővel, sok gyakorlással biztos összejön. Én is felszoktam néha ülni kötőfékkel, pedig nem egy egszerű lovacska, és nagy a menőkéje.

Ja, és nem parelliztem meg.

2011. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!