Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furcsán viselkedik velem. Mi...

Furcsán viselkedik velem. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Van egy kis problémám,pár napja a kutyám furán viselkedik velem:(

szaglás lent ami elég ciki :Sde ezt csak velem csinálja,és nem higiéniai okok miatt.És ujabban céltáblának nézi a hasam,neki ugrik,bökdösi a fejével.Kicsit félek hogy kárt tesz bennem:(Szeretném érteni mit is akar hogy megint nyugodtan játszhassak vele.

Előre is köszönöm.


2011. dec. 20. 09:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Fiú vagy vagy lány? És mennyi idős? Az "érdeklődése" hormonális okokra is visszavezethető lehet.

Az ugrálást pedig ne engedd, ha zavar. Szigorúan szólj rá és lökd el, vagy fordulj el és szó nélkül hagyd faképnél, ha csinálja. Lehet, hogy csak egy rossz szokást vett fel, amit jobb minél előbb leszerelni. Vagy kicsit dominánssá kezd válni, ami szintén nem nyerő.

2011. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Fiu és 6 hós.Nem az ugrálás a legnagyobb gond mert szó szerint mindenhová követ nem hagy egy percig se egyedül de célba veszi a hasam folyton,sőt akaratosan ha valamit emelek nem engedi mint ha védene mindentől.amugy nagyon jó kutyus szót fogad csak valami okból zavarja valami.Volt aki szerint valamit érez rajtam csak nem tudom mit,és a hasam miért zavarja
2011. dec. 20. 10:05
 3/19 A kérdező kommentje:
ja és én lány vagyok:)
2011. dec. 20. 10:11
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Hormonális lehet. A kutyámnak kölyökkorában volt egy időszaka amikor folyamatosan úgymond meg akarta dugnX a lábamat. Nem viccelek, felugrott és azt kezdte csinálni. Rövid ideig tartott nála, le kellett ilyenkor sajnos szídni, meg kellett értetni vele hogy nem csinálhatja ezt. Szerintem ha lenyugszanak kicsit a hormonok a tiéd is abbahagyja. A dominancia kérdés valóban kulcsfontosságú ahogy az előző is írta. ha mindent megengedsz neki és nem neveled meg akkor egy idő után nem fog téged domináns félként a gazdájaként kezelni. Nem mondom hogy ez a helyzet, nem tudom hogyan nevelted de figyelj oda erre. A kutyánál az ösztönök nagyon erősen dolgoznak fontos hogy megtanulja nem ő a "falkavezér" Mondok egy példát nekem pulim volt sajnos már nincs köztünk. Kölyökkorában szó szerint terelt engem. De nem úgy ahogy a legtöbb kölyökkutya szokott, hanem ahogy a pusztán szokás "szakszerűen". Láttam hogy az igazi pásztorkutyák mit csinálnak élesben, úgy viselkedett. :) Senki nem tanította neki ösztönös volt.
2011. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nézd, fenntartom a véleményem, hogy ez egy kamaszodó kutya rossz szokása, hogy rád ugrál, ha lehajolsz, de nekem magamnak is van olyan ismerősöm, akinek a (minden előképzettségtől mentes) kutyája jó előre jelezte, ha a kisfiának kiújulóban volt a vaksággal fenyegető szembetegsége. Soha nem ment fel az ágyra a gyerek párnájára, csak ilyenkor.

Ha gondolod, elmehetsz egy kivizsgálásra, ha ez téged megnyugtat, hiszen mint tudjuk, az ördög nem alszik. De azért a falkavezérséget nem ártana letisztázni a kutyusoddal... Kezdenek száguldani a hormonok a vérében és eszerint cselekszik. Nem előnyös dolog, és valóban, kínos is lehet, ha társaságban kezd szagolgatni, esetleg vadidegeneket.

2011. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bizony, bármilyen fura de neked most "alfahímmé" kell válnod vele szemben. :)
2011. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
vagyis az ő szemében.
2011. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

ő általában nem játssza a főnököt mert még a hangom se kell felemelnem csak rászólok és szófogad:)elég szigorúan megneveltem erre figyeltem mert 2 kiskorú gyerkőccel kellett hogy jól kijöjjön:)

Valaki viccesen kijelentette olyat tud amit te még nem:)

remélem csak a hormonai működnek és kinövi:)

2011. dec. 20. 10:19
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe elmennék kivizsgálásra. Kutatások kimutatták hogy a kutyák feltudják ismerni a daganatos elváltozásokat. talán pár hónapja volt a tv-be hogy a nőnek a kutyája minden előképzettség nélkül hasonlóan viselkedett. Ezt nem viccből és nem is elrettentésből mondom .
2011. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
nos igen szagolgatást másnál nem csinál csak velem,ezt már teszteltük.bárki mászkálhat körülötte a kicsik is de csak én vagyok az akit óv még a széltől is:(de köszönöm egy vizsgálatot lehet végeztetek bár fogalmam sincs mire is vizsgáltassak:S
2011. dec. 20. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!