Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért viselkedik így ha...

Miért viselkedik így ha megérkezek?

Figyelt kérdés

Amikor kiegyek a "lovamhoz" (csak én foglalkozok vele) és megsimogatom, onnantól kezdve kiszakad a többi ló közül és egyfolytában engem követ bárhova is megyek. Egyszerűen ha megérkezek képtelen visszamenni a többi lóhoz. Nem látom el répával, nem szoktam neki "meglepetéseket" adni. Néha szoktam neki 3 szál répát vinni, hetente egyszer. Nem azért, mert nagyon élvezem ha nekem szenteli a figyelmet, de nem gondolom hogy utánam kéne koslatnia. Oké hogy odajön és "üdvözöl", na de hogy bárhová megyek jön utánam...


Karámba van és a karámfalig tud menni természetesen. Ha bemegyek a nyergesbe addig áll ott és figyel amég ki nem jövök. Kezd ilyen önző viselkedéssé átalakulni (szerintem), mert nem tudok egy lovat se kivinni ugyanis elzavarja. Állandóan ott van ahol én és nem lehet elzavarni vagy normálisan kihozni vagy bevinni egy lovat.


2011. dec. 30. 20:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azért mert eddig senki se le se kakkantotta és most meg akarja védeni aki végre szereti? Vagy nem tudom! Kezdem magam kényelmetlenül érezni, hogy miattam nem tud a többi lóval lenni!
2011. dec. 30. 20:39
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez teljesen természetes viselkedés, csak úgy látszik, hogy nagyon ragaszkodó a paci, és nagyon szeret téged. A legjobb megoldás, hogy leszálljon rólad, ha bezárod a karámba, és addig egy másik lóval foglalkozol. Aztán odamész hozzá is, de nem kivételezel ve, mert akkor azt hiszi, hogy kisajátíthat. Remélem beválik, sok szerencsét!

2011. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném lerázni csak kíváncsi vagyok mi az oka ennek a viselkedésnek. Köszönöm a válaszod! :)) Jöhetnek még! :)
2011. dec. 31. 17:21
 4/6 anonim válasza:
Teljeesen természetes annyi az egész hogy SZERET!!!:) ennyi ha te vagy az egyetlen aki vele foglalkozol, akkor, csak téged fogad el, ezek a lovak a leghálásabbak, inkább örülj neki h követ, mert azt jelenti h jó gazda vagy. Ha követ, nem akar elszakadni tőled annyra kötődik, hűséges állatok ezek nagyon:")
2012. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örülök akkor! :) Csak ne zavarná el a többi lovat ha simogatom vagy vinném be a boxba! :)
2012. jan. 2. 18:11
 6/6 anonim válasza:
ez is természetes, nagyon szeret azt akarja hogy csak vele foglalkozz, és ezt úgyis felfoghatjuk hogy nem akar elveszíteni, féltékeny. ez ugyan így van embereknél is!:)
2012. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!