Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most először vágtáztam. Ez...

Most először vágtáztam. Ez így elsőre jó?

Figyelt kérdés

Még soha nem vágtáztam (mert segítségért cserébe lovagolok) és most kimentünk egy rétre lovagolni. 2 kezdő lovas volt és elől ment az egyik jó lovas utána 1 kezdő és végül én. Az oktató mondta az 1. lovasnak, hogy lassan vágtázzon. Háát majd megállt a szívem, még soha nem vágtáztam, pláne nem egy ekkora lovon.

Csak kiabált az edző, hogy "rúgd, rúgd".

Na hát hirtelen azt sem tudtam hol vagyok, azon kaptam magam, hogy a ló vágtázik. Szóval kapaszkodtam a lábammal (nem szorítottam, csak hozzá simult) és a kezem néha felemelkedett, mert ugye nem volt még biztos az ülésem.


Az lenne a kérdésem, hogy mit kell csinálni vágtázás közben? Neked milyen volt az első?


2011. aug. 29. 18:50
 1/9 anonim válasza:
70%
Első vágtánál, így hogy még sosem mentél, szerintem már az is jó, hogy rajta maradtál. Én kérlek szépen, úgy vágtáztam először, hogy terepen a ló megijedt, beugrott vágtába és végigrohant velem a mezőn én pedig fél kengyellel szerencsétlenkedtem végig amíg meg nem sikerült állítani. Szóval ne aggódj, majd te is megtanulod szép lassan :)
2011. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

futoszáron kell elöször,pont az ellenkezöjét kell csinálni mint amikek elsoroltál: kihuzod magad,hátul a váll,leszoritod a kezed a marjára és egymás mellé össze rakod az ökleidet ,nem emeled fel!

lenyomod a sarkad,szoritasz a térdedel és a lábszáraddal körül kell ölelni a lo oldalát kb ezeket kéne megvalositani

de bisztos,hogy jo lovas leszel ha már elsöre terepen sikerült! (nekem ilyesztö volt az elsö,1 fjordon tanultam.)

2011. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Első vágtára ügyes vagy! :)

Ha van lehetőséged, azért még inkább futószáron gyakorold.

Hülyeség, hogy leszorítod a marjához, ezt felejtsd el.

Először úgy kéne gyakorolnod, hogy kapaszkodsz (ha van rá igény), aztán pedig szintén futószáron, kapaszkodás nélkül, csípőre tett kézzel, vagy oldalsó középtartással.

Így kialakul a viszonylag biztos ülésed vágtában, nem fogsz kapaszkodni a ló szájába.

Csak EZUTÁN jöhet a szárakkal vágta, de akkor sem a marnál leszorított kezekkel, minden vágtaugrásnál a kezed egy nagyon kicsit enged a ló szája felé, így nem kötöd le a fejét, a mozgása egészségesen előrefelé irányuló lesz.

Ugyanolyan, mint az ugratásnál, csak mivel ott sokkal jobban megnyúlik a ló nyaka, látványosabb az engedés. :) Itt pedig csak tényleg milimétereket, centiket, érzésre.

Hajrá, amúgy ügyes vagy, első vágtának tényleg jó.

2011. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
nem azt irtam ,hogy legyen merev a keze és ne engedjen! A leszoritást én ugy értem hogy ne emelje fel a kezét! maradjon lent nyugodt pozicioba persze hogy engedni is kell de atol még tud !
2011. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
A leszorítás szó alapvetően azt jelenti, hogy mereven lenyomod, bármiféle mozgás, illetve irányváltoztatás nélkül. Egy kezdő esetében meg méginkább vigyázni kell az ilyen kifejezések dobálózásával... Ezért úgy láttam jónak, hogy inkább ahelyett, hogy egy szóval elintéztem volna, elmagyarázom neki pontosan, mit és hogyan csináljon. :)
2011. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

magyarázd! itt ugyis mindenki okosabb akar leni mindenkinél!

aztán meg ráfogjátok a másikra,hogy hülyeséget beszél. Nekem ezzel a modszerel tanitották anak idején és mégis megtanultam.

2011. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, te hogy vagy vele, de én segíteni jöttem. :)

Ha pedig olyat látok, ami szerintem félrevezethet másokat, akkor a kérdező érdekében igyekszem azt kijavítani.

Természetesen én sem tudok mindent, én is csak a saját tapasztalataim alapján adhatok választ.


Ha te ezen a szándékon felidegesíted magad, azt csak is magadnak köszönheted. :) Egyébként meg nem kell kiabálni (virtuális kiabálás, felkiáltójelek), az értelmes, lovas emberhez méltó hangnemben is felfogom amit mondasz.

2011. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
én nem vagyok ideges,elismerem rosszul fejeztem ki magam akkor ugy mondom ,hogy tartsa lent nyugodt pozicioba a kezét ne emelje fel ere akartam kilyukadni. teljesen nyugodt ember vagyok.
2011. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon jó hogy fel tudtad venni a "fonalat", tehát (annyira) nem pánikoltál be. Én is terepen vágtáztam először, futószáron még soha. Próbáld meg a csípőddel követni a ritmus, együtt mozogni a lóval, szépen néz ki és kényelmes is. Nyugodtan engedhetsz a száron addig, amíg vissza tudod fogni, tehát ne a hát ad mögé kelljen visszahúzni , hogy megálljon. Első vágtánál nem szoktak leesni, később se nagyon. A második sokkal jobb lesz, próbáld élvezni és minden oké lesz!
2011. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!