Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti elsőre föl tudtatok ülni a...

Ti elsőre föl tudtatok ülni a lóra?

Figyelt kérdés

Szomszédomnak van egy lova, valamilyen lipicai, hatalmas ló, és mikor először lovagoltam nem tudtam fölülni. Eléggé alacsony vagyok, 164 cm, szóval a fejem majdnem egy magasságban volt a hátával.

Ma megyek megint, de nagyon ciki, multkor is ketten toltak föl a lóra, és még így is alig ment.

Nektek hogy ment az első pacira ülés? :) nagyon ciki hogy alig tudok fölülni? :D Engem valamiért nagyon "bánt", el is megy a kedvem a lovaglástól. Kb. 10. próbálkozásra tudok csak fölülni, közben a többiek meg szétröhögik magukat hogy milyen béna vagyok...


20 éves L


2012. jan. 8. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan elsőre sikerült, de volt többször, hogy nem. Előfordult, hogy edzőm feldobott, aztán nyereg mögé kerültem valahogy, meg ilyenek. Most saját lovam van, de előfordul néha, hogy bénázok. Meg barátnőm is ugyan így van. Ilyenkor jót röhögünk, és annyi.

Ha feldobnak, hajlítsd be a bal lábad (ha a ló bal oldaláról szállsz fel), megfogják a sípcsontod alját, és úgy, ha te is ugrasz, könnyen fel lehet dobni. Ha egyszer mozdultok. Mert akkor a másik sem emel téged, csak segít, tehát nem kell az egész testsúlyodat felemelnie.

Mi ebben is szoktunk bénázni néha, és ha nem megy, odavisszük padhoz a lovat, és onnan lépünk fel. Mármint egyszerre csak az egyikünk :D

Szóval nem gond. Amint feljutsz a pacira, engedd el ezt a nehézséget. Gyakorlás a tudás anyja. Menni fog az, ha nem is már rögtön ma :)

20/L

2012. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ment elsőre simán, de nem nagy baj, ha nem megy. Bízz magadban, ne érdekeljen, hogy egy mozgó állatra készülsz felülni. Fogódzkodj meg a sörényénél, vagy a kantárba, bal lábad a kengyelbe, és egy lendülettel fellépsz
2012. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem ciki :) én a 2. lovaglóórámon sokszor föl-le szálltam, a végére sikerült :D ennek hatására utána mindig egyből sikerült felülnöm :) mostanába szőrén lovagolok, így nem nagyon tudok felszállni, ilyenkor keríésről valahogy "átugrok" a lóra.. :D

14/l

2012. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nem is próbálkozom a felüléssel, mert nehezen megy, nem akarom a lovat se ezzel fárasztani, szóval én egy farönkről szoktam felszállni :)
2012. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én már több mint 15 éve lovazok (beleszülettem). Nem emlékszem az elsőre, de úgy rémlik engem is mindig feldobtak. Aztán amikor már megnőttem (12-13 éves koromban) az alacsonyabbakra már egyedül szálltam fel, a nagyobbakhoz viszont akkor is segítség kellett. Most már megy egyedül is bármelyiken, de ha lehet akkor valamire én is felállok (pad, kerítés, farönk...). Így mégis könnyebb és gyorsabban felhúzom magam. 21/L
2012. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak a második válaszoló tanácsát ne kövesd! NE kapaszkodj a szárba. Akkor a ló hátrálni fog, meg esetleg ágaskodni, mert téped a száját. Az első nyeregkápába meg a hátsóba szokás kapaszkodni, lábat kengyelbe, és "feltolod" magad.
2012. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ahova jártam lovagolni 4 évig, ott az volt az alap, hogy mindenkit feldobtak a lóra. Szóval ott meg se lehetett próbálni, de ahova most járok, ott egyedül sállunk fel. Asszem nekem tuzi nem sikerült elsőre, pedig nem volt túl nagy a ló:DD
2012. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 9 évesen kezdtem el lovagolni, akkor még kicsi voltam hozzá, hogy fölérjem a lovat, ezért mindig feldobtak engem az edzőim. Később (amikor picit megnőttem) megmutatták hogy hogyan kell egyedül felszállni, és néhány alkalom után sikerült :) Ahogy a többiek is írták: Mindig a ló bal oldaláról szállunk fel, bal lábunkat berakjuk a kengyelbe, megkapaszkodunk az első nyeregkápában (a szárban nem, mert a ló valóban elkezdhet hátrálni), lendületet veszünk a földről, a jobb lábunkat átlendítjük a ló háta fölött, és már meg is érkeztünk a nyeregbe :)
2012. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Beleszülettem a lovaglásba, így amikor még kicsi voltam, akkor felraktak a lóra. Aztán a lovardában mindenkinek egyedül kellett felszállnia. Kivétel, ha szőrén lovagoltunk, vagy, ha valakinek nem ment, mert akkor annak vagy mi lovasok, vagy az edző segített.
2012. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem baj :) én sem tudtam !

De szerintem ne vedd ennyire a szívedre mert csak rosszabb lesz .. a többiek akik nevetnek azok pedig dobjanak fel aztán nevess velük te is :)

És mindenki figyelmébe ajánlanám ezt a videót. Soha nem unom meg :D :

http://www.youtube.com/watch?v=poVCjUk7vz8&feature=related

2012. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!