Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tennem ha a lovam...

Mit kell tennem ha a lovam szül? Egyáltalán honnan tudjam hogy mikor fog szülni? Ha komplikációk lépnek fel és én nem tudok ott lenni a lónál mit csináljak? Állatorvos lenne, csak nem tudom mikor kéne hivni.

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek félek hogy elveszítem őt is! :(
2012. jan. 1. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:

először is a kanca ellik,másodszor általában megellenek komplikációk nélkül,emberi segítség nélkül.

Bértartásban van a lovad?

2012. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát valami olyasmi,egy jó barátomnál van de nekem suliba kell mennem és fel kellene már készülnöm a tz-re de nagyon félek hogy mi lesz ha....nem úgy fog történni ahogy kellene...
2012. jan. 1. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
ne féljél,a kancák jobban szeretnek egyedül elleni,és általában éjszaka ellenek és a gazdi reggel arra kel,hogy 1 lova helyett 2 lett:)
2012. jan. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég sokan azért a lovuk mellett vannak, mikor ellik a ló, de legalább kétpercenként ellenőrzik a vége felé. Az ismerősöd ért a lovakhoz? Mert akkor nem lesz semmi baj.
2012. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lovakat nem olyan könnyű ellenőrizni, ahogy előttem írták. :-) Nem szeret társaságban elleni, még vissza is tudja tartani az ellést, ha túl sok a zavaró körülmény.

A lovak döntő többsége éjjel ellik, sötétben és magányban, gond nélkül és nem is szabad állandó ránézegetéssel megzavarni. Szerencsére az ellési komplikáció igen ritka dolog. Normál esetben gyorsan és könnyen megvan a csikó.

Az ellés jeleit jól láthatod akár már napokkal előbb, de aznap biztosan. A csecsén megjelenik az ún. viaszcsepp, ami úgy néz ki, mintha a csecsei gyertyaviasz bevonatot kaptak volna. A farokrépa mellett kétoldalt beesik, általában igen látványos ez is. A kanca toporog, keresi a helyét, esetleg már az abrakját is otthagyja.

Az esetek nagy többségében a tulaj úgy fekszik le este, hogy X számú lova van és úgy ébred reggel, hogy X plusz 1. :-)

2012. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj az én paccom mikor utoljára ellett semmi gáz nem volt sőt soha nem volt ellési bajom lovakkal. :)

Kedves pacim mikor utoljára ellet kimentem megnézni olyan 2 óra körül mikor 3 kor kimentem már próbált felállni a csikó. :)

2012. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekünk az egyik lovunk 3-szor ellet már és nem volt semmi gond a másik pedig 2011 nyarán ellet először egy kicsit izgultunk de ott sem történt semmi gond .És szerintem a kancák jobban szeretnek nyugalomban elleni.:)
2012. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ne idegeskedjek?!Semmi gond nem lesz szerintetek?Hát képzeljétek hogy ikercsikók születtek amik meg is haltak!!Még hogy nem lesz semmi-.- őt/őket is elveszítettem,csak mert hallgattam rátok,én bíztam bennetek!:( De azt is tudom hogy ez igazából nem a ti hibátok...de ehhez már nem tudok mit mondani.
2012. jan. 5. 20:44
 9/10 anonim válasza:
Így 7 évvel később írok, de a kedves kérdező felidegesített. Először is, miért interneten kérdezel, aztán meg cseszel le itt mindenkit? Általában gond nélkül ellenek a kancák, nem tudhatták hogy nálad pont gond lesz. Másodszor pedig, ha uh-zva lett volna a kanca, kiderült volna hogy ikrei vannak, az egyiket elabortálják, és máris nincs gond.
2019. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Adél Bodor válasza:
Na! Kisasszony. A többi ember nem tehet róla. Ha az a ló rendes kezekbe lett volna nem történt volna semmi. Meg ha rendszeresen járt volna az állatorvos de valószínű ez nem történt meg. Ezesetbe ígyjártál. Ez egy hosszú folyamat. Legalább 3szor ki kell jönnie az állatorvosnak röngenezni. Mert lehet h befedeztettétek a lovat es rá jön az állatorvos h lesz csikó. Az nemelég. Ha rednszeresen nézte volna és jött volna ez nem történt v9lna meg. Itt is az emberi makacsság és a butaság tükröződik azaz hogy kevesebb pénzbe kwrüljön és inkábba saját lovát veszíti el. Ezért nem a többi ember a hibás hanem te meg a drága barátaid. Csakis magadat okolhatod a felelőtlenséged miatt. Nem nyújtom tovább. Ez a te hibád. Néz egy kicsit magadba csajszilám mielőtr így netezgetsz.
2021. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!