Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehetne tenni?

Meg lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Régebben eredményesen versenyzett, most már 18 éves arab telivérrel meg lehetne tenni kb 25 km-t egy nap alatt? Lábsérülése miatt nem versenyzik már, meg kiöregedett. Nagyon jó kondiba van. A 25 kb az kocsiúton van (egyik faluból a másikba), így lehet, az út hoszabb lenne, mint 25 km.
2012. jan. 4. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A ló egészségügyi állapota határozza meg azt, hogy megtudsz e vele tenni ekkora távot, na meg persze a tempó.
2012. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha sérült a lába, akkor nem biztos. Meg betonon amúgy se olyan jó lovagolni.

Nem tudsz inkább földúton menni?

2012. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De tudok, úgy hosszabb lenne az út. Amúgy rendszeresen járunk terepre, stb, csak az egyik hátsó lába csámpa. De nem sánta, meg semmi.
2012. jan. 4. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:

18 éves jó kondijú lónak nem okozhat gondot alapesetben 25km, főleg nem egy arabnak. Viszont ez itt nem alapeset, mert azt írod, lábsérülés miatt nem versenyzik. Itt az a kérdés, hogy az ominózus lábsérülése mennyire gyógyult, mennyire újulhat ki. Talajfüggő is a dolog, alföldön, hacsak nem mély homok valahol Bugac környékén, kevésbé probléma, hegyvidéken, ha meredekebb szakaszok is vannak, jobban meg kell gondolni.

Igazából kevés az információ ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, de ha pontosítod a dolgokat (milyen sérülés, mikor történt, honnan-hová akarsz menni, stb.) akkor már kissé könnyebb lehet válaszolni.

2012. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A talajtól is függ meg a sérülésnek a mikéntjéről.

Ha leírnád egyszerűbb lenne.. :)

De amúgy szerintem igen.

2012. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sík a talaj. Nem tudom hogyan sérült meg.
2012. jan. 4. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:

mennyivel hosszabb a földút? Mert az tényleg jobb :)

Ha egyébként munkában van, én nem szokott gondja lenni, akkor szerintem nekivághatsz, a talajnak és az állapotának megfelelő jármódban.

2012. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha sok éves, régi sérülés, akkor már tudod kéne mennyit bír vele menni. 25 km-t egy nap alatt bőven meg lehet tenni, én 40et letoltam úgy, hogy a ló nem volt igazán kondiban és 80 %-ban sétáltunk hegyvidéken 7 óra alatt. Szóval a 25 egy arabban még ha lépsz is pár óra alatt megvan, szóval akár a földesen is mehetnél.

Én nem szeretek aszfalton közlekedni, egyrészt mert a lónak sem valami jó, másrészt meg sok a köcsög autós, akik nem figyelik, hogy lóval vagy, kicentizve kerülnek ki, sőt a "kedvesebbje" még rád is dudál....

2012. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!