Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez nem fájt neki? ( érdekes vidi)

Ez nem fájt neki? ( érdekes vidi)

Figyelt kérdés

Ez nem fájt neki?

miért csinálta?


Videó: http://www.youtube.com/watch?v=0dXhZjp7Dqw&feature=related


2012. jan. 9. 21:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint a lónak!
2012. jan. 9. 21:35
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fájt neki. Ha jobban megnézed a videón a pacit, rögtön felpattan, a rohanásában is látni, hogy nem sántít és nem mozog úgy, hogy emberi szemmel azt lehessen hinni: valami nincs rendben.


Látszólag minden rendben van a lóval. Hogy miért csinálta? Szerintem egyértelmű... le akarta magáról (ami sikerült is) dobni azt a "valamit", ami a hátára ült. Ez bizonyára nem megszokott volt neki, ezért vetette magát hátra...


Vagyis elég lett volna az, ha szimplán csak felágaskodik, de az, hogy a hátára vetette magát, ijedtségre utal, és arra, hogy a ló számára nem lett volna elég az, ha csak felágaskodik. Valószínűleg vagy nagyon zavarta valami, vagy nagyon megijedt, azért, mert a földre vetette magát.

2012. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a ló nem akart direkt elesni, csak ledobni a hátáról a férfit.
2012. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De, fájt. Azért csinálta, mert az ember megtámadta az oldalát - gondolta a ló - és mindenáron menekülni kell. Na látod, ilyen amikor egy vadbarom ül rá nyers lóra...
2012. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

xD Ezek a kommentek...


Ez csak egy sima ellenszegülés. A ló nem akart elindulni előre és felágaskodott. Abból meg hátra esett.

Valószínűleg fájt neki, de van olyan ló aki többször is direkt megcsinálja ezt,hogy leesen a lovasa. Az ilyen lóra mondják hogy be lehet lovagolni, de nem érdemes. A legtöbb gerinctörés, amit lehet hallani mint lovas baleset, egy ilyen mutatványnak köszönhető.

Szerintem a lovas nem hibázott, a telivérek nem a nyugodtságukról, kiszámíthatóságukról híresek.

2012. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát látszólag nincs semmi baja, de ki tudja. Lehet, hoyg beütötte a fejét, vagy valami, mert az elég nagyot esett. De amúgy ha te hanyatt esel az neked is fáj valamilyen szinten.
2012. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fájdalom relatív mindenki máshogy érzékeli és máshogy mutatja ki, de szerintem ez fájt neki.
2012. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hanyatt vágta magát. Ha pánikba esnek, vagy ha ellenszegülnek, sokszor ágaskodnak fel, csakolyan vehemensen és olyan hirtelen, hogy hanyatt is esnek belőle. Legfőképp az emberek járnak rosszabbul, de hallottam már olyat, hogy ilyen miatt megrepedt egy ló csigolyája martájékon.

Igazából ez nem a zsoké hibája volt, hanem ahogy előttem is írták, szimpla hiszti. Látni lehet, hogy ráült, semmi baa nem volt, nyugodtan figyelt előre a pej, és miután a felvezetőhapek - galoppban nem ismerem a szakszavakat - el akart velük indulni, akkor állt fel, de azonnal.

2012. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22:09-es... mert te olyan okosat írtál.
2012. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Remélem, fájt neki. Ez egy durva ellenszegülés volt, ami semmiképp nem megengedhető a lónak - csak azon csodálkozom, hogy nem lett megtorolva. Ilyen esetben az ember van nagyon nagy veszélyben, mert ha ebből a lendületből rajta landol a ló, azt nem olyan egyszerű túlélni sem.

Ilyen lovaknál az a jó megoldás - nem tudom, itt miért nem csinálták - hogy amint a ló feje lekerül a földre, a segítő (mert a lovas ugye örül, hogy él) azonnal ráugrik a fejére és nem engedi fölkelni. A leghatásosabb módszer a hanyattvágás megszüntetésére: te akartál feküdni, hát akkor pihenj csak egyet! A ló nagyon fogja utálni, de felkelni addig esélye sincs, amíg a fejét lenn tartják a földön. Legközelebb viszont meggondolja, érdemes-e próbálkoznia... Nagyon durva esetekben, ha a ló ebből sem tanul, le szokták takarni a fejét egy pokróccal és még el is kalapálják egy kicsit. Nem mondom, hogy finom módszer, de van, hogy elkerülhetetlen. Ugyanis vagy megtanul együttműködni, vagy a vágóhídon végzi, az viszont a lónak se kellemes opció...

2012. jan. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!