Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló sörényét lehet dúsítani?...

Ló sörényét lehet dúsítani? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 módszer van.


1. amitől nem dúsul, de dúsabbnak néz ki, ha úgy nyírják

2. nagyon csúnya, de csutkára le kell nyírni. nyáron nem javaslom, mert akkor a legyeket, rovarokat nem tudja elűzni magáról. ősz végén szokás, amikor már nincsenek rovarok. tavaszra már lesz olyan kis telivéres sörénye, nyárra meg megnő.


érdekesség, hogy a híresen dús sörényű és farkú andalúzoknak csikó korukban 4-5 éves korukig kopaszra van nyírva a sörényük és a farkuk is, hogy dúsabb legyen. ott bevált (és gondolom nem érdekli a tenyésztőket, hogy a legyek zavarják-e a csikót...)

2012. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért, mi a baj a lovad sörényével? Ez a nyírós beválhat, bár én inkább hagynám úgy ahogy van, ha csúnya is, nekem legalábbis fontosabb, hogy a lovam jól legyen, és tudja hajkurászni a legyeket, minthogy szép legyen...
2012. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az első vagyok.


van egy szürke kancám aminek eddig mióta megvan minden évben sajnos le kellett nyírnom a sörényét, ha nem is kopaszra, de nagyon rövidre és szerintem dúsabb lett, de csak azért mert ritka én se vágtam volna le. tavaszra már volt olyan hosszú, hogy tudott vele legyet kergetni.


első évben azért, mert ahonnan vettem, ott borjú kötéllel volt kikötve és ki volt kopva középen tövig (de vártam őszig, csak akkor nyírtam hozzá a többit)


következő évben nyáron gombás lett és kihullott egy részen, pont a fülei között (kezeltük és el is múlt a gomba, de sörény addigra már kihullott)


harmadik évben pedig mivel a csikója lovaglások elején az anyja nyakához volt kötve, ismét kidörzsölődött. most nő neki, mert novemberben lenyírtam.

2012. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bár nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, de: első, az andalúzok sörényét nem azért vágják, hogy dúsuljon, a tradíció alapján a hosszú sörény egyedül a mének "kiváltsága", a csikók, illetve a kancák egész áletükben kopaszok :)
2012. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Biotint is adhatsz neki.
2012. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!