Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tenni, hogyan kell esni?

Mit kell tenni, hogyan kell esni?

Figyelt kérdés
Szóval a többiek elmentek lovagolni, és kikísértem őket pár méteren, szőrén. Utána úgy gondoltam megyek egy sétakört, ott ahol lesétáltatni szoktuk a lovakat. Ez kb olyan 5perces út. El is indultam, de amikor a pusztára értem elkezdett ügetni a lovam, nem tudtam visszafogni, ezét úgy döntöttem ügessünk egy kicsit. Beugrott vágtába. Nem tudtam visszafogni, egyre gyorsult. Úgy döntöttem, le kell esnem. Nem volt bemelegítve se , se semmi ezért nem akartam vele vágtázni. Bátorságot gyűjtötem, és leesetem. Közben a szárakat fogtam. Így megállt a ló, nekem se let bajom. Nagyon megbántam, főleg, hogy még kobak sem volt rajtam:( Ha legközelebb leesek, és nem kell attól félnem, hogy elrohan a lovam, akor hogy kell esni? El kell engedni a szárat, vagy nem?
2011. dec. 27. 18:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Ha egyedül vagy, sose engedd el! Hazamegy, az feltűnik, hogy nincs rajta lovas, de ha távolabb vagy a lovitól ki tudja miben akad fenn a szár vagy belelép, vagy kocsi elé fut stb...

Ha kimész, mindig legyen nálad mobil, ha kell tudj segítséget hívni. Szóval teljesen, jó, hogy nem engedted el. Én sem hordok mindig kobakot, főleg télen mert fázik a fülem és inkább sapit húzok, nyáron meg baseball sapit mert az szellősebb.

2011. dec. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha úgy esel, hogy nem érsz rá gondolkodni, hogy "hogyan is kell esned?"
2011. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nem tudtam megállítani máshogy belátható időn belül, és féltem, hogy lesérül. De ha mondjuk a karámban lovagolok, akkor biztonságosabb, ha elengedem? Amúgy köszi a válaszokat, jöhetnek még.
2011. dec. 27. 19:08
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, de ez a te butaságod, hogy kobak nélkül lóra ülsz, ráadásul szőrén, úgy, hogy nem tudod, mit csinálj, és így még ki is mész... Egyébként nem kell fogni a szárakat, bár sokan kapaszkodnak bele, én is estem már úgy, hogy fogtam, de elég nagy az esélye, hogy belerántasz a ló szájába, ami elég kellemetlen neki... Az meg megint elég érdekes, hogy úgy oldod meg a problémát, hogy leesel, mikor semmit nem csinált a ló... Ha vágtázhatnéka van, akkor vágtázzon, ne legyél már ilyen szerencsétlen, hogy fogod magad, azt leesel, ami egyébként végig a saját hibádból adódott, hogy ez az egész helyzet megtörtént... Le lehet pontozni, de tényleg nem értem, hogy lehet valakinek ennyi esze. És ha rosszul esel? Kobak nélkül?! Vagy elmegy a ló, mert nem birod megfogni, vagy egyszerűen kicibálja magát a kezedből, elmegy, és elütik? Ezekbe belegondoltál? Látszik, hogy nagyon tapasztalatlan vagy, amit tetéztél még a szőrén lovaglással, kobak nélkül, TEREPEN... Gratulálok, fantasztikus ötlet volt...
2011. dec. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne, ha nem esnél le a semmitől, és akkor nem kéne belekapaszkodnod a szájába. Még így is elráncigálhatott volna magával, vagy megüthetted volna magad, és lehetett volna nagyobb baj. Egyébként egyik kobak nélküli sapkás válaszolónak üzenem, hogy lehet venni fülmelegítő pántot, amit kobak alá is fel tudsz venni, kőkemény ötszáz forintért vettem a piacon. Szóval ez nem mentség, ha nem lovazol 1000 éve, akkor igenis hordj kobakot!
2011. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam bele, hoyg nem tudom megfogni:( És tudom, nagyon buta ötlet volt, ráadásul kobak nélkül. Lécci ne hordjatok le, nem jutott jobb eszembe. Féltem, hoyg meghúzódik a lába, elcsúszik, vagy valami. Akkor bölcsebb lett volna elengedni? De akor meg féltem, hogy elfut, esetleg beleesik a szárba.
2011. dec. 27. 19:14
 7/19 anonim ***** válasza:

Utólsóval egyetértek: mi a bánatért akarsz te leesni a lóról??? Ezzel csak ártasz magadnak is, neki is. Ráadásul most jól meg is mutattad neki, hogy veled könnyű dolga lesz, csak szaladni kell és már le is ugrasz róla. Nagyon jó fej lónak kell lennie ahhoz, hogy ezt ne használja ki a jövőben. Tudod, baromi jó memóriájuk van ám...

NE lovagolj kobak nélkül, ha nem tudsz lovagolni NE lovagolj felügyelet nélkül, pláne szőrén és SOHA NE ugorj le róla, ha szalad!!

2011. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Amúgy fent tudtam volna maradni, és kb 15 perc után meg tudtam volna állni. Ha bemelegítés nélkül vágtázom egy öreg lóval, akkor menniy az esély, hogy valmai baja lesz?
2011. dec. 27. 19:16
 9/19 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon megbántam:((
2011. dec. 27. 19:17
 10/19 anonim ***** válasza:
És arra mennyi az esély, hogy megjön az eszed, és nem mész ki egy lóval szőrén terepre kobak nélkül, mikor még megfogni se tudod? Ha kicsit is tapasztaltabb lennél, meg tudnád fogni, vagy legalább megértenéd, hogy semmi keresnivalód ott... Nem azon kell gondolkozni, hogy mi baja lesz, hanem meg kell előzni a helyzetet, amiben baja lehet. Egyébként most azt hiszed, hogy ezzel a leugrással megoldottad a problémát, pedig ha elment volna, mert el tudott volna menni, vagy cibál maga után, és elengeded, vagy simán elmegy, és elütik, vagy felakad valamibe, sokkal nagyobb baja lesz... Szóval inkább ki se menj, nem utólag kell gondolkozni...
2011. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!