Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érveljek? Mit mondjak...

Hogyan érveljek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de hogy kérjek pénzt rá? Rendeltem egy kengyelt, egy biztonságit, meg egy vakarót. Már múlt héten is elmentem kengyelt venni, és akor apa azt mondta, hogy ad rá pénzt. De nem volt nekem megfelelő, és így a pénzt sem kértem el tőle. De holnap után megjön a kengyel (3000 forint alatt lesz), és ki kel fizetni. Mert a mostani kengyelemmel már nem merek terepre járni, mert a thermocsizma bele se megy, a lovaglócipő meg csak éppen hogy. És félek, hogy bennragad az egyik lábam (mert a jobb kengyel kisebb mint a bal). Zsebpénz kizárva, azt egy hónapig ne kapok. ha bármit szólok apához, ő vagy nem válaszol, vagy pedig leordítja a fejemet.
2012. jan. 4. 13:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát mert pont az van, amit leírtál. xD
2012. jan. 4. 16:02
 12/21 anonim ***** válasza:
Egyszerűen oda állsz és közlöd, hogy most van olyan kengyel, amilyen kell és megvennéd, mert a mostanit nem tartod biztonságosnak. Esetleg vesd fel, hogy cserébe csinálsz egy kis házimunkát.
2012. jan. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Apa! Emlékszel, mikor kengyelt akartam venni, és azt mondtad, hogy kisegítesz a fizetésnél, de nem találtam? Rendeltem egy kengyelt nemrég, és x nap múlva megérkezik. Akkor tudnál rá adni pénzt légyszi? Köszi:)


Nem drogra kell, úgyhogy nyugi, fog adni, sportolsz, felelősséget vállalsz egy lóért, nem piára vagy cigire kell, úgyhogy nyugodtan menj oda hozzá, elvégre a saját apád...

2012. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt hagyd ki a sztoriból, hogy rendelted, mert felelőtlennek fog tartani. Meg hát az is vagy. Csak úgy rendelj meg bármit is, ha a kezedben van az ára!
2012. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Abból, amit leírtál, azt gondolom, hogy így is, úgy is vita lesz.

Szóltál neki, hogy akkor rendelsz, ha nem kaptatok? Gondolom ha még zsebpénzt kapsz, meg minden, akkor elég fiatal vagy. Nem kellett volna rendelned csak úgy a vak világba, és most már tuti nem fogja jól venni apád, hogy oda állsz ma este elé, hogy holnap jön, amit rendeltél.

Nálam a bizalmat kicsit ellőtted volna ezzel. Ki tudja legközelebb mit rendelsz?

Amúgy tényleg necces, hogy zsebpénzt nem kapsz egy hónapig, apád meg nem áll szóba veled...


De ne legyen igazam, állj elé, és kérd meg!

2012. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ohh ezt nagyon elcsesztem :(( Amúgy nem úgy rendeltem, hanem bemenem egy lovas boltba, és ott szoktak dolgokat rendelni, azt ami kel. Pl nadág kel, kkor azt rendelnek, kantár akkor azt. egy kengyel nem olyan nagy tétel, meg félre is tudják tenni. Jövő hóban már lesz zsebpénzem, akor megveszem. azért köszi a válazokat, amikor kértem pénzt akor azt mondta, hogy ad, mert akor is adott volna. aztán megköszöntem, elmentem wc-re, következő pillanatban rámront, és elkezd ordibálni, hoyg szarik a kengyelembe, meg rám. :/
2012. jan. 5. 13:20
 17/21 anonim ***** válasza:

Úristen....akkor most meg-meg gondolja magát???

Ha egy percel ezelőtt azt mondta hogy ad rá, akkor minek ordítozott utána veled??:ooo

2012. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha lovasboltba rendelted, akkor nincs gáz, bemész, aztán félrerakatod. Azt hittük már postán, mert ott nem szarakodnak és visszaviszik a te költségeden.
2012. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
2012. jan. 5. 16:13
 20/21 anonim ***** válasza:

azt is mondhatnád neki, hogy kapd meg most a zsebpénzt, és másik hónapban nem kell. Olvastam hogy apud gazdag, 3000 forintot akkor a lányának (vagy fiának? nekem úgy jött le hogy lány vagy :D) nem olyan nagy pénz..


amúgy hány éves vagy? ha velem így bánna apám, szeretet ide-oda, visszaszólnék neki, akkor sem érdekel ha megüt, akkor meg tudnék menni anyámhoz és még tényleg a gyámügy is szóba jöhet. jó, nem gondolkodunk egyformán, de ha velem így bánnának hiába az apám, nem tűrném szó nélkül, akármennyire szeretem. te biztos máshogy érzed, de én, mint kívülálló, úgy látom hogy enyhén fogalmazva nem vagy apud szive csücske, bár lehet nem így van a történetből ez nekem ez jött le.


na de hogy a témánál maradjunk, szerintem kérd el tőle a pénzt, lesz ami lesz, ha meg nem ad kérj anyudtól, vagy nem tudom :/


én alaposan elbeszélgetnék apukámmal a helyedben. mert egy apuka nem így viselkedik a gyerekével :/

2012. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!