Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti miben viszitek a cuccaitoka...

Ti miben viszitek a cuccaitokat mikor mentek lovagolni? A nyerget stb. otthagyjátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 19:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Olyan messze van a lovad?

Én felszállok a buszra és 10perc alatt ottvagyok:D

2012. jan. 1. 11:13
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen, másfél két órára találtunk olyan lovardát, ami megfelel az igényeinknek, a ló igényeinek, és az ára is elfogadható. Sajnos ehhez másfél, két órát kell utaznom, meg még vissza is, de megéri, bár néha nagyon nincs kedvem elindulni. :)
2012. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Azért megnézném azt a lovardát, meg azt a közösséget, ahol egymástól elloptok cuccokat.:) Nálunk sima szekrények vannak, mindenki benthagy mindent, van nyerges, mindenkinek ott a cucca, ápolódoboz, stb. Mi is kölcsönveszünk egymástól ezt-azt, lehet, hogy elfelejtjük visszatenni, de akkor is minden megvan, és szándékosan soha senki nem lop el semmit. Azt is megnézném, hogy bértartás van, nyerges meg nincs oO Az mi, hogy ott tartod a lovad, fizetsz hogy tartsák, etetik, itatják, takarítják, de a cuccoknak nincs hely?!
2012. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egy jobb loviban, de még a magánistállónál is van nyerges, ahol ott tarthatod a cuccaidat.

Pl van ahol mindenkinek külön, lakattal zárható szekrénye van, befér 2 nyereg kantár, egyéb szárak, pucoló eszközök, de még a lovaglásra való ruha is (kobak, csizmaszár, váltás nadrág stb).

Vagy van ahol csak a ruhának és az apróságnak van szekrény és a nyergek, szerszámok pedig a nagy közösben vannak, bár ilyenkor nincs garancia arra, hogy más nem használja "titokban" őket.

2012. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Fantasztikus volt, mikor a ló nyeregben állt az egyik lovardában, és a kantárat darabonként találtam meg.

Szerintem sokkal korrektebb így. Megmondták, hogy nekünk, embereknek a közös helyiségben adnak szekrényt a cuccainknak, de a lónak vigyünk valamit, amibe a cuccait tesszük. És a szekrényt meg a box közelébe tették. Amíg nem volt még, addig adtak egyet kölcsön.

Voltam olyan lovardába, ahol adtak szekrényt, de olyan szekrénybe senki nem pakol szívesen...

Itt pedig van helye a cuccoknak, csak nincs nekik külön épület. Az istállóban meg van a szekrények helye, és ennyi. Teljesen normális dolog. Így úgy tartom a cuccait, ahogy én akarom.

2012. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Jah, és tőlem ne vegyenek kölcsön ezt-azt, mert az mindig eltűnik. Tök jó, mikor pucolnád a lovat, és keresgélned kell a tisztító felszerelését. Meg más ne pucolja a saját lovát az én lovam cuccaival.

Ha tudsz fizetni a bértartásért, akkor tudd a saját cuccaid megvenni, és használni, ne másét vedd kölcsön.

Inkább viszek egy szekrényt saját magam, mint osztozzak a felszerelésen.

2012. jan. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Előző helyen nekem is volt olyan, hogy rá volt írva az összes pucolósfelszerelésre a lovam neve, eltűnt a patakaparó, és hiába mutogattam hogy de hát az az enyém, ott a ló neve, nehezen adták vissza. El is jöttünk :)
2012. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk egy csaj zizi egy picikét. Csináltatott egy új szekrényt. És vett hozzá egy picike kulcsot. Azt gondolta hogy ha fölrakja egy szögre az ajtó mellett akkor az ott is fog maradni. Hát nem maradt ott. Két nap múlva a kulcs sehol se volt. Minket vádolt meg, hogy elloptuk a kulcsát (és a lovasokat). Megjegyezném, hogy a csajszi eleve azt hiszi hogy a világ körülötte forog, mindenki őt lesi. Mondtuk neki, hogy már ne is haragudjon de mi jogon gondolja, hogy itt bárki is az ő cuccait akarja elvenni, miközben még másik 10 lovas is ott tartja mindenét, ráadásul nyitottan. Erre fel másnap egy számzáras lakatot tett a szekrényére. Enyhe célzás volt a számunkra. :S

Egyébként azt csinál amit akar, de azért ez sokkolt.

Amúgy bepakolta egy zárt szekrénybe konkrétan mindenét (nyereg, nyeregalátétek, fásli, ínvédő, lótakaró, ápoló szerek hasonló...) és majd jól bepállanak neki, de hát azért is mi leszünk a hibásak, mert amúgy nem csináltatott volna zárt szekrényt. Milyen emberek vannak....

2012. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Erre a lovivezetők nem lépnek semmit? Mert ez rontja a lovarda presztízsét. Ha egy lovasról vagy lovászról kiderülne, hogy lopkod, akkor közölném vele, hogy van 2 hete másik helyet találni a lovának, mert ilyen ember nem kell oda. Ha jó a lovi, úgy is sorban állnak a bértartásos helyekért. Csak sajnos a valóságban nem így működik, azt mondják oldjátok meg egymás közt.


Szerintem a reális az lenne, a lovi iskolalovainak lennének pucoló eszközei, bele maratva valami ismertető jel, a bértartók meg külön zárható szekrényben tarthatják az összes cuccukat.

2012. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ismerősnél tartom a lovam, ott is csak az enyém bértartott.

Nekem minden cuccom kint van. Nem nyúlkálnak hozzá. Ha meg kell nekik valami akkor meg elkérik.

2012. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!