Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Estetek már lóról? Mikor,...

Estetek már lóról? Mikor, hogyan, mekkorát? Súlyos volt, vagy vissza tudtatok ülni a lóra? Lett sérülésetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 10:09
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Én egyszer estem, de nem lett piros tőle ott, ahol megütöttem (nem nagyon), de vissza tudtam ülni a lóra. Ez egy lovaglóórán volt, először lovagoltam azon a lovon. Megugrott, és vágtatni kezdett, én úgymond lefordultam róla. Azért is lehetett a vágtatás, mert 3 napig nem voltak kiengedve a lovak.
2011. jún. 20. 10:11
 2/24 anonim ***** válasza:
Nekem a lovam megbotlott, én pedig előre csúsztam a nyeregben, már szinte csak a nyakán lógtam, a nyeregből teljesen kiestem, de valami nagynagy csoda folytán visszahúztam magam, és vágtáztam tovább mintha mi se történt volna :D
2011. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Néhányszor. Volt egy kettő, még az elején amikor tanultam lovagolni, ami elég béna volt. Pl. simán csak úgy fogtam magam és lefordultam a lóról mint egy krumplis zsák.


A legdurvább mégis az volt, amikor lóval együtt beleborultunk az akadályba. Azóta is áldom az eget, hogy egyikünknek sem történt komolyabb baja az ijedtségen kívül.

2011. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jujj. Ez utóbbi rossz lehetett.
2011. jún. 20. 10:41
 5/24 anonim ***** válasza:
Én amikor a patraccal ültem lovon csikósbemutatóra gyakorláskor. amikor csergettem, és beugrott vágtába szépen lefordultam a lórol.. visszatudtamm ülni.
2011. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Estem már párszor, eddig csak terepen, és 1 kivételével a saját "bénaságomból". Az az 1 is azért volt, mert a pacc nagyon meg akart szabadulni tőlem. Azóta jobb lovas lettem, évek óta nem estem. Eddig mindig vissza tudtam ülni, sérülésben max horzsolásom volt.
2011. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

A legelső esésem volt a legdurvább. Kezdő voltam (vagyok :)) Futószáron váratlanul beugrott a paci vágtába. Talán két vágta ugrást kibírtam, aztán lerepültem, pont a derekamra. Alig tudtam megmozdulni. Az oktató odajött (addigra valahogy négykézlábra vergődtem magam). Végig tapogatta a gerincemet, hátamat. Aztán felsegített, és feltolt a lóra. (Szerintem ennek köszönhetem, hogy utána ismét lovagoltam, igaz csak hónapokkal késöbb és akkor is jó pár alkalom csak lépésben sétálással telt.) Egy hétig nyomtam az ágyat, és utána sem jött helyre teljesen a derekam (hanyatt fekve nem tudtam feküdni). Azóta is parázok, ha egy temperamentusosabb pacin űlök. (pl, a hétvégén).

Aztán volt terepen is vágta kezdésekor egy krumlis zsákos lefordulásom. Balra fordult az út, ott kellett volna beugratni a pacit. Ő viszont hamarabb fel volt készülve a vágtára, mint én. Szépen lefordultam a jobb oldalán.

Volt olyan eset is, amikor télen megcsúszott a jégen a lovacska lába és én leborultam róla. És alig néhány méterrel később hasonló eset volt. Egy pici emelkedőn kellett volna felmenni, de a két első lábacskája becsúszott maga alá, és én előre lebukfenceztem.

Ja, volt még egy vágtázós esés, épp olyan mint az elöbb, de az karámban történt.

Aztán olyan is volt, hogy a paci 2 hétig boxban állt és felültettek rá. A lépésnél még úgy ahogy tudtam tartani, de ahogy ügetni kezdtem vele, rögtön lerúgott magáról és még rodeózott egy kicsit a pályán a többiek nagy ilyedelmére. (A többiek is le lettek szállítva a lóról, amíg meg nem nyugodott az én lovam. Erre többet nem űletm!)

Lehet, hogy volt még néhány esés, de ezek a legemlékezetesebbek.

2011. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az első nem volt nagy: nyáron egy egyéni órán (csak oktató, én és ló) voltam. 1éve lovagoltam akkor kb. Egyik kanyarba fel akartam venni hogy utána lépés. Hát a ponyva 100m-rel arébb megmozdult. A paci kilépett oldalra én meg arra eszméltem hogy a földön ülök kinyújtott lábakkal, a ló meg néz rám hogy én hogy kerültem oda :D Visszaültem egyből és ment tovább az óra.

A második nem volt ennyire sima. Egy december esti lovagoláskor (kezdett szürkülni) az utolsó kör ügetésnél a kanyarba az előttem haladó lovas lova (akiről elsőnek estem :D) megugrott és elvágtázott. Az általam lovagoltam lassú ló (soha nem ugrott vágtába, ügetni is alig akart, hajtós paci volt) követte ugyanígy. Hatalmasat bakolt, előreestem ismét bakolt és már csak arra emlékszem hogy elvágtat a ló utána se kép se hang csak arra emlészem hogy az oktató és a barátnőm felszednek a földről. Annyira fájt a derekam hogy folytak a könnyeim. Visszaültem egy pár kör sétára. Pár napig lila volt a derekam meg alig tudtam hajolni.

A legdurvább az volt amikor 3.jára estem. Mezőn lovagoltam egy fiatal kancát a csikójával. Vágtáztam amikor megláttam a többi lovat a távolba és hirtelen jobbra kitért. Nagyot estem az biztos. Alig kaptam levegőt, fájt a derekam,csípőm. Nem ültem vissza- egyből körház mert a könyököm úgy nézett ki hogy eltört. De végül röntgen vizsgálat: zúzódások. Két hetet voltam otthon utána meg egy hétig nem tudtam írni, használni a jobb kézfejemet sem és 2hónapig nem tesiztem :D

2011. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Amikor új volt még a fedeles, a lovak nem voltak hozzászokva a fém ajtóknak a hangjához. Mindig amikor elmentünk mellette, sunyított is rá az összes ló xD Egyszer valamelyik kisgyerek elkezdett valamit az ajtónak dobálni kívülről, a lovam lépésből beugrott vágtába, én meg lerepültem. Utána visszaültem rá :P

A második esésem kint történt a pályán, sötét volt, a lovak akkor voltak a fedelesen kívül először, és hát ügetésben haladtunk el egy bokor előtt, megijedt, bakolt, én meg repültem is a földre :D egy másik lány utána felszállt rá, és vágtázott vele, de amiket akkor művelt, az durva volt xD folyton bakolt és nehezen lehtett visszafogni. Visszaültem rá utána, de vittem is vissza rögtön a boxba.

A harmadik esésem azért volt, mert a pálya mellett a bokrokban van egy régi trabant, és a fiúk folyton azt csapkodták. Aztán amikor vágtában mentünk el előtte, levágták a csomagtartót, a paci meg megugrott befelé, én meg a másik irányba le. Aztán onnan folytattuk ahol abbahagytuk.

(Egy másik lány vágtából esett le, felhorzsolta az oldalát, és azóta nem mer vágtázni :/ )

2011. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Egy év att kilencszer estem, ebből ötször ugyanarról a lóról. Voltak botlások, ijedések, de abból a bizonyos ötből egy lóról négy rúgás volt, egy pedig vágtában lecsúszás. Kettőt rugott ügetésben, kettőt vágtában, harmadjára már sikerült mindkettőnél megmaradni.. Semmi nagyobb baj, csak az egyiknél nagyon fájt a derekam.
2011. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!