Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetésből miért egyből vágtába...

Ügetésből miért egyből vágtába ugrik?

Figyelt kérdés

Ma elkezdtem lovagolni a lovam. ( alapszinten már be van lovagolva ). És elkezdtünk vágtázni ami 3 lépésből állt és egyből vágtába ugrott.Miért?


A másik kérdésem pedig az lenne ( mivel a vágta nekem nem nagyon megy ), hogy hány lépés után kell a nyeregbe vissza "pattani"?


Mivel hírtelen ugrott vágtába én a kengyelbe álltam. Ezzel rosszat tettem neki?


Alapszinten tudok csak lovagolni.De a vágtát sose tudom megtanulni! :(


2012. jan. 2. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Az alapszinten belovagolt lovadra keress valakit, aki nem árt neki (ellentétben veled) és lovagolja, amíg te elmégy egy normális lovardába és megtanulsz legalább alapszinten lovagolni - te ugyanis a leírás alapján nem alapszinten lovagolsz, hanem full kezdő vagy. Ez nem baj, senki se úgy esik ki az anyjából, hogy tud lovagolni, csak ha már egyszer abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy még lovad is van, akkor ne árts neki és magadnak sem, mert az alapszinten belovagolt ló - tudatlan lovas párosításból igen csúnya dolgok szoktak kisülni.
2012. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszasan taglalhatnám, hogy mi lehet a baj, de megpróbálom röviden leírni. A lovat alapjaiban 3 féle segítséggel lovagoljuk: csizma-, derék- és szársegítség. Először is az ülésednek stabilnak kell lennie, tehát lépésben, ügetésben és vágtában is kapaszkodás nélkül a lovon maradni és helyesen ülni. Majd meg kell tanulnod az előbb említett segítségeket helyesen alkalmazni. Sosem szabad a lovat belehajszolni a munkába, a feladatokba, hanem előtte finoman felhívni rá a figyelmét.

Ahogyan azt Gabka is írta, ezt egy rendes lovardában meg is fogják neked tanítani.

2012. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is: kezdő lovasnak MINDIG tapasztalt ló kell, nem egy éppen belovagolt csikó. Az első válaszolónak igaza van, egy fiatal lovat nagyon könnyen el lehet rontani, szóval ha később még akarsz vele dolgozni, akkor kérj meg egy igazán jó lovast, lehetőleg olyat, akinek már volt dolga nem egy csikóval, hogy lovagolja be rendesen.

Te pedig menj el egy jó lovardába, kérd, hogy rakjanak szépen futószárra és amikor az oktató úgy ítéli, hogy megfelelő tudásod van, akkor ülj csak fel a lovadra.

Egyébként még talán az a legjobb, hogy vadászvágtában lovagoltad a lovat.

(És mellékesen, ezért bocsánat, de kezdőnek minek ló?)

2012. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy lovagolni nem csillagos ötösre tudok. Azért ültem ma fel rá mert picit le kellett mozgatnom. És ügetni akartam egy picit de mint irtam egyből vágtázni kezdett.


5 éves csikó kora óta itt van mert ÉN meg vettem MERT ENGEM NEM ÉRDEKELT, hogy úristen hogy néz ki mindenki elfordult tőle szegénykém olyan csúnya, beteges volt. ÉN mentettem meg ÉN neveltem fel. Bocs, hogy ezen így be rágok de ÉN legalább megmentettem egy csikót a biztos haláltól és nem volt olcsó. El akarták vinni vágóhídra..stb...Én kikupáltam és mára egy gyönyörű szép lovat láthatok. ÉN KÜZDÖTTEM ÉRTE HAJNALOKON KERESZTÜL..


Amúgy nem azért lett megvéve, hogy lovagoljam. Családi kedvencnek lett véve. De mivel már volt nálunk egy lovas ő alapszinten belovagolta ÉS még nem fejezte be.


Magyarázásban nem vagyok jó, lehet rosszul értelmeztétek.

Jól ülök rajta, hisz engem tanitottak jó pár évig a jó ülésre. De a vágtát sosem tudom megtanulni és hiába mondjátok, hogy de igen sok türelemmel meg tudom nekem az nehéz. Valakinek az ügetés nehéz.. valakinek a vágta.



Ezzel most azt akartam leírni, hogy én nem az a fajta ember vagyok akinek több milliós lova van..Ne haragudjatok de inkább több milliót költök egy lóra, hogy egészséges legyen mint, milliókért egy kiváló lovat venni ami heti 3x ha van használva.


Elsőnek köszönöm ezt a szép fejmosást gratulálok!Ennél mélyebbre te sem süllyedhetsz. Meg lehetne írni normálisan a választ! :)

2012. jan. 2. 16:40
 5/9 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá tenném, hogy SOSEM volt megütve! :)

És szelíd mint a bárány!:)

Érthető, hogy miért 4 hónaposan vettem magamhoz mivel az anyja meghalt ahonnan hoztam nagyon rossz körülmények között voltak a lovak. Ő is már félig a halálán volt nem foglalkoztam vele..tiszta sz*r volt..a körmei betöredezve.. gyönyörű látvány volt.. :)

2012. jan. 2. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig ezt olyan lovak csinálták akiknek valamiért fájt a lába. tehát nem voltak sánták csak amíg be nem melegedtek kellemetlen volt nekik. Azok csinálták h ügettem és akk szépen lassan átcsusszant lassú vágtába mert úgy kényelmesebb neki az elején.
2012. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó, és ha továbbra sem akarsz a lovadnak ártani, akkor menj el egy lovardába, mert azzal, hogy nem megy a vágta, meg ebből következtetően más sem, csak ártanál neki. Nem sértésnek szánom, de a lovaglás és a cipeltetés egy két különböző dolog. Az ember azért jár lovardába, hogy megtanuljon a lovon helyesen ülni, helyesen adagolni a segítségeket, gondoskodni a lóról, stb. Ha te nem jól tudsz lovagolni, (ami nem bűn, csak korrigálni kell), akkor ártasz a lónak. Nem szándékosan, de kellemetlenséget okozol a lovadnak. Nekem is előbb volt lovam, mint hogy tudtam volna lovagolni, mert a családom lovakat tartott már nagyon hosszú ideje, és tart is. Miután itthon megtanítottak az alapokra, elküldtek egy lovardába is, és rengeteg hasznos dolgot tanultam.
2012. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ügetésből mibe ugorhatna még? Vagy lépésből? Azért mert hagytad neki, erélyesen kell lovagolni. Nyugodtan beleállhatsz a kengyelbe. Ezt hívják vadászvágtának, bár inkább térddel szoríts jobban mint beleállsz a kengyelbe.

Vágtának a lényeg a laza derék ami követi a ló ringó mozgását. Egy ovális alakot ír le hátrafelé indulva.

Én mindig ezt a videót nézem munkavágtához: http://www.youtube.com/watch?v=PiGi9pYoeLQ

2012. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a gond szerintem, hogy alapszinten sincs belovagolva a ló. Legalábbis az alapszinten belovaglás azt kéne, hogy jelentse, hogy van már némi támaszkodás is, szépen lazán, ütemesen megy, reagál a segítségekre, be lehet ugratni vágtába mindkét kézre.


És az elsőnek igaza van, akármennyire is nem tetszik, hidd el, hogy érdemes rendes edzőtől tanulni, legalább az alapokat, később kamatostul megtérül a befektetett energia. Ha van a környékeden lovarda, a lovaddal együtt is átmehetsz, vagy elviszed pár hónapra bértartásba, eljársz edzésekre.

2012. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!